דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

סניף משרד הפנים חדרה

Joshua Pex
Joshua Pex

רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים אינה גוף שהייתם רוצים להתנהל מולו בכוחות עצמכם. קבלת אשרות שהייה, הסדרת מעמד, התנהלות מול עובדים זרים; בכל הפעולות האלה, כדאי לשקול סיוע צמוד של עורך דין הגירה שילווה וייצג אתכם אל מול הרשות.

צריכים להאריך דרכון, להנפיק תעודת לידה, או לשנות סטטוס בתעודת הזהות? סניף משרד הפנים בישוב מגוריכם, הוא היעד. המתנה בתורים? מילוי טפסים? התמודדות עם פקידים קצרי רוח? אין ברירה, זה חלק מהעניין.

למרבה המזל, כמה מהשירותים שנותן משרד הפנים, ניתן כיום לקבל דרך האינטרנט באמצעות מילוי טפסים מקוונים, או בטלפון, מה שמאפשר לחסוך את הזמן והטרחה שבהגעה לסניף וההמתנה שיגיע התור.

סניף משרד הפנים חדרה

סיוע של עורך דין ברשות האוכלוסין וההגירה

נושאים מורכבים יותר, כגון: קבלת אשרות כניסה לישראל, הסדרת מעמד לבן זוג של אזרח ישראלי המגיע ממדינה זרה, רישום של עולים חדשים, יבוא והעסקת עובדים זרים ועוד – מטופלים ברשות האוכלוסין וההגירה, הפועלת תחת משרד הפנים. הרשות החליפה בשנת 2008 את מה שנקרא עד אז, "מנהל האוכלוסין".

מדובר בהליכים שיכולים להיות מסובכים וממושכים, יותר מהליך שגור של הארכת דרכון ומחייבים הגשת בקשות מסודרות, שאליהן יש לצרף לא מעט מסמכים ותעודות, כולם מתורגמים לעברית.

מסיבה זו, מומלץ מאוד במקרים הללו, לפנות לקבלת ייעוץ וסיוע של עורך דין הגירה. עורך דין בעל ידע וניסיון בתחום, יבצע עבור הלקוח את הפעולות השונות מול אנשי רשות האוכלוסין וההגירה, יפעל להשגת ותרגום מסמכים ועוד ויחסוך הרבה כאב ראש.

ישראלים רבים, שנתקלים בקשיים בהליכים בירוקרטיים כמו: הסדרת אשרות שהייה לבני זוג זרים, בקשות מקלט ובקשות הומניטריות אחרות עבור אזרחים ממדינות זרות, היתר להעסקת עובד סיעודי זר וכדומה, יכולים להיתרם רבות על ידי עזרה מקצועית משפטית.

מהו תפקידו של משרד הפנים?

משרד הפנים בכללותו, הוא הגוף הממשלתי המטפל ברשויות המקומיות בישראל. הוא מתכנן את המדיניות, מספק את התקצוב והפיקוח ואפילו קובע את הגבולות המוניציפליים בין רשויות. במקביל, אחראי המשרד על ניהול הבחירות ברשויות המקומיות, מאישור פנקסי הבוחרים ורשימות המועמדים ועד לפרסום התוצאות.

במסגרת אחריותו על הרשויות המקומיות, עוסקים אנשי משרד הפנים גם בחלקים הנעימים יותר של השלטון המקומי: חופי הים ברחבי הארץ. משרד הפנים אחראי על הכרזת רצועות חוף כאלה ואחרות כחופי רחצה, הוא מפקח על התנהלות החופים, קובע תקנים לנקודות הצלה ומכריז על פתיחת עונת הרחצה.

במשרד הפנים פועלת גם הרשות לניהול המאגר הביומטרי, שמטרתה להבטיח שלכל אזרח במדינה תהיה זהות אחת בלבד ולהקשות על זיופי זהויות, לצורכי עבריינות או פעולות טרור. כיום נכללים במאגר הביומטרי פרטיהם של מעל לחמישה מיליון מתושבי מדינת ישראל, שבחרו להצטרף אליו.

הרשות לניהול המאגר הביומטרי, מפוקחת על ידי גורמים שונים, בהם מערך הסייבר הלאומי, ועדת השרים ליישומים ביומטריים, הרשות למשפט וטכנולוגיה במשרד המשפטים ועוד. המאגר הביומטרי כולל תמונות פנים. בנוסף, הוא מכיל את טביעת אצבעו של כל תושב, בכפוף להסכמה מצד התושב לשמירתה במאגר.

משרד הפנים סניף חדרה

גם בסניף משרד הפנים בחדרה, כמו בשאר סניפי משר הפנים ברחבי הארץ, ניתן לקבל שירותים בנוגע לתעודות זיהוי, דרכונים ומרשם. הסניף נמצא בתוך קניון "מול הכיכר" בעיר. זמני קבלת הקהל לכלל השירותים בסניף, הן בימים א',ב',ג',ו-ה', בין השעות 8:00-12:00.

טיפול בנושאים של אשרות ואזרחות, ניתן בכל שעות הפעילות של הסניף, למעט ביום ב' בין השעות 14:30-17:00 וביום ד' בין השעות 13:30-17:00. כתובת סניף חדרה: רחוב דוד שמעוני 42, טלפון: 3450*, פקס: 04-6302113.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה