Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מעמד חוקי לבני זוג בעלי אזרחות זרה – 5 טיפים מעורך דין לענייני הגירה

Joshua Pex

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

אם אזרח זר נשוי או נמצא במערכת יחסים רצינית עם אזרח או תושב קבע ישראלי , חוקי ההגירה בישראל מאפשרים לקבל "אשרת שהייה לבני זוג" אשר תוביל למעמד חוקי בישראל. למרות זאת, חשוב לעקוב אחר ההנחיות החוקתיות במהלך תהליך הגשת הבקשה. במאמר זה, עורך הדין יהושע פקס, עורך דין בנושאי הגירה עם יותר מ-10 שנות ניסיון בתחום, ייתן לכם את 5 הטיפים החשובים בנושא הגירה לבני זוג בעלי אזרחות זרה.

הההליך המדורג של קבלת מעמד לבני זוג בעלי אזרחות זרה מנוהל ע"י משרד הפנים. אזרחות ישראלית לבני זוג בעלי אזרחות זרה מוענק בשלבים, במשך תקופה של בין 5-7 שנים. יותר מ-3,000 זוגות מתחילים את התהליך בכל שנה. למרבה הצער, לא כל זוג שמתחיל את תהליך קבלת האזרחות הישראלית, מסיים אותו בהצלחה. אף על פי כן, אם תיישמו את הטיפים בנושא ההגירה המופיעים מטה, הסיכויים שלכם לקבל אזרחות ישראלית לבני הזוג שלכם יגברו, ולכן חשוב שתקראו בקפידה ורשמו לפניכם הערות!

 הטיפ החשוב ביותר והקשה ביותר ליישום – הישארו ביחד

עובדה ידועה ואולי קצת פחות נעימה היא שלא כל מערכת יחסים נמשכת לנצח. אנשים נפרדים אפילו לאחר שהחליטו להתחיל בתהליך קבלת אזרחות במדינה זרה. למען האמת, הימצאות בתהליך הדרגתי ביחד היא חוויה מלחיצה בעבור בני הזוג. משרד עורכי הדין שלנו עוסק בהגירה לישראל זה יותר מעשור וראינו זוגות רבים שמתחילים את התהליך ונפרדים במהלכו מבלי לסיים אותו. גירושים או היפרדות יעצרו את הליך קבלת האזרחות. תוכלו לקרוא לגבי הדרישות שלפיהן בני זוג בעלי אזרחות זרה יכולים להישאר בישראל, גם לאחר סיום הההליך, במאמר זה באתר שלנו. אז הטיפ הראשון שלנו בנושא הגירה הוא חשיבות ההתמדה והצורך להישאר ביחד.

תיהיו מאורגנים – פקדי ההגירה מעריכים מסמכים מסודרים

יכול להיות שאתם מסודרים מטבעכם – זו כמובן תכונה טובה! אך בעבור רבים מהלקוחות שאינם כל כך מסודרים בחיי היום יום, זה הזמן להתחיל. במקרים מסוימים זה אף יכול להיות רעיון טוב להעביר את האחריות לבן הזוג היותר מסודר.

לפני שמגישים בקשה לאשרת שהייה לבני זוג לצורך מעמד בישראל, חשוב שיהיו ברשותכם כל המסמכים בסדר הנכון. מסמכים אלו עשויים לכלול תרגומים נוטריוניים עבור מסמכים מחו"ל, אישורים עם חותמת אפוסטיל ואיסוף כל הראיות המאשרים את אמיתות היחסים. כל זה דורך תיק מסמכים מסודר מאוד. יש לזכור שפקידי משרד הפנים אוהבים תיקים מסודרים מאוד וכאלו שקל לעבור עליהם. אז אם ברצונכם להצליח, עדיף להגיש בקשה מסודרת.המעמד החוקי לבני זוג בעלי אזרחות זרה – 5 טיפים מעורך דין לענייני הגירה

הכירו זה את זה לעומק ושננו את המידע

במהלך ההליך המדורג, יהיה עליכם לעבור מספר ראיונות. אתם תשבו אל מול פקיד משרד הפנים ותענו על שאלות אישיות איש על רעהו. לאחר מספר שאלות לשני בני הזוג, בני הזוג מופרדים ומופנית אליהם סדרה של שאלות בנוגע לבן הזוג השני.

אילו סוגים של שאלות? תאריך לידה, שמות חברי משפחה, מה עשיתם בשבוע שעבר, איפה נפגשתם לראשונה? כמה חדרים יש לכם בבית, מה אתם עושים בזמנכם החופשי, מה הסרט האהוב עליכם ועוד שאלות דומות.

אתם ממש צריכים להכיר זה את זה היטב על מנת להימנע משגיאות וסתירות. במקרה זה אין מי שיוכל לסייע לכם ואם אתם חושבים שלא תהיו מסוגלים לענות על השאלות בצורה נכונה – זה הזמן להכיר זה את זה באמת על מנת שתוכלו לעבור את הראיון במשרד הפנים בהצלחה.

היו סובלניים ומנומסים כאשר את מתנהלים אל מול עובדי משרד הפנים, אך דעו את זכויותיכם!

הטיפ הרביעי שיסייע לכם להשלים את התהליך בהצלחה הוא להיות מנומסים ונעימים בהתנהלותכם אל מול עובדי משרד הפנים. אך באותו הזמן, עליכם לדעת את זכויותיכם ולהיות מוכנים להגן עליהן. התהליך הבירוקרטי הזה ישאיר אתכם מתוסכלים לעיתים קרובות, ויגרום לכם לחוש שפקידי משרד הפנים עושים לכם בכוונה. זכרו שעובדי משרד הפנים פשוט עושים את עבודתם.

אך לפעמים הבקשות שהופנו אליכם פשוט לא נשמעות הגיוניות או פשוט בלתי אפשריות. במקרים אלו חשוב שתכירו את זכויותיכם החוקיות ותעמדו עליהן. אז חשוב להיות סבלניים ולנסות לעמוד בדרישות, אך באותו הזמן להיות חזקים ולדעת מה אומר החוק.

השתמשו בסיוע מקצועי במידת הצורך – סיוע באמצעות עורך דין לענייני הגירה

הטיפ החמישי בנושא הגירה ואולי החשוב ביותר להשלמת התהליך ההדרגתי בהצלחה, הוא להשתמש בסיוע מקצועי במידת הצורך. כפי שצוין לעיל, כ-3,000 זוגות עוברים את התהליך בכל שנה בישראל. לרובם אין צורך בסיוע של עורך דין.

אך למקרים מסוימים סבירות נמוכה להלציח ללא סיוע מתאים. לדוגמה, אם בני הזוג בעלי האזרחות הזרה הגישו בקשה למעמד פליט בישראל או שהו במדינה בצורה לא חוקית, אחד מבני הזוג נשוי לאדם אחר ולא מצליח להתיר את הנישואים או אפילו מקרים של עבר פלילי. אם אחד מהמקרים האלו נכונים לגביכם, אנו ממליצים להתקשר עם עורך דין כבר מההתחלה.

בעיות מסוימות עלולות להתרחש גם במהלך התהליך, וניתן יהיה לפתור אותן באמצעות סיוע מקצועי של עורך דין בעל ניסיון בתחום ההגירה. לפעמים אנשים בוחרים שלא לקחת עורך דין ולנסות לפתור את הבעיות בעצמם וכתוצאה מכך הדברים נעשים עוד יותר מסובכים. אם אינכם זקוקים לעורך דין ויכולים לעבור את התהליך בעצמכם, אין ספק שהדבר יחסוך לכם כסף רב. אך אם אתם צריכים עורך דין, חשוב מאוד להשתמש בסיוע מקצועי בזמן, עוד לפני שמתפתחות בעיות שונות.

צרו קשר עם המומחים שלנו בנושאי הגירה

למשרד עורכי הדין שלנו יש ניסיון רב בנושאי הגירה. אם אתם צריכים סיוע או מתן עצה בתהליך ההגירה, צרו עימנו קשר לקביעת פגישה בירושלים או בתל אביב.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top