דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מקור שם המשפחה חלפון – תהליך קבלת דרכון פורטוגלי

Michael Decker

המאמר נוגע בנושא מקור שם המשפחה חלפון ונגזרות השם הרבות. יהודי צפון אפריקה והבלקן במשך מאות שנים נשאו את שם המשפחה וכיום ישנם אלפי ישראלים החולקים ביניהם את השם בווריאציות שונות. לפיכך, כל ישראלי או יהודי הנושא שם זה הוא זכאי לגיטימי עבור קבלת אזרחות פורטוגלית.

מהיום תנאים לקבלת דרכון פורטוגלי נעשים קלים יותר. משרד עורכי דין שלנו מתמחה בתחום ההגירה לפורטוגל, בריטניה, ארצות הברית, קנדה, ישראל ועוד. מאחורינו עומדים לקוחות מרוצים רבים שהצליחו לקבל דרכון פורטוגלי. אנו נוכל לעזור לכם להכיר את הקשר הספרדי במשפחתכם, במקרה ואינכם בטוחים בו.

מקור שם המשפחה חלפון

שם המשפחה חלפון הוא אחד משמות המשפחה העתיקים בקרב יהודי ספרד. השם היה נפוץ אצל יהודים כשעוד חיו תחת שלטון מוסלמי, מה שאומר שהשם רַוָוח בין יהודים ספרדים למעלה מאלף שנים. בידינו מסמכים המציגים את שם המשפחה בקרב יהודי אנדלוסיה עוד מהמאות העשירית והאחת עשרה.

כאשר הגיעו המוסלמים לספרד בתחילת המאה השמינית, הייתה היהדות המקומית שכוחה וזעירה יחסית. יהודי מרוקו הם אלה שאכלסו ועזרו למנף את יהדות ספרד שכה התפרסמה. שם המשפחה חלפון במקורו מגיע מיהודים מרוקאים שהיגרו לספרד עם הכיבוש המוסלמי בשנת 711. אלה התיישבו במדינה עד הכיבוש הנוצרי בשנת 1492.

פירוש השם הוא חלפן – עוסק בהמרת מטבעות. בין נושאי השם המפורסמים היה רבי יצחק אבן כלפון, שהיה מראשוני המשוררים הספרדים שכתבו בעברית.

לאחר גירוש ספרד אנו נתקלים בשם בערים הסובבות את הים התיכון כמו סלוניקי, איזמיר, קהיר, קונסטנטין (אלג'יריה), טריפולי, גֶ'רְבָּה (טוניסיה), תְטוּאַן (מרוקו) ועוד. ערים אלה היו בית לקהילות רבות של מגורשים, מכאן עולה כי יהודים אלו ברובם המכריע צאצאים למגורשי ספרד.

לשם ישנן צורות כתיבה רבות וכן גם נגזרות כגון מכלוף, כליף, חליפה ועוד, הנה הן לפניכם:

Halfon, Halifa, Jalfon, Khalfon, Kalfon, Mahluf, Machluf, Chalfan, Calfoun, Calfon, Chalifi, Chalfon, Ben Khalfoun, Ben Jalfon, Ben Khalfon, Calif, Califa

שם המשפחה בוריאציות השונות נפוץ מאוד בישראל. לפניך רשימת השמות השונים בישראל ומספר נושאי השם.

 1. מכלוף – 3,025 נושאי שם.
 2. חלפון – 2,828
 3. כלפון – 1,922
 4. מחלוף – 1,113
 5. כליף – 961
 6. כליפה – 835
 7. כלפה – 579
 8. בן כליפה – 331
 9. חליפה – 271
 10. חליף – 230
 11. קלפון – 226
 12. חלפה – 186
 13. כליפא – 143
 14. חלפי – 99
 15. כליפי – 49
 16. כלפא – 46

ישנן עוד וריאציות שונות לשם אשר כולן מגיעות מהשם חלפון. על סמך הערכות, ישנם בין שלושת אלפים לששת אלפים יהודים המחזיקים בשם במדינות השונות. המדינות הנן: צרפת, ארצות הברית, קנדה, ברזיל, ארגנטינה, מקסיקו ומרוקו.

מאמרים נוספים על שמות משפחה יהודים בעלי מקור ספרדי:

 1. מקור שם המשפחה זיתון/זיתוני:
 2. ברדוגו – שם משפחה ספרדי עתיק:
 3. גלגולי השם גבאי מספרד עד ליהדות צפון אפריקה:
 4. זוארץ – מקור השם:
 5. שם המשפחה אלטשולר וזכאות לדרכון פורטוגלי:
 6. פירוש שם המשפחה אזולאי ומקורו הספרדי:

תודה למר יהונתן גבריאלוב שסייע בכתיבת המאמר.

צרו קשר – תהליך דרכון פורטוגלי

תהליך דרכון פורטוגלי הוא שלב מכריע עבור קבלת האזרחות הפורטוגלית. במידה ואתם נושאים שם משפחה ספרדי או בעלי קשר אליו, צרו עימנו קשר בכדי שנוכל לסייע לכם להוכיח את זכאותכם. רצוי מאוד לעבוד עם המומחים בתחום ההגירה לפורטוגל, בכדי שלא לקבל סירוב מהקהילה היהודית בפורטו או בליסבון אשר משרדינו עומד ביחסים מצוינים איתן. נשמח לוודא עבורכם את זכאותכם במספרים המוצגים בתחתית העמוד.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה