Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כמה עולה להוציא דרכון אירופאי?

Joshua Pex

ערן כהן

הגעתי לעו"ד מיכאל דקר בזכות הביקורות המעולות עליו ולגמרי זכיתי! שכרתי את שירותי המשרד בתחום דיני המשפחה בתביעה שהגשתי למשמורת משותפת והפחתת מזונות והגעתי לתוצאה המיוחלת, דבר שחשבתי שלא אפשרי. מעבר לשירות המקצועי והאמין לו זכיתי מתחילת הדרך, מיכאל נתן לי הרגשה של בן בית ונסך בי רוגע ובטחון לאורך כל הדרך עם המון סבלנות ואמפתיה. תודה גדולה גם לשאר צוות המשרד - יישר כח! בהערכה רבה, ערן כהן

אז כמה עולה להוציא דרכון אירופאי? המאמר יציג את האפשרויות השונות לרכישת הדרכון ואת השלבים בתהליך קבלתו. השקעה בדרכון פורטוגלי אירופאי היא ללא ספק הוצאה משתלמת, מפני שמעניקה לבעליה זכויות והטבות אשר עולות על רוב דרכוני העולם. הואיל וכך, גם העלויות בתהליך קבלת הדרכון משתנות משלב לשלב כמו שיפורט להלן.

דברו איתנו

02-9903180phone
במיילpencil

משרדנו מתמחה בתחום הנפקת דרכון פורטוגלי לישראלים. במידה ואתם סבורים כי במשפחתכם קשר ספרדי קרוב או רחוק, נוכל לבדוק האם אפשר לעזור לכם לקבל דרכון פורטוגלי.

כמה עולה להוציא דרכון אירופאי

כמה עולה להוציא דרכון אירופאי? מחיר דרכון אירופאי ועלויות ייצוג

כדי להוציא דרכון פורטוגלי – אירופאי אין חובה רשמית על המבקש להיות מיוצג על-ידי עורך דין או כל איש מקצוע. למעשה כל מבקש רשאי למלא את הטפסים השונים ולהגיש את הבקשה בעצמו. אולם, רוב המבקשים מעדיפים להסתמך על עורך דין בעל ניסיון בתחום, אשר מכיר את החוקים וההליכים השונים בפורטוגל. דהיינו, עורך דין מקצועי שיודע להגיש את הבקשה בצורה תקינה ולהימנע משגיאות שעשויות לפגום בתהליך קבלת האזרחות הפורטוגלית.

בנוסף, עורך דין יכול לחסוך לכם זמן יקר שכולל טלפונים, חיפוש מסמכים ובירורים אחרים, שהמבקש הממוצע מן הסתם לא תמיד יוכל לדעת איך וכיצד להתמודד איתם.

עלות תרגומים של מסמכים

כאשר עותר המועמד עבור אזרחות פורטוגלית הוא נדרש לתרגם מסמכים מעברית לפורטוגזית. כך תדרשו לתרגם מסמכים רשמיים כמו תעודת לידה, בקשות המעידות על קשר למגורשי ספרד וכ"ד. מוטב להיעזר במתרגם מוסמך ובעל ניסיון בתחום. עלות התרגום נעה בין 50-70 שקלים לעמוד. אולם לעיתים יגיע המחיר לסביבות ה- 150 שקלים, תלוי בניירת ותוכנה.

כמו כן, יש צורך באישור נוטריוני לכל תרגום. מה שמוסיף מחיר דומה לכל מסמך. במקרים כאלה עדיף להגיש את הבקשה דרך משרד עורכי דין, כאשר מחיר הייצוג לרוב כבר כולל את האישורים הנוטריונים. חשוב לדעת כי כמות המסמכים שנדרש לתרגם אינה גדולה, כך שמחיר התרגום מהווה חלק יחסית שולי של עלות הבקשה הכללית.

תשלום אגרות

לאחר ובידנו כל המסמכים הרלוונטיים, נוכל להגיש אותם אל הקהילה היהודית בפורטוגל. לאחר מכן יעברו המסמכים אל הרשויות הפורטוגליות. הגשת המסמכים כוללת גם כן תשלום אגרות שניתן להחשיב אותו כסוג של דמי טיפול בבקשה. בדומה לאגרה שנשלם למשרד הפנים הישראלי במקרה ונרצה להנפיק דרכון חדש.

סדר הגודל של הבקשה הוא כמה מאות אירו לאדם. אם אכן בקשתכם אושרה על-ידי הקהילה היהודית בפורטוגל, תעברו לשלב הגשת הבקשה לאזרחות אצל הרשויות הפורטוגל. ההמתנה לדרכון הפורטוגלי האורך כשנה חצי בערך. לאחר שלב ההמתנה תצטרכו להוסיף עוד כמה עשרות אירו לתהליך ההנפקה של הדרכון עצמו.

קורסי שפה ועלויות נוספות

אם ובחרתם להוציא אזרחות ספרדית על פני הוצאת אזרחות פורטוגלית, תדרשו לעבור מבחן המוכיח כי אתם בעלי ידיעת השפה הספרדית כולל מבחן על התרבות הספרדית.

במידה ואין לכם רקע בשפה הספרדית, תצטרכו להשקיע בקורס או שניים בכדי שתוכלו לעבור בהצלחה את המבחנים. עלות קורס ספרדית נע בין 2,000-4,500 שקלים, כאשר מדובר בקורס יחיד (אפשרות רכישת דרכון ספרדי איננה בתוקף החל מחודש אוקטובר 2019)

בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית משפחתית

כפי שראינו, קבלת אזרחות פורטוגלית או בכלל זרה אינה תהליך זול לרוב. אולם, כאשר מדובר בבני משפחה נוספים, ניתן להוזיל את המחיר משמעותית. זה מכיוון שהמסמכים והתרגומים השונים שאתם מתבקשים להגיש הינם זהים, משום וחולקים היסטוריה משותפת.

בנוסף, כאשר אתם מיוצגים על-ידי עורך-דין, קיים אינטרס חיובי להעניק הנחה ללקוח בכדי להגדיל את היקף השירותים. גודל ההנחה נקבעת על פי מספר בני המשפחה, כמו כן ניתן להגיע להנחות של בין מאות לאלפי שקלים לכל בן משפחה.

עלות הוצאת דרכון פורטוגלי אירופאי

בסעיף זה נראה את המחירים עבור תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי –

  • אגרה לקהילה היהודית – 500 אירו (תרומה לקהילה היהודית)
  • טיפול וליווי על-ידי עורך-דין – 4,000-8,000 ש"ח.
  • עלויות המסמכים והתרגומים– 600-900 אירו (תהליך זה כלול לעיתים קרובות בעלויות הטיפול)

סך העלויות לתהליך כולו תהיינה בין 12,000-16,000 ש"ח.

במידה וישנו יותר מבן משפחה אחד המעורב בתהליך ההתאזרחות, ירדו העלויות ב- 1,000-2,000 ש"ח לכל מגיש בקשה נוסף.

כמה עולה להוציא דרכון אירופאי

עוד מאמרים בנושא אזרחות פורטוגלית:

  1. דרכון אירופאי ליוצאי מרוקו
  2. דרכון ספרדי או פורטוגלי – מה עדיף?
  3. אזרחות פורטוגלית ללא יהודים
  4. אזרחות פורטוגלית עם רישום פלילי
  5. הוצאת דרכון פורטוגלי לילדים

אנו מודים למר יהונתן גבריאלוב בכתיבת המאמר.

צרו איתנו קשר

משרד עורכי הדין שלנו בעל ותק של שלושים שנים בתחום ההגירה. נשמח לסייע לכם בכל קושי או שאלה בענייני הגירה לפורטוגל. התקשרו על-מנת לקבוע פגישה עם עורך דין בתל אביב או בירושלים.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top