דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

משרד הפנים סניף הרצליה

Joshua Pex
Joshua Pex

משרד הפנים מספק לאזרחי המדינה שירותים רבים. כדי לשנות מעמד אישי בתעודת הזהות או להוציא תעודת לידה אין צורך בסיוע, אולם, בפעולות כמו הסדרת מעמד בישראל לבן זוג ממדינה זרה או קבלת היתר להעסקת עובד זר, מומלץ להיעזר בעורך דין לענייני הגירה.

ביקור בסניף משרד הפנים הוא לא בילוי מלהיב, אבל כמו שקורה בחיים, לפעמים אין ברירה. ניתן אמנם היום לבצע פעולות רבות מול משרד הפנים באמצעות האינטרנט והטלפון, אבל לביקור אחד או שניים לפחות בסניף משרד הפנים שבקרבת מקום מגורינו, כל אחד מאיתנו זכה.

את הפעולות השגורות מול משרד הפנים, הקשורות בתעודות הזיהוי שלנו ובהארכות תוקף או שינויי שם, כתובת או מעמד אישי, כל אחד יכול מן הסתם לבצע בכוחות עצמו. פעולות אחרות, בעיקר אלה הקשורות ברשות האוכלוסין וההגירה, דורשות פעמים רבות, סיוע.

משרד הפנים סניף הרצליה

באילו מקרים כדאי להיעזר בעורך דין לענייני הגירה?

אם אתם נדרשים להליך במשרד הפנים הנוגע להסדרת מעמד בישראל לתושבי חוץ, מומלץ מאוד להיעזר בייעוץ וליווי של עורך דין הגירה. מדובר בהליכים כמו רישום מעמד של תושב זר בישראל, בקשה לתעודת מעבר ישראלית, רישום עולה חדש כיהודי, בקשת היתר להעסקת עובדים זרים, בדיקת עיכוב יציאה מהארץ, ויתור על אזרחות ישראלית לתושב מהגר ועוד.

עורך דין הגירה מיומן מכיר היטב את התנהלות משרד הפנים, ויכול להביא את ההליך לסיומו בצורה הטובה והמהירה ביותר, ללא סיבוכים מיותרים, ולסייע בהליכים השונים מול רשות האוכלוסין וההגירה, לבצע את המפגשים והראיונות, לשלוח את המסמכים ועוד.

מהן סמכויות משרד הפנים?

משרד הפנים אחראי על נושאים רבים הנוגעים לחיי היום יום של כל אזרח, כרשות הממשלתית האחראית על הרשויות המקומיות בישראל. משרד הפנים מתקצב את הרשויות, מפקח על המתרחש בהן ויוזם תוכניות. כחלק מתפקיד זה, אחראי משרד הפנים גם על חופי הים ברחבי ישראל, עד כדי קביעה היכן ימוקמו סוכות המצילים והוא הגוף המכריז על המעבר לשעון הקיץ ועל פתיחת עונת הרחצה.

בתוך משרד הפנים, פועלת הרשות לניהול המאגר הביומטרי, שהוקמה בשנת 2009 כדי לכונן מרשם אוכלוסין אמין, להגן על זהותם של אזרחי המדינה ולמנוע זיופי זהויות. המאגר הביומטרי כולל תמונות פנים טביעות אצבע וכיום רשומים בו למעלה מחמישה מיליון מתושבי מדינת ישראל.

במקביל, משרד הפנים מעניק לאזרחים שירותים מגוונים כמו הנפקת תעודות זהות, דרכונים, תעודות לידה ותעודות פטירה וכל מה שכרוך בשינויים או עדכונים בפרטים המופיעים בתעודות השונות.

משרד הפנים סניף הרצליה

את כל השירותים המוזכרים לעיל ניתן לקבל גם בסניף משרד הפנים בהרצליה, הממוקם ברחוב הדר 2. הנגישות לנכים בסניף, יש לציין, היא חלקית בלבד. כמו כן, בשירותים המחייבים הזמנת תור מראש, לא ניתנת קדימות לאוכלוסיות מיוחדות, אך בשירותים ללא תור, ניתנת קדימות כזאת.

סניף הרצליה, כמו גם לשכות אחרות של מנהל האוכלוסין ברחבי הארץ, מציע לנוחות הקהל גם עמדה לשירות עצמי, החוסכת את ההמתנה בתור. בעמדה ניתן לבצע מגוון פעולות בשירות עצמי כמו בקשה לדרכון, רישום שם הנולד ובקשה לתעודת לידה, שינוי כתובת, בקשה לתמצית רישום, בקשה לתעודת פטירה, בירור כניסות ויציאות מהארץ, בקשה לספח חדש לתעודת הזהות ועוד.

שעות הפעילות לכלל השירותים הניתנים בסניף בהרצליה הן בימים א', ב', ג', ה' בין השעות 8:00-12:00. פעולות בנושא אשרות ואזרחות, ניתן לבצע בסניף בכל שעות הפעילות, למעט יום ב' בין השעות 14:30-17:00 ויום ד' בין השעות 13:30-17:00, טלפון: 3450*.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה