דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

טופס N-600K – אזרחות ארה"ב לילדים

Michael Decker
Michael Decker

טופס N-600K משמש לקבלת אזרחות ארה"ב לילדים של אזרח אמריקאי המתגורר באופן קבוע מחוץ לארצות הברית. הילד חייב לעמוד בכל הדרישות הבאות כדי לקבל תעודת אזרחות:

 • להיות מתחת לגיל 18.
 • רווק
 • בעל הורה אזרח ארה"ב (ביולוגי או מאמץ) שיש לו משמורת חוקית ופיזית על הילד.
 • מתגורר באופן קבוע מחוץ לארה"ב.
 • ההורה אזרח ארה"ב חייב להיות נוכח פיזית בארה"ב לתקופה (או תקופות) מינימום של 5 שנים, לפחות שנתיים מהן לאחר גיל 14. אם ההורה לא עומד בדרישה זו, אחד ההורים של ההורה אזרח ארה"ב (סבו או סבתו של הילד) צריך לעמוד בדרישה זאת.
 • נוכחות בראיון.

לאחר הסבר דרישות הזכאות הבסיסיות, נסביר במאמר זה בפירוט כיצד למלא את הטופס, ונענה על שאלות נפוצות בנושא: מי רשאי להגיש טופס N-600K בשם ילד זכאי לאזרחות רצות הברית? אילו מסמכים צריך להציג כדי להגיש טופס N-600K? מה כולל איסוף פרטים ביומטריים לצורך הגשת הבקשה? מה קורה במהלך הראיון עם USCIS (רשויות ההגירה של ארה"ב)? כמה זמן לוקח לקבל אזרחות אמריקאית לילדים של אזרחי ארה"ב?

מי רשאי להגיש טופס N-600K בשם ילד זכאי של אזרח אמריקאי?

האנשים הבאים יכולים להגיש את הטופס לקבלת אזרחות בשם ילד של אזרח ארה"ב:

 • הורה אזרח ארה"ב שיש לו משמורת חוקית ופיזית על הילד
 • אם ההורה אזרח ארה"ב נפטר – סבא או סבתא אזרחי ארה"ב בעלי משמורת חוקית ופיזית על הילד.
 • אפוטרופוס חוקי שהוא אזרח ארה"ב – אם ההורה המזכה של הילד נפטר, האפוטרופוס יכול להגיש את הטופס תוך 5 שנים מיום מותם. האפוטרופוס החוקי אינו חייב לעמוד בדרישות הנוכחות הפיזית שהוזכרו לעיל, אך דרישות אלו חייבות להיות ממולאות על ידי ההורה שנפטר או הסבא \ סבתא של הילד

טופס N-600K - אזרחות ארה"ב לילדים

אילו מסמכים צריך כדי להגיש טופס N-600K?

אם קבעתם, לפי האמור לעיל, שילדכם זכאי לאזרחות אמריקאית ולהנפקת תעודת אזרחות, הגיע הזמן להתקדם ולהתחיל עם הבקשה בפועל. לשם כך תצטרכו לאסוף את המסמכים הדרושים (במידה ואחד מהמסמכים כתוב בשפה זרה, יש להגיש גם תרגום מלא לאנגלית בצירוף אישור חתום על ידי המתרגם המעיד כי התרגום מלא ומדויק, וכי המתרגם כשיר לתרגם מהשפה הזרה לאנגלית). מסמכים אלה כוללים:

 • עותק של תעודת הלידה או של הילד וגם של ההורה האמריקאי.
 • שתי תמונות דרכון זהות. התמונות צריכות להיות תמונות עדכניות וצבעוניות של הילד, שצולמו לכל היותר 30 יום לפני הבקשה.
 • הוכחה לנוכחות פיזית – כלומר הוכחה שההורה אזרח ארה"ב עומד בדרישת הנוכחות הפיזית (או סבא וסבתא, אם ההורה אינו עומד בדרישה). המסמכים יכולים לכלול רישומי בית ספר, רישומי תעסוקה, קבלות על שכר דירה, החזרי מס או מסמכים רלוונטיים אחרים.
 • עדות לאזרחות של ההורה (או הסבא והסבתא): מדובר על עותק של הדרכון, תעודת התאזרחות או תעודת אזרחות.

בהתאם לנסיבות הספציפיות, ייתכן שיהיה עליכם לספק מסמכים תומכים נוספים, כגון:

 • עותק תעודות נישואין
 • תעודת גירושין, במידה והיו
 • הוכחה לקשר משפטי בין הילד לאב אזרח ארה"ב. אם הילד נולד מחוץ לנישואים וזכאי על סמך אב אזרח ארה"ב, ייתכן שיהיה צורך לספק ראיות לקשר דם, כגון תוצאות בדיקות DNA או מסמכים תומכים אחרים.
 • הוכחות למשמורת או אפוטרופסות חוקית – אם הילד נמצא במשמורת של מישהו אחר מלבד ההורה אזרח ארה"ב, ייתכן שיהיה צורך לספק מסמכים המעידים על משמורת או אפוטרופסות חוקית, כגון צווי בית משפט, צוי אימוץ או הסכמי משמורת.
 • תיעוד שינוי שם. אם מישהו מהאנשים המעורבים, כגון הילד או ההורה אזרח ארה"ב, שינה את שמו, ייתכן שיהיה צורך לספק תיעוד משפטי של שינויי השם הללו.
  כל צו בית משפט רלוונטי אחר.

כיצד למלא טופס N-600K?

לאחר שכל המסמכים הדרושים מוכנים, השלב הבא הוא למלא ולשלוח את טופס N-600K ליעד. הטופס צריך להיות קריא, ומודפס בדיו שחורה.

יש לענות על כל חלקי טופס N-600K. אם שאלה אינה רלוונטית במקרה זה – יש לכתוב N/A” (לא רלוונטי), אלא אם ישנה הוראה אחרת בטופס.

טופס N-600K מחולק למספר חלקים, אותם יש למלא כמפורט להלן:

 • מידע על זכאות הילד. בחלק זה יש לבחור את התיבה המציינת מדוע הילד זכאי לאזרחות לפי סעיף 322 של INA (חוק הגירה ולאום)

מידע על הילד הזכאי:

 1. השם הנוכחי. יש לציין את השם בתעודת הלידה, אלא אם כן השתנה עקב פעולות משפטיות כגון נישואין, אימוץ או צו בית משפט.
 2. השם כפי שמופיע בכרטיס תושב קבע. נא לציין את שם הילד בדיוק כפי שהוא מופיע בגרין קארד (גם אם הוא מאוית בצורה לא נכונה).
 3. שמות אחרים בשימוש מאז הלידה. יש לציין כינויים, אם רלוונטי.
 4. מספר ביטוח לאומי בארה"ב.
 5. מספר חשבון מקוון של USCIS. פריט זה רלוונטי אם הילד הגיש בעבר בקשה או עתירה באמצעות מערכת ההגשה המקוונת של USCIS.
 6. תאריך לידה. השתמש בשמונה מספרים כדי להציג את תאריך הלידה בפורמט המקובל בארה"ב. לדוגמה, 30 באפריל, 2010, חייב להיכתב כ-04/30/2010.
 7. ארץ לידה. שם המדינה כפי שהייתה כשהילד נולד, גם אם שם המדינה שונה מאז או שהמדינה אינה קיימת יותר.
 8. ארץ אזרחותו של הילד. אם המדינה כבר לא קיימת או שהילד חסר אזרחות, ספק את שם מדינת האזרחות או הלאום שבה הילד היה אזרח לאחרונה. אם הילד הוא אזרח של יותר ממדינה אחת, רשמו את שם המדינה שהנפיקה את הדרכון האחרון שלו.
 9. מגדר
 10. גובה ביחידות אימפריאליות (פוט ואינץ').
 11. כתובת למשלוח דואר.
 12. הכתובת הפיזית של הילד בעת הגשת הבקשה.
 13. מצב משפחתי. מצב הילד נכון לתאריך הגשת טופס N-600K.
 14. מידע על הליך ההגירה לארה"ב של הילד. *לא למלא את מספר הפריט הזה – שאלות אלה ישאלו ויושלמו בראיון עם קצין USCIS (ראה להלן)*.
 15. האם הילד (או מישהו מטעמו) הגיש בעבר בקשה לאזרחות או לדרכון אמריקאי? אם כן, הסבירו מה קרה עם אותה בקשה והאם הונפק דרכון
 16. מידע על אימוץ.
 17. האם הורי הילד היו נשואים זה לזה כאשר הילד נולד או אומץ? אם הילד נולד מחוץ לנישואין, נא לכתוב "לא", גם אם ההורים נישאו מאוחר יותר. אם הילד אומץ, יש להבהיר האם ההורים המאמצים היו נשואים זה לזה בזמן האימוץ.

 מידע על ההורה אזרח ארה"ב של הילד

 1. השם הנוכחי של הורה אזרח ארה"ב. השם צריך להתאים לשם בתעודת הלידה של ההורה, אלא אם הוא שונה לאחר הלידה על ידי פעולות משפטיות כגון נישואין, אימוץ או צו בית משפט.
 2. תאריך לידה של הורה אזרח ארה"ב. פורמט ארה"ב, כפי שפורט מעלה.
 3. ארץ הלידה של הורה אזרח ארה"ב. שם המדינה כפי שהייתה כשנולד, גם אם שם המדינה שונה מאז או שהמדינה אינה קיימת יותר.
 4. מספר ביטוח לאומי בארה"ב
 5. כתובת פיזית. הכתובת שבה מתגורר ההורה כעת. לא מספר תיבת דואר, אלא אם זו הכתובת היחידה למשלוח מכתבים. הערה: אם מתגוררים מחוץ לארצות הברית, הזינו שוב את שם העיר בתיבה זו.
 6. מספרי טלפון
 7. כתובת הדוא"ל
 8. אזרחות ארה"ב. ספקו את כל המידע הרלוונטי לגבי האופן שבו ההורה הפך לאזרח ארה"ב.
 9. האם ההורה אזרח ארה"ב איבד אי פעם אזרחות אמריקאית או נקט פעולה כלשהי שתגרום לאובדן אזרחות אמריקאית? אם התשובה חיובית (ללא קשר להאם האזרחות הושגה מחדש מאז), אנא השתמשו במקום הנוסף המופיע בסעיף הקודם ופרטו.
 10. היסטוריה זוגית. ציינו כמה פעמים ההורה המזכה נשוי, כולל נישואים שהוכרזו כבלתי תקפים על פי חוק. כמו כן, ציינו את המצב המשפחתי של ההורה בתאריך הגשת טופס N-600K. אם ההורה אזרח ארה"ב נשוי כעת, ספקו פרטים על בן הזוג הנוכחי של ההורה והאם בן הזוג הנוכחי הוא גם הורה ביולוגי או מאמץ. אם הוא/היא לא, הרשויות עשויות לבקש מידע על בני הזוג הקודמים של ההורה אזרח ארה"ב.
 11. האם ההורה אזרח ארה"ב חבר בכוחות המזוינים של ארה"ב?

מידע על סבא או סבתא המזכים של אזרח ארה"ב של הילד

. יש למלא חלק זה רק אם ההורה אזרח ארה"ב של הילד לא היה נוכח פיזית במדינה במשך חמש שנים, מתוכן שנתיים לאחר גיל 14 (ראה את דרישות הזכאות לעיל). הפריטים בחלק זה דומים לחלק 3, ולכן יש למלא אותם באותו אופן.

נוכחות פיזית בארה"ב, מלידה ועד להגשת טופס N-600K.

 • ציינו האם המידע מתייחס להורה אזרח ארה"ב או סבא \ סבתא מזכים.
 • נוכחות פיזית של אב, אם או סבא או סבתא של אזרח אמריקאי ביולוגי או מאמץ בארה"ב. ספקו את כל התאריכים שבהם הם היו בארה"ב, מהלידה שלהם ועד היום.
 • מידע על האפוטרופוס החוקי. חלק זה רלוונטי רק אם לילד יש אפוטרופוס חוקי שמגיש טופס N-600K בשמו.
 • מיקום ותאריך מועדפים לראיון לילד ולהורה, לסבא או לאפוטרופוס חוקי. מאחר והילד חייב להשלים את הליך הבקשה ולהישבע את שבועת האמונים לפני יום הולדתו ה-18, ומכיוון שה-USCIS יזדקק למינימום של 90 יום כדי לעיין בטופס ובתיעוד – הקפידו לספק תאריך ראיון מועדף שהוא לפחות 90 יום לפני שלילד ימלאו 18. עליכם לציין גם את משרד USCIS בו תרצו להתראיין, אם מדובר במשרד אחר מזה שאליו נשלח הפנייה.  עם זאת, העברת הראיון למשרד אחר עשויה לעכב את הטיפול.
 • הצהרת המבקש, תהציר, אישור וחתימה
 • פרטי הקשר, הסמכה והחתימה של המתורגמן. אם הייתם זקוקים לתרגום על מנת למלא את טופס N-600K, המתורגמן למלא את הסעיף הזה.
 • פרטי התקשרות, הצהרה וחתימה של מכין בקשה זו. יש למלא חלק זה אם מי שמכין את הבקשה אינו המבקש עצמו.
 • מידע נוסף. ניתן להשתמש בחלק זה של טופס N-600K אם אתם זקוקים יותר מקום לבקשה. אם אתם זקוקים אפילו יותר מקום מזה שסופק בחלק "מידע נוסף" יש ליצור עותקים של חלק זה, ולכתוב את שם הילד ומספר A (אם התקבל) בראש כל גיליון. ציינו את מספר העמוד, מספר החלק ומספר הפריט שאליו מתייחסת תשובתך; חתמו והוסיפו תאריך כל גיליון.
 • תצהיר. *אל תשלימו את החלק הזה, שיושלם במהלך הראיון עם קצין USCIS*.
 • דוח קצין USCIS והמלצה. *אל תשלימו את החלק הזה, המיועד לשימוש ב-USCIS בלבד*.

חיוני לוודא שהטופס מולא כהלכה, ללא שגיאות או השמטות, מכיוון שהוא יכול להשפיע על תוצאות הבקשה. האגרה עבור הגשת הבקשה היא 1170$, אשר אינה ניתנת להחזר. השלב הבא הוא איסוף הפרטים הביומטריים על ידי USCIS.

מהו איסוף ביומטריה?

לאחר הגשת טופס N-600K, ישלח מכתב קביעת תור לאיסוף מידע ביומטרי  ("פגישה לקבלת לטביעות אצבע"): המידע יכלול את טביעת האצבע, התמונה והחתימה שלך. התהליך הוא בדרך כלל מהיר ופשוט וכולל את הדברים הבאים:

 • הזמנה: לאחר עיבוד הבקשה, תקבלו הודעה המודיעה על התאריך, השעה והמיקום של הפגישה. הודעה זו נשלחת בדרך כלל לכתובת שצוינה בבקשה
 • איסוף המידע בפועל.
 • קבלת אישור: לאחר איסוף המידע תקבלו  אישור על כך שהמידע הביומטרי שלכם נלקח. שמרו את הקבלה במקום בטוח, כי ייתכן שיהיה עליכם להציג אותה בעתיד.
 • עיבוד נוסף: לאחר איסוף המידע, תבוצע בדיקת רקע – כולל בדיקת רישומי עבר פלילי שנשמרו על ידי הבולשת הפדרלית (FBI) – לפני קבלת החלטה לגבי בקשתכם.
 • איסוף המידע הביומטרי הוא שלב חיוני בתהליך הגשת הבקשה, מכיוון שהוא מאפשר לרשויות לאמת את זהותכם ולבצע בדיקות נדרשות לפני קבלת החלטה. השלב הבא הוא הראיון עם USCIS.

מהו ראיון עם USCIS בנוגע לטופס N-600K?

השלב הבא הוא שהילד וההורה, סבא וסבתא או אפוטרופוס חוקי יקבלו הודעת פגישה לראיון אישי עם קצין USCIS

טופס N-600K - אזרחות ארה"ב לילדים

במהלך הראיון, פקיד הגירה ישאל את כל המרואיינים שאלות לגבי הבקשה, הרקע וזכאות הילד לאזרחות. הקפידו לעיין בבקשה ולהכין את עצמכם היטב לפני הראיון. הקצין יבדוק את המסמכים שהוגשו עם הבקשה ויכול לבקש הבהרה או ראיות נוספות במידת הצורך.

השלב האחרון – שבועת אמונים

אם ילדכם מעל גיל 14, השלב האחרון לפני הנפקת תעודת אזרחות, הוא שבועת האמונים. אם ילדכם מתחת לגיל 14, ייתכן שה-USCIS לא ידרוש מהם להישבע.

כיצד התייעצות עם עורך דין הגירה יכולה לסייע לכם בהגשת בקשה לאזרחות באמצעות טופס N-600K?

עורך דין הגירה לארצות הברית מנוסה יכול לבדוק את הנסיבות שלכם ולקבוע אם ילדכם מתאים לקריטריוני זכאות לקבלת אזרחות אמריקאית על ידי הגשת טופס N-600K. לעורך דין הגירה אמריקאי יש מידע עדכני כיצד למלא את הטופס, והוא יכול לחסוך לכם זמן, מאמץ וכסף על ידי הגשת בקשה מתאימה מבחינה משפטית, ובכך למנוע דחיית בקשה עקב טעויות או מחסור במסמכים. עורך דין הגירה אמריקאי מקצועי ומנוסה יכול גם לעזור לכם ולילד להתכונן לראיון עם קצין USCIS, שהוא חלק משמעותי מהבקשה.

חברי הצוות של דקר, פקס, לוי, אחד מהמשרדים המובילים בדיני הגירה בישראל, ישמחו לסייע לכם עם טופס N-600K.

המאמר נכתב בשיתוף עם עורך הדין אדם ג'ונסון.

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה