Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

בחירת יועץ משכנתא

Meir Shua

אהרון

דרך המשרד של מיכאל דקר זימנו עובדים זרים מומחים לביצוע עבודה מסויימת ממש מהר.

יואב היה נרגש – לפני זמן קצר הוא קיבל את התשובה המיוחלת ממשרד השיכון על כך שהוא זכה בדירה במסגרת פרויקט ׳׳מחיר למשתכן׳׳ במרכז הארץ. הוא היה בעננים. שווי הדירה בשוק החופשי עמד על קרוב לשלושה מיליון שקלים בעוד שמחיר הזכייה הוא שני מיליון שקלים בלבד. הוא הרגיש ששפר עליו מזלו ושהוא עושה את עסקת חייו.

לאחר כמה ימים, הוא נחת על קרקע המציאות והוא הבין שהוא נמצא בבעיה. לכל הדעות העסקה היא טובה, לא צריך עורך דין או שמאי מקרקעין שיאשרו את זה. הבעיה היא שלא היה לו את הסכום הדרוש על מנת לרכוש את הדירה.

יואב שמר במשך שנים פרוטה לפרוטה והגיע להון עצמי של 500,000 שקל, אך ייתכן שזה לא היה מספיק בעת רכישת הדירה מאחר – גובה הכנסותיו אפשר לו מימון של עד 70% בלבד, מה שהשאיר אותו עם ׳חור׳ של מאה אלף שקלים שעליו להוסיף להון העצמי.

הוא פנה ליועץ משכנתאות מומחה שהומלץ לו על ידי חברו הטוב, ולאחר זמן קצר נמצא פתרון יצירתי. משכנתא בגובה 70% משולבת בהלוואה לכל מטרה בגובה 5 % מערך הדירה, מה שאפשר לו לשלם את ההון העצמי הדרוש לאישור המשכנתא. הסיפור הזה ממחיש כמה חשוב ליטול את שירותיו של יועץ משכנתאות מומחה, שלעיתים לא רק מוזיל את העלויות, אלא מאפשר את קיומה של העסקה.

בחירת יועץ משכנתא

אם הגעתם עד לשלב בחירת יועץ משכנתא, סביר להניח שכבר הבנתם שבעסקת מקרקעין, כל נותן שירותים מקצועי שתבחרו עשוי להוזיל עבורכם סכומים גבוהים המגיעים לעשרות אלפי שקלים.

אז כן, גם המשכנתא היא שלב חשוב המצריך שכירות יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה שיעניק לכם שירות בבחירות המשכנתא הזולה ביותר עם תנאי הריבית המשתלמים ביותר.

מי הוא יועץ משכנתא?

בניגוד לעורכי דין ושמאים, בתחום ייעוץ המשכנתאות אין רגולציה ואין צורך לעבור מסכת לימודים ארוכה ומבחנים מטעם הגוף המסמיך כמו לשכת עורכי הדין ולשכת שמאי המקרקעין. יועץ משכנתאות הוא לרוב אדם פרטי שלמד באופן עצמאי את התחום ומייעץ ללקוחותיו מאיזה בנק כדאי ליטול משכנתא על מנת לשלם כמה שפחות ריביות.

עשירית האחוז בריבית מהווה פער של עשרות אלפי שקלים במחיר הסופי של הדירה לאורך שנות המשכנתא. תפקידו של היועץ הוא להבין את הכנסותיכם, לקבל את פרטי הנכס המבוקש ולעמוד מול הבנק כדי להשיג לכם אישור למשכנתא וכאמור, תנאים טובים ככל האפשר.

לכן כשאנו בוחרים יועץ משכנתא שהוא בדרך כלל נותן השירותים האחרון בשרשרת עסקת רכישת דירה, חשוב לבחור יועץ מנוסה ויעיל עם הבנה רחבה בתחום הפיננסים, על מנת שהוא יוכל להציע לכם את החבילה האטרקטיבית ביותר עבורכם. יועץ טוב ינהל עבורכם מו״מ קשוח מול הבנקים על גובה הריבית, על גובה ההחזר ואף על קבלת הלוואה נלווית שתאפשר לכם להגיע להון העצמי הדרוש לקבלת המשכנתא ולרכישת הדירה.

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

דווקא בגלל שאין רגולציה מסודרת בתחום, כל אדם יכול להציע שירותי ייעוץ משכנתא בעוד אין לו הבנה בסיסית בתחום. מאחר וסביר להניח שגם אתם לא מכירים את התחום מספיק כדי להבחין בעצה רעה, בחירה לא מקצועית עשויה להיות הרת גורל ולגרום לכם להפסד ממון רב.

העניין הראשון שעליכם להקפיד בבחירת יועץ המשכנתאות הוא ניסיון. יועץ מנוסה מכיר את הבנקים היטב, ויודע לספק פתרונות לכל סיטואציה, לעיתים גם רוכשים שנתקלו בסירוב בשל דירוגם הבנקאי ובשל הכנסותיהם הנמוכות, יוכלו לקבל אישור בפעילות יועץ מנוסה שמכיר את הדרכים להשגת האישור המיוחל.

עניין החשוב לא פחות הוא המלצות אישיות. לפעמים יועץ יכול להיות גם יועץ לבנק. מדובר בניגוד אינטרסים, מאחר והבנק מעוניין להקטין את הסיכון ואת סכום ההלוואה ככל האפשר, ואילו הרוכש יבקש להגדיל מכיוון שהוא מוגבל בהון העצמי. המלצות מידידים ובני משפחה, יאפשרו לכם לבדוק אם היועץ ראה את אינטרנט הלקוח או את אינטרס הבנק.

עם זאת, שימו לב שיועץ משכנתאות שעבד בעבר בבנק יהיה מקצועי יותר מיועץ בעל עבר פרטי. יועץ שעבד בבנק בעבר מכיר את החולשות של הבנקים ויודע כיצד לנצל אותם לטובת הלקוח. בדיוק כמו עורך דין שעבד בפרקליטות המדינה ויודע כיצד לחלץ את הלקוח ממצבים משפטיים שונים.

לסיכום, ייעוץ משכנתא הינו דבר נצרך ומומלץ בכל סוגי העסקאות. בעוד רכישה מקבלן לא מחייבת בהכרח שמאי מקרקעין, רכישת דירה תמיד מחייבת יועץ משכנתא. העלות של יועץ המסתכמת בכמה אלפי שקלים בודדים, עשויה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ואף להפוך עסקה לרלוונטית ומושגת.

אם אתם עומדים בפני רכישת דירה, פנו עוד היום למשרדנו בתל אביב ובירושלים וקבלו ייעוץ משפטי ללא עלות.

יועץ משכנתא

:03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top