דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כניסה לישראל מהודו וממדינות אדומות – עדכון לחודש יוני 2021

Joshua Pex

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

אף שמגפת הקורונה דעכה מאוד בישראל (נכון למועד כתיבת שורות אלה), היא עדיין משתוללת במקומות שונים בעולם. הודו ומדינות נוספות בהן ההדבקה נרחבת, הוגדרו כמדינות אדומות. כניסה לישראל מהודו וממדינות אדומות נוספות אסורה בשלב זה, למעט במקרים חריגים. הדבר בעייתי במיוחד בקרב עובדי הסיעוד הזרים, אשר רבים מהם מגיעים מהודו. במאמר זה נסקור את המדינות אשר הכניסה לישראל מהן מוגבלת בשלב זה, ונסביר כיצד ניתן לבקש אישור חריג לכניסה למרות ההגבלות. 

בכל שאלה או ייעוץ בנושא כניסה לישראל ויציאה ממנה, תוכלו לפנות לעורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל ממשרדנו, בירושלים ובתל אביב. גם בתקופה מורכבת זו, משרדנו מסייע ללקוחותיו בטיפול בקבלת אישורי כניסה לישראל ויציאה ממנה, ובייצוגם מול הרשויות והערכאות השונות.כניסה לישראל מהודו וממדינות אדומות נוספות

מדוע הגדירה ישראל מדינות אדומות אשר הכניסה מהן אסורה?

מגיפת הקורונה רחוקה מלהגיע לסיום, והיא ממשיכה להתפשט במקומות רבים. אמנם בישראל, אשר מרבית האוכלוסייה המבוגרת בה כבר התחסנה, מסתמנת מגמת דעיכה בהתפשטות המגיפה, ובהתאם מתאפשרת כניסה לארץ באופן נרחב. ואולם, במדינות רבות המגמה הפוכה. הדוגמה הבולטת ביותר לאחרונה היא הודו, אשר ממדי התפשטות המגיפה בה ובדרום-מזרח אסיה מדאיגים במיוחד. 

בדומה למקומות נוספים בעולם, במדינת ישראל קיים חשש מפני יבוא של וריאנטים נוספים, שעה שנרשמה הצלחה בייצוב רמת התחלואה. לכן, הוכרז בחודש מאי 2021 על איסור כניסה לישראל מהודו וממדינות נוספות אשר הוגדרו כמדינות אדומות. בנוסף, בוטלו אשרות כניסה לישראל שהונפקו לפני 1.5.2021 לאזרחים זרים ממדינות אלה. 

מצב דברים זה בעייתי במיוחד במקרים של עובדים זרים ובעיקר עובדי סיעוד זרים, שכן רבים מהם מגיעים מהודו וממדינות נוספות באסיה, אשר עשויות להיכלל ברשימה בהמשך. לאור הביקוש התמידי לעובדים בענף זה, עלול להיווצר בעקבות ההנחיות מחסור וקושי בהזמנת עובדים חדשים. לאור כך, חשוב להכיר את כללי הכניסה העדכניים ממדינות אלה, כמו גם את האפשרויות לכניסה חריגה בשלב זה. להלן נסביר על כך.

אילו מדינות נמצאות ברשימה?

מלבד הודו, הרשימה של מדינות מהן נמנעת כניסת אזרחים זרים כוללת בשלב זה את אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, טורקיה ומקסיקו. החל מאמצע חודש מאי 2021 נוספו לרשימה גם רוסיה וארגנטינה. לאור התפשטות מגפת הקורונה במדינות נוספות, הרשימה עשויה להתעדכן ולכלול מדינות נוספות. הרשימה העדכנית ביותר מתפרסמת באתר רשות האוכלוסין וההגירה

כיצד ניתן בכל זאת להיכנס ממדינות אלה בשלב זה?

במקרים בהם כניסה לישראל מהודו והמדינות האדומות הנוספות נדרשת לצרכים אישיים מיוחדים או מטעמים הומניטריים, יהיה צורך בקבלת אישור מיוחד לכניסת זרים ממדינות אלה. האישור ניתן על-ידי ועדת חריגים. הגשת הבקשה נעשית מול רשות האוכלוסין וההגירה. יש לצרף לטופס הבקשה מסמכים המעידים על הנסיבות שבגינן מעוניינים לצאת מישראל. 

במידה והבקשה סורבה, במקרים המתאימים ייתכן כי ניתן יהיה לעתור על ההחלטה בפני בית המשפט. במקרים בהם הטיסה אושרה, יידרש ככלל בידוד למגיעים ממדינות אלה במלוניות קורונה. מלבד זאת, יהיה צורך גם בביצוע בדיקת קורונה וקבלת תוצאת בדיקה שלילית לפני הטיסה, ועם ההגעה לישראל. משרדנו מלווה אזרחים זרים מהודו וממדינות אדומות נוספות, הזקוקים להגעה לישראל. שירותי המשרד כוללים טיפול בהגשת בקשת הכניסה החריגה מול הרשויות, וכן בסידורים המשפטיים הנדרשים לשם כך.

סיוע בבקשות כניסה לישראל מהודו וממדינות אדומות – עורך דין מומחה לדיני הגירה

לעיל הסברנו לגבי כניסה לישראל מהודו וממדינות אדומות נוספות, בהתאם להנחיות התקפות נכון לחודש יוני 2021. חשוב מאוד לעקוב אחר העדכונים השוטפים, עליהם נמשיך לדווח באתר משרדנו. לשאלות פרטניות ולכל סיוע בעניין, עבורכם או עבור קרובים לכם, ניתן ליצור עמנו קשר. עורך דין ממשרדנו, המנוסה בטיפול בענייני הגירה מחוץ לישראל, ישמח לעמוד לשירותכם. אנו מסייעים ללקוחותינו באופן שוטף בטיפול בבקשות בנושא מול הרשויות בישראל ובמדינות רבות בעולם.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה