Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

צלקות, כוויות ונזק קוסמטי לאחר ניתוח הסרת שיער בלייזר – כיצד ניתן לתבוע פיצויים?  (מידע משפטי)

יהודה אלחרר
יהודה אלחרר

מורן חן הראל, עורכת דין מגשרת ומטפלת

עורך דין יהושוע אדיב נעים ומקצועי מאד! ממליצה מאד

מה הדרכים המשפטיות לפעול בגין ניתוח הסרת שיער בלייזר שגרם כוויות וצלקות למטופלים? טיפולים פופולאריים אלה, אשר מבטיחים מראה עור חלק ואסתטי, מותירים את המטופלים לא פעם עם צלקות וכוויות, המהוות תוצאה הפוכה לחלוטין מזו המובטחת להם. ככל שהנזק נגרם כתוצאה מרשלנות של מבצעי הטיפול, ניתן לתבוע פיצויים הולמים בבית המשפט. חשוב לדעת כי הפיצויים בתביעות מעין אלה עשויים להגיע לסכומים של עשרות אלפי ש״ח ואף למעלה מכך. במאמר זה עורך דין מומחה לדיני נזיקין ותביעות רשלנות ממשרדנו, יסביר על הנושא.

צלקות, כוויות ונזק קוסמטי לאחר ניתוח הסרת שיער בלייזר – כיצד ניתן לתבוע פיצויים?  (מידע משפטי)

צלקות, כוויות ונזק קוסמטי לאחר ניתוח הסרת שיער בלייזר – הנה מה שכנראה לא יספרו לכם בקליניקה

המודעות למראה עור אסתטי הפכה טיפולי הסרת שיער לפופולאריים למדי. הביקוש לטיפולי הסרת שיער עולה עם השנים, ובהתאם נפתחות קליניקות רבות המציעות טיפולי הסרת שיער לצמיתות באמצעות מכשור לייזר מתקדם. הקליניקות ירבו לציין באוזני המטופלים כי אחוזי ההצלחה של טיפולים אלה גבוהים למדי, ואכן יש אמת בדבר. ואולם, לא פעם הקליניקות ייטו להצניע את הסיכונים הפוטנציאליים העלולים להיגרם במהלך או בעקבות ניתוחים אלה, ובכלל זה פגיעה במראה העור לטווח הרחוק או אף לצמיתות. משרדנו, העוסק באופן שוטף בתביעות רשלנות, ייצג בלא מעט מקרים לקוחות אשר חוו נזקים קוסמטיים בעקבות ניתוחי הסרת שיער בלייזר, ובכלל זה כוויות וצלקות. המלצתנו במקרים אלה היא לא לקבל את תוצאות בלתי סבירות אלה כגזירת גורל ולפנות לייעוץ משפטי, על מנת לפעול למימוש זכויותיכם כמטופלים ולתבוע פיצוי הולם במקרים המתאימים.

מה ניתן לעשות כאשר נגרמות צלקות או כוויות במסגרת טיפולי הסרת שיער בלייזר?

חשוב לדעת כי לא כל המכונים והקליניקות במסגרתם מתבצעים טיפולי הסרת שיער בלייזר בישראל פועלים תחת רישיון והסמכה ממשרד הבריאות. זאת על אף שמדובר בתנאי בסיסי לביצוע הטיפולים. מעבר לכך, הן בקרב המכונים המורשים והן בקרב אלה הפועלים ללא רישיון, על הטיפולים להתבצע במיומנות רבה ותוך נקיטת כל אמצעי הזהירות הנדרשים. כלומר, על המטפלים לדעת כיצד לתפעל את מכשירי הלייזר המתקדמים שבאמצעותם נעשים הטיפולים, לדעת להתמודד עם תקלות ולהימנע מביצוע הטיפול ככל שקיים חשש מפני נזקים העשויים להיגרם למטופלים. כך גם מצופה מהצוותים הרפואיים ליידע את המטופלים על סיבוכים אפשריים ולספק להם את מלוא המידע הרפואי הנדרש כך שהסכמתם תיחשב כהסכמה מדעת.

ככל שהגורמים המטפלים פעלו באופן שונה מהדרישות הנ״ל והדבר גרם למטופלים לנזקים קוסמטיים דוגמת צלקות או כוויות במסגרת טיפולי הסרת שיער בלייזר, הדבר עשוי להקים עילה לתביעת פיצויים מכוח פקודת הנזיקין. לא פעם תביעות אלה עשויות להסתיים בפשרה, למשל באמצעות הליכי גישור. לדוגמה, משרדנו ייצג מטופלת אשר טיפולי הסרת שיער בלייזר שעברה הותירו על גופה כוויות למשך זמן רב. התברר כי הטיפולים בוצעו בעוצמה גבוהה מאוד של מכשירי הלייזר. במהלך הטיפול, המטופלת התלוננה כי היא חשה כאילו גופה נשרף, אך נענתה כי הדבר מעיד על כך שהשפעת הטיפול חזקה יותר. תביעה שהגישה המטופלת בגין הנזקים שנגרמו לה הסתיימה בהסכם פשרה, במסגרתו פוצתה המטופלת על-ידי הקליניקה בסכום של 28 אלף ש״ח.

מה הקשיים המשפטיים העשויים לעלות במקרים אלה?

תביעות פיצויים במקרים אלה עשויות להיות מורכבות להוכחה, ודורשות הן בקיאות בחוק ולרוב גם הגשת חוות דעת רפואית בפני בית המשפט אודות הנזקים שנגרמו למטופלים והקשר בין אופן ביצוע הטיפול לגרימתם. כמו כן, בטיפולי לייזר הסרת שיער וטיפולי פנים לרוב הקליניקות והמכונים המטפלים מחתימים את המטופלים על טופס הסכמה מדעת, במסגרתו מצהירים המטופלים כי הם מודעים לסכנות הכרוכות בטיפול. ואולם, יש להדגיש כי חתימה על טופס מעין זה אינה בהכרח פוטרת את המכונים והקליניקות מאחריות לפיצוי כספי במקרים בהם נגרמו למטופלים נזקים. על הגורמים המטפלים להבהיר למטופלים על תופעות לוואי אפשריות במסגרת הניתוח.

דוגמה לכך ניתן למצוא בפסק דין של בית משפט השלום בתל אביב משנת 2015. במסגרת פסק הדין, תבעה מטופלת אשר עברה טיפולי הסרת שיער בגין כוויות בדרגה 1 שהטיפולים גרמו לה, והותירו על גופה צלקות. בית המשפט הדגיש כי חרף הטופס עליו הוחתמה המטופלת, נציגי המכון בו נערכו הטיפולים לא הסבירו מבעוד מועד ובצורה מספקת על חומרת תופעות הלוואי העלולות להיגרם כתוצאה מהטיפולים. בהתאם, פוצתה המטופלת בסך כולל של 38,400 ש״ח. פסק דין זה ממחיש את נכונות בתי המשפט לפסוק פיצויים משמעותיים במקרים אלה, גם כאשר מטופלים חתמו על טפסי הסכמה לביצוע הניתוח.

כוויות, צלקות ונזק קוסמטי לאחר טיפולי הסרת שיער בלייזר – צרו קשר עם עורכת דין מומחית לדיני נזיקין

לסיכום, לא פעם עלולים להיגרם נזקים קוסמטיים למטופלים אשר עברו טיפולי הסרת שיער בלייזר. במקרים אלה עשויה לקום למטופלים עילה לתביעת פיצוי הולם. לכל שאלה נוספת או צורך בייעוץ וסיוע בנושא, תוכלו לפנות אל משרדנו ועורכת דין מומחית לדיני נזיקין ורשלנות רפואית תשמח לעמוד לשירותכם. משרדנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בייצוג בתביעות רשלנות רפואית במגוון תחומים, לרבות נפגעי טיפולים קוסמטיים וניתוחים פלסטיים. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה, ונשמע לתאם עבורכם פגישת ייעוץ משפטי מקיפה.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top