Skip to content

כמה זמן מותר לשהות בארה"ב עם ויזת תייר

Avatar

Joshua Pex

הארכת שהייה בארה"ב

אם הינכם בעלי ויזת תייר בארצות הברית ואתם בטיול שהתארך יותר משתכננתם ומבקשים להאריך את שהותכם, כדאי שתקראו ביסודיות את המאמר הבא. חוקי ההגירה של ארצות הברית והן המדיניות שלהם נוקשים, ובשנים האחרונות חלה הקשחה נוספת.

כמה זמן אפשר לשהות בארה"ב עם ויזת תייר? רבים מתבלבלים בין ויזה לבין אשרת כניסה. בעוד ויזה ניתנת בדרך כלל בשגרירות ארצות הברית לפני הטיול ומאפשרת לכם לעלות על טיסה לארץ כל האפשרויות, אשרת שהייה ניתנת על ידי קצין ההגירה עם נחיתתכם. התשובה לשאלה כמה זמן מותר לשהות בארצות הברית משתנה בהתאם לסוג הויזה (ויזת תייר, סטודנט, משקיע, עסקים וכדומה) שנותנת לכם את זכות הכניסה אך אשרת שהייה בארה"ב היא שמקצה לכם זמן שהייה בארה"ב. ניתן להישאר בארצות הברית עם ויזה שתוקפה פג כל עוד יש אשרת שהייה בארצות הברית בתוקף.

דברו איתנו

02-9903180phone
במיילpencil  

 

כמה זמן מותר לשהות בארה"ב עם ויזת תייר

כמה זמן אפשר לשהות בארצות הברית עם ויזת תייר? ויזת תייר לארה"ב זמן שהייה מאפשרת בדרך כלל שהייה בת 6 חודשים אך הדבר תלוי בקצין ההגירה שתפגשו עם נחיתת המטוס.

קצין ההגירה אינו עוד תחנה שאפשר לסמן עליה וי. תפקידו לוודא כי מטרת הביקור שלכם תואמת את הויזה אשר קיבלתם, שאינכם מהווים סיכון ושאין בכוונתכם להישאר במדינה לצרכי עבודה לא חוקית או להגר לשם. הוא צפוי לשאול אותכם על מטרת הנסיעה, מקומות השהייה, כמה זמן אתם מתכוונים לשהות ולעבור על הדרכון שלכם. ברוב המקרים הוא יעניק לכם אשרה מקסימאלית בת 6 חודשים, אך במידה וישנם חותמות כניסה ויציאה מרובות מארצות הברית, או שעולה החשד שאתם מתכוונים לעבוד באופן לא חוקי, שהמטרה שלשמה קיבלתם את הויזה אינה תואמת את מטרות הביקור או שאינכם דוברי אמת אתם צפויים להיות מסורבי כניסה ולחזור כלעומת שבאתם. במקרים אחרים, תיתכן אשרת שהייה מצומצמת מ-6 חודשים, והכל לפי ראות עיניו של קצין ההגירה. על כן יש לקחת שלב זה ברצינות.

הארכת שהייה בארצות הברית

ראשית, לא כדאי להגיע להליך זה ויש לבצע אותו אם באמת אין בררה. זאת משום שגם אם תצליחו ותקבלו את הארכה המבוקשת, הניסיון מלמד שהדבר מקטין את הסיכויים שלכם לקבל אשרת כניסה (ויזה) נוספת בעתיד, לכן שאלו את עצמכם האם הארכת הטיול לא סובלת דיחוי והאם באמת שווה לקחת סיכון כי זה יהיה הטיול האחרון באמריקה?

החלטתם לפעול להארכת אשרת שהייה בארצות הברית בכל זאת? כדאי שתדעו – לא מדובר בהליך פשוט וכיום רבות מבקשות הארכה נידחות על כן יש להגיש את הבקשה בתשומת לב ולכלול בה את כל הפרטים הדרושים שיפורטו כאן. ראשית ישנם סוגי ויזה בהם לא תוכלו לקבל הארכה והם:

 • ויזת D לצוות מטוס או ספינה
 • ויזת מעבר C
 • ויסת K למאורס או מאורסת לאזרח/ית אמריקאי/ת
 • אם נכנסתם באמצעות VWP – תוכנית פטור מוויזה

אם אינכם בעלי אחת מהוויזות שנזכרו לעיל עליכם לעמוד במספר תנאי סף מצטברים:

 • נותרתם בסטטוס "שאינו למטרת הגירה"
 • לא עברתם על חוקי ההגירה
 • לא ביצעם עבירות על החוק בזמן שהותכם
 • אתם בעלי דרכון בתוקף לאורך כל אותה תקופה אותה אתם מבקשים להאריך

הארכת ויזת תייר בארה"ב

הארכת ויזת תייר בארה"ב

אם עניתם על כל דרישות הסף בשלב הבא תצטרכו למלא טופס הנקרא I-539 , להצטייד ב-290$ עלות העמלה ולהגישו ל-USCIS באופן מקוון. חשוב מאוד לבצע את ההליך לפחות 45 יום לפני סיום תקופת השהייה שלכם שכן ההליך עלול לארוך זמן, בדרך כלל מספר שבועות, ואם תקבלו תשובה שלילית, כל התקופה בה תשהו מעבר לתקופת השהייה המקורית שקיבלתם בטופס I-94 המוצמד לדרכון תחשב כשהיית יתר ותקשה עליכם לקבל ויזה ואשרת שהייה בפעם הבאה.

דבר נוסף חשוב שיש לזכור בהקשר הזה, ביציאה מגבולות ארצות הברית חברות התעופה מבצעות רישום לפי טופס זה ומסירים אותו. אם הוא אבד או אינו מוצמד לדרכון יתכן ותחשבו כמי שלא יצא מגבולות המדינה עד שתוכיחו אחרת. אם הטופס נותר על הדרכון ולא הוסר על ידי חברת התעוהפ מומלץ לדווח על יציאתכם מארצות הברית דרך האתרים המתאימים שם גם ניתן להוריד טופס I-94  אלקטרוני.

לטופס יש לצרף מסמכים נוספים המעידים שיכולים לתמוך בבקשה להארכה ומטרות שהייתכם כגון קבלות ממסעדות, הצגות או הופעות, אטרקציות תיירותיות ומקומות בילוי אחרים בהם שהיתם כתייר, קבלות מבתי מלון, הזמנה לאירוע או כנס, הוכחה למקום עבודה מסודר הכולל מכתב מהמעסיק המותיר לכם לצאת לחופש, הוכחות למרכז חיים בישראל ואף תדפיסי חשבון בנק המעידים כי יש ברשותכם די כסף לשהייה שאתם מבקשים. מומלץ במיוחד בהליך כזה לפנות למשרד עורכי דין בעל ידע וניסיון בתחום.

חשוב לדעת. החלטת קצין ההגירה סופית ולא ניתן לערער עליה, אך ניתן להגיש בקשה חדשה. מומלץ להמתין לפחות 6 חודשים על מנת לשלוח בקשה חדשה לאחר שסורבתם ולוודא כי חלו שינויים בנסיבות הנסיעה ובראיות למרכז חיים בישראל.

הארכת אשרת שהייה בארה"ב

מהן הסנקציות שהרשויות האמריקאיות נוקטות בהן במקרה של שהיית יתר?

במרבית המקרים, לא תוכלו לקבל ויזה נוספת ואפשרותכם להיכנס לארץ כל האפשרויות תישלל בזמן המשתנה לפי זמן שהיית היתר שביצעתם. יוצא מן הכלל יהיה במקרים של נישואין אך גם שם תצטרכו לעבור הליך בירוקרטי מורכב שיחייב ליווי משפטי מתאים. במקרים אחרים משטרת ההגירה עלולה לעכב את יציאתכם, לחקור ואף לעצור אותכם, אם עלה חשד לעבודה לא חוקית או עבירות אחרות. כאמור, הדבר תלוי בתקופה בה שהיתם שהיית יתר:

 • עד חצי שנה, משמעות הדבר פגיעה בסיכויים שלכם לקבל ויזת תייר בפעם הבאה והדבר גם עשוי לקצר את אשרת השהייה שלכם. אך הדבר לא משליך על ויזות אחרות כגון ויזת עבודה או נישואין
 • בין חצי שנה לשנה לא ניתן יהיה לקבל כל סוג של ויזה למשך שלוש שנים
 • מעל שנה לא ניתן יהיה להיכנס לארצות הברית במשך עשר שנים

במקרים כאלה ניתן לנסות ולשכנע את רשויות ההגירה בארצות הברית כי מקורה של שהיית ההיתר היא בטעות, מעידה חד פעמית ולהביע חרטה בהליך הקרוי Waiver of Ineligibility דרך הוכחת מרכז חיים בישראל.

הגעתי למועד סיום אשרת השהייה שלי ועדיין לא קיבלתי תשובה מהרשויות באשר לבקשת הארכה. מה עלי לעשות?

עליכם לצאת מגבולות ארצות הברית. ניתן לעשות זאת באמצעות יציאה קצרה לאתר תיירותי כגון מפלי הניאגארה בקנדה ("מפלי הפרסה") או בגבול מקסיקו אך עליכם לדעת, שבחלק מהמקרים קצין ההגירה שתפגשו בדרך חזרה עשוי לא לאשר את חזרתכם. הדבר תלוי בין היתר במספר הביקורים שלכם בארצות הברית, בדגש למספר הכניסות והיציאות החוזרות בעת האחרונה, לתשאול שיעשה לכם ולגורמים נוספים אך בכל מקרה הדבר עדיף משהיית יתר שתגרור אחריה סנקציות.

נושא הקצאת הוויזות לארצות הברית הוא נושא מורכב הדורש הבנה וניסיון בנהלים ובדינים של מדינה זרה, שהינם שונים מישראל ודורש טיפול מקצועי על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום ובעל קשרים מתאימים מעבר לים. משרדנו עוסק במתן ויזות מסוגים שונים לשלל מדינות, בהם ארצות הברית, החל מוויזת תייר ועד ויזת עבודה (גרין קארד), הארכתן ומציאת פתרונות יצירתיים למגוון מצבים ובעיות. במשרד תמצאו עורכי דין מומחים בתחומי ההגירה, בעלי ניסיון של שנים בתחום, הבקיאים הן בדין הישראלי והן בדין האמריקאי, שישמחו ללוותכם בתהליך ולהיות זמינים עבורכם לכל ייעוץ או שאלה.

אזרחות קפריסין לישראלים

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/: 03-3724722, 055-9781688 

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top