Skip to content

כיצד לקבל ספונסר פיננסי בארצות הברית?

Avatar

James Cohen

ספונסר פיננסי בארצות הברית, מה זה?
כל מי שמהגר לארה"ב שאינו בעל אשרת עבודה, כנראה שיצטרך חסות פיננסית להשלמת הליך הגירה לארה"ב. קבלת חסות מאפשרת למהגר לשכנע את שירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) כי לא יהיה לנטל על כלכלת ארצות הברית. עבור מהגרים רבים, הדרישות של קבלת חסות פיננסית מסובכות כמו ניווט בשדה מוקשים. הטפסים והמסמכים הדרושים מבלבלים, ומלאים במונחים קשים להבנה אפילו לדוברי אנגלית. שירותי ההגירה של ארה"ב מייעדים קורסים שלמים למילוי טפסים לקבלת ספונסר פיננסי בארצות הברית. מאמר זה של ג'יימי כהן, עורך דין לנושאי הגירה לארה"ב במשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש, יספק את המידע הדרוש לגבי קבלת חסות פיננסית לצורך הגירה לארה"ב בצורה פשוטה ומובנת.

קבלת ספונסר פיננסי בארצות הברית עבור בני משפחה

כיצד לקבל ספונסר פיננסי בארצות הברית?

אם אדם מהגר לארה"ב על בסיס קרבת משפחה, אזי חוקי ההגירה לארה"ב קובעים כי אותו בן משפחה האמריקאי חייב להיות נותן החסות הפיננסי. נניח שהבעל הוא אזרח ארה"ב, והוא מבקש אישור הגירה לארה"ב עבור אשתו הישראלית. על הבעל להגיש תצהיר התומך בבקשת ההגירה של אשתו, הכולל את התמיכה הכספית שייתן לה בארה"ב. עם זאת, במידה והבעל חי מחוץ לארה"ב (לדוגמא, בישראל) ההכנסות שבחו"ל לא ייחשבו בדרך כלל לצרכי חסות פיננסית בארצות הברית.

לחלופין, אם בני המשפחה יכולים להראות כי יש להם לכל הפחות כ -250,000 ש"ח בחשבון בנק או בהשקעות, בישראל או בארה"ב, סביר להניח שחסותו הפיננסית של הבעל תיראה כמספקת על ידי שגרירות ארה"ב. עם זאת, במידה ואזרח ארה"ב מבקש לתת חסות לקרוב משפחה שאינו בן הזוג או הילד הקטין של האזרח, כמות החסכונות שיש להראות גבוהה בהרבה.

ספונסר פיננסי בארצות הברית וחובת דיווח המס של אזרחי ארה"ב

אזרח ארה"ב נותן החסות חייב להראות שהוא הגיש הצהרת מס הכנסה בארה"ב במהלך שלוש השנים האחרונות. על פי חוקי המס בארה"ב, אזרחים או תושבי קבע בארצות הברית חייבים להגיש מדי שנה דו"ח למס ההכנסה האמריקאי (IRS) גם אם הם גרים מחוץ לארה"ב ומרוויחים את כל הכנסותיהם מחברות שאינן אמריקאיות.
ברוב המקרים, אזרחי ארה"ב ותושבי קבע חייבים גם להגיש דוח נכסים זרים (FBAR) מדי שנה.
בתצהיר התמיכה בבת זוגו, אזרח ארה"ב חייב לציין את ההכנסה שלו במשך שלוש השנים האחרונות, כפי שדווחה לרשויות המס בארה"ב. בנוסף, עליו לצרף את הצהרת המס האחרונה לתצהיר התמיכה. גורם המסבך את הנושא הוא העובדה כי אין אפשרות להגיש דוחות בארה"ב ללא מספר ביטוח לאומי (Social Security). נותן החסות צריך מספר זה כדי להגיש תצהיר תמיכה.

חסות פיננסית משותפת

אם אין למשפחה את כמות החסכונות שלעיל, הם יכולים לנסות למצוא חסות משותפת בארה"ב. כל אחד (גם שאינו קרוב משפחה) יכול לתת חסות משותפת, אבל לנותן החסות חייבת להיות רמת הכנסה מסוימת. רמת ההכנסה הנדרשת תלויה במספר האנשים התלויים בנותן החסות. למשל, אם נותנת החסות המשותפת אינה נשואה ואין לה נתמכים, אז היא חייבת להרוויח כ – 20 אלף דולר בשנה כדי לתת חסות. ככל שיותר אנשים תלויים בנותן החסות, אזי רמת ההכנסה הנדרשת של הספונסר צריכה להיות גבוהה יותר. בנוסף, גם על נותן חסות משותפת לספק מידע לגבי תשלום מסים בארה"ב שיצורף לתצהיר התמיכה.

בעוד סכום ההכנסה הנדרש כדי להיות שותף בחסות אינו גבוה מאוד, במיוחד לפי הסטנדרטים של הגירה לארה"ב, אנשים רבים חוששים להיות שותפים לחסות בגלל ההשלכות המשפטיות. נותן חסות או חסות משותפת מבטיח לממשלת ארה"ב שהוא יהיה אחראי להחזיר לממשלה כל הטבות ציבוריות (דמי אבטלה, קצבת ילדים) שהמהגר יקבל במשך עשר שנים או עד שיהפוך לאזרח ארה"ב.

חסות כספית בארה"ב לזוכי הגרלת הגרין קארד

משתתפים רבים בתוכנית הגרלת הגרין קארד אינם יודעים כי לעתים קרובות הזוכים יתבקשו לספק תצהיר של תמיכה כספית. התהליך הוא שונה מחסות פיננסית לבן משפחה, ורמת ההכנסה הנדרשת היא נמוכה יותר, אבל ישנם זוכים שלעולם לא מקבלים את הגרין קארד כי לא הצליחו לגייס חסות פיננסית לארצות הברית. רשויות ההגירה לארצות הברית פועלות להבטיח כי הזוכה לא יהפוך לנטל על ציבור ארה"ב. כתוצאה מכך, על הזוכה להציג נכסים אישיים משמעותיים או חסות מתושב ארה"ב.

בשורה התחתונה, מועמדים רבים להגירה לארצות הברית עומדים בתנאי הכניסה לקבלת ויזת הגירה לארה"ב, אך מוצאים את עצמם לכודים בכללי החסות הפיננסית המורכבים ללא עזרה משפטית.

למשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש, בפתח תקווה וירושלים יש ניסיון רב בנושאי ההגירה בארה"ב. אם יש לכם שאלות בנוגע לקבלת חסות פיננסית בארצות הברית או על הגירה לארצות הברית בכלל, אנא צרו קשר.

ספונסר פיננסי בארצות הברית

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/: 053-7471900

          03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top