דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כניסה לישראל כעד לפשע

Joshua Pex

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

הליך כניסה לישראל כעד לפשע עשוי להיות פשוט במקרים מסוימים אך מורכב במקרים אחרים, בפרט כאשר מדובר באזרחי מדינות אשר לישראל אין הסכם פטור מאשרות עימן. עם זאת, כדי להבטיח את מעמדו, ברוב המקרים יצטרך העד לעבור הליך מקדים מול רשויות החוק כדי להתיר את כניסתו לישראל. על אף שכל מקרה שהוא ראוי לבחינה נקודתית המאמר הבא יסביר מיהו עד לפשע, מהן הדרישות לקבלת אשרת שהייה כעד במשפט ואילו מסמכים נדרש המבקש להמציא כדי להתיר כניסת עד לפשע לישראל.

כניסה לישראל כעד לפשע

מיהו עד לפשע?

ההליך הפלילי בישראל מעלה לא פעם את הצורך בזימון עדים מטעם הצדדים לדין. העדים מתייצבים בפני בית המשפט ומשיבים לשאלות הצד שזימן אותם, הצד הנגדי ואפילו השופט. זימון עדים לבית המשפט הוא פרקטיקה נפוצה בכל תחומי המשפט, אך יש לה חשיבות גדולה אף יותר כאשר מדובר בדיון הנוגע לעבירה פלילית שבוצעה, במקרה זה, לעדות בבית המשפט חשיבות מיוחדת להוכחת פרטי האירוע, השתלשלותו ואשמת או חפות הצדדים בדין. זאת משום שבהליך הפלילי נטל ההוכחה גדול יותר ועל כן, בית המשפט יהיה חייב להתרשם מהעד באופן אישי. לכל צורת עדות אחרת עשויה להיות השפעה ומשקל משמעותיים פחות על בית המשפט.

כיצד מתירים כניסת עד לפשע לישראל?

אזרחים זרים שמעוניינים לבקר בישראל זקוקים לאשרת תייר שהיא אשרת כניסה לישראל מסוג ויזה ב2, אלא אם כן מדובר באזרחי מדינות זרות אשר חתומות עם ישראל על הסכם פטור מאשרות. במצב זה יקבלו אזרחים אלו את האשרה במועד הכניסה לישראל, לעומת אזרחי מדינות אחרות אשר יצטרכו לקבל את האשרה מראש בשגרירות או קונסוליית ישראל במדינתם. עם זאת, חשוב לדעת שמתן אשרת כניסה לאזרחי מדינות החתומות על הסכם פטור מאשרות עם ישראל אינו מידי, ויבוסס על שיחה עם נציג ביקורת הגבולות בעת ההגעה לנמל תעופה בן גוריון. גם אם מדובר במקרים לא שכיחים, ביקורת הגבולות רשאית לסרב לכניסתו של האזרח הזר, במידה ולא התרשמה מכוונותיו במועד התשאול בשדה התעופה.

כאשר מדובר בעד של הפרקליטות, פרוצדורת הזימון תהיה פשוטה יותר והצד אותו הפרקליטות מייצגת לא יצטרך לקחת חלק אקטיבי בזימון העד והשגת אישור כניסה לישראל. עם זאת, במידה והצד הנגדי (הנתבע) יהיה מעוניין לזמן עד, יהיה עליו לעבור את ההליך הנדרש לכך.

כדי להבטיח את התייצבות העד בבית המשפט וכניסתו לישראל יהיה חייב הנתבע להגיש בקשה לקבלת אשרת כניסה לישראל באופן אישי בלשכת רשות האוכלוסין וההגירה. הבקשה תוגש על ידי בא כוחו של העד שמונה בעזרת ייפוי כוח נוטריוני שאומת על ידי הקונסול, אם עורך דין או כל אדם אחר שנבחר להיות המיופה. במועד ההגשה על המבקש להציג:

  1. טופס בקשה למתן אישור כניסה.

  2. מסמכים תומכים המעידים על הצורך בעד בנוכחות בישראל, למשל צו בית משפט או זימון לדיון.

  3. צילום דרכונו של העד, המעיד על אשרות כניסה ממדינות אחרות שניתנו לו.

  4. צילום תעודת הזהות של המבקש בא כוחו של העד וכן, של צדדים אחרים לדין המבקשים את זימונו של העד.

  5. טופס התחייבות של המבקש לכך שהעד יעזוב את ישראל במועד שנקבע לו.

  6. מסמכים נוספים המעידים על קשר העד להליך המשפטי המתנהל.

  7. במקרים בהם מדובר באזרח מדינת אויב או מדינה העלולה להוות סיכון, יצטרך המבקש למלא טופס קורות חיים מקוצר שיועבר לאישור גורמי ביטחון.

במידה והבקשה תאושר, יוכל העד להיכנס לארץ לתקופה מוגבלת של בדרך כלל שבוע ימים, בכפוף לערבות בנקאית שתינתן כנגד יציאתו של העד מהארץ. חשוב לדעת כי במידה והעד כבר הגיע לישראל בעבר תחת אשרה דומה ולא עזב את ישראל במועד שנקבע לו, ייתכן כי רשות האוכלוסין וההגירה תדחה את בקשת המבקש או תדרוש ערבות בנקאית גבוהה יותר כנגד יציאת העד מהארץ.

חשיבות התייעצות עם עורך דין

בכל מקרה שהוא ההליך והמסמכים אותם יידרש המבקש להציג תלויים במקרה, זהות העד, חשיבותו לדיון, בקשות דומות שהוגשו עבורו בעבר ומדינת מוצאו. על כן חשוב להתייעץ עם עורך דין בקיא בדיני הגירה ואשרות שהייה בישראל.

משרדנו בעלי מומחיות וניסיון של שנים בדיני הגירה לישראל וסיוע בקבלת אשרות שהייה, ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת המייל המופיעים מטה. לכל שאלה או התייעצות נשמח לעמוד לרשותכם.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה