מאמר זה דן בשאלה – מי הם יהודים הזכאים לקבל אזרחות פורטוגלית על בסיס חוק יוצאי ספרד? גם יהודים וגם לא-יהודים זכאים לבקש אזרחות פורטוגלית על בסיס חוקי פורטוגל. "חוק השיבה" הפורטוגלי קובע שיהודים ספרדים וצאצאיהם זכאים לקבל אזרחות בפורטוגל. מאז שנת 2015, ספרד ופורטוגל הנפיקו 10,000 דרכונים על בסיס הזכאות הזאת.

הגדרת מונחים – אזרחות פורטוגל עבור צאצאי מגורשי ספרד

יהודים הזכאים לקבל אזרחות פורטוגליתאם אתם לא מכירים את המונח, דעו שיהודי "ספרדי" הוא כל מי שאבותיו הגיעו מחצי האי האיברי. המונח הזה מתאר לרוב צאצאים של חברי הקהילות היהודיות שגורשו מספרד ומפורטוגל במאה ה-15.

יהודים הזכאים לקבל אזרחות פורטוגלית

לא-יהודים ויהודים המעוניינים לקבל אזרחות פורטוגלית חייבים להצליח להוכיח שהם ממוצא ספרדי. ליהודים דתיים ששומרים על קשר לבית כנסת ספרדי לרוב קל יותר להוכיח זאת, אבל ההוכחה אפשרית בהחלט גם ללא-יהודים וגם ליהודים לא דתיים. כתבנו מאמר לגבי הוכחת מוצא ספרדי, שמתאר את הדרכים השונות בהן ניתן לעשות זאת.

תהליך הבקשה – דרכון פורטוגל

השלב הראשון בתהליך הבקשה עבור לא-יהודים ויהודים הזכאים לאזרחות פורטוגלית הוא להשיג מכתב המלצה מהקהילה היהודית בפורטו או ליסבון, המכיר במוצא הספרדי של המועמד. למשרד שלנו יש יחסי עבודה טובים עם הקהילות האלו, ואנחנו יכולים לעזור ללקוחות בתהליך. השלב השני של תהליך הבקשה הוא להגיש את המכתב הזה ואת המסמכים האחרים הדרושים לרשויות המתאימות בפורטוגל. גם בזה אנחנו יכולים לעזור ללקוחות.

סדרת המאמרים שלנו – אזרחות פורטוגלית

הכנו מספר מאמרים שקשורים לאזרחות פורטוגלית אשר זמינים באתר האינטרנט שלנו. המאמרים נוגעים לנושאים כמו הגשת בקשה כאשר קיים רישום פלילי, הגשת בקשה עם מספר שמות, מה לעשות כאשר יש לכם תושבות במספר מדינות, כמה זמן נמשך התהליך, בקשה עבור בן / בת הזוג והילדים, ועוד.

צרו קשר – עורכי דין הגירה

במשרד כהן, דקר, פקס, ברוש יש לנו ניסיון רב והצלחות בסיוע ללקוחות בהגירה לארצות שונות, כולל פורטוגל. נשמח לעזור לכם בתהליך הבקשה.

צרו קשר לקביעת פגישה עם עורך דין הגירה לפורטוגל בפתח תקווה או בירושלים. נוכל לעזור לברר זכאות לקבלת אזרחות, לתרגם את המסמכים הדרושים לפורטוגזית, ולהעביר את הבקשה לקהילות היהודיות ולרשויות פורטוגל.

יהודים הזכאים לקבל אזרחות פורטוגלית

:03-3724722

        055-9781688

 : office@lawoffice.org.il