Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

חקירה פרטית לגילוי בגידות ורומנים בקרב בני זוג

Anat Levi
Anat Levi

Dan Kash

טיפול מהיר ויעיל בבקשות שהגשתי כל זאת תוך סבר פנים יפות ואוירה נעימה.

בעידן שבו קל כל כך לבגוד ולנהל רומן מאחורי הגב, לא פעם בני זוג נאלצים להזמין חקירה פרטית לצורך גילוי בגידות אשר הם חושדים כי הן מתבצעות על-ידי בני זוגם. למרבה הצער, לא פעם מי שמנהלים את החקירה הפרטית אינם נוקטים בזהירות המתבקשת ופועלים בניגוד לחוק. הדבר עלול לסכן את מבצעי החקירה הפרטית ומזמיניה בהעמדה לדין ותביעות נגדם. להלן ננסה להבין כיצד ניתן להגיע לחקר האמת ולהימנע מלהסתכן בסנקציות פליליות ואזרחיות.

משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני משפחה. המשרד מתמחה בייצוג בפני בית המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים במגוון נושאים כגון הסדרי ממון, סכסוכים משפחתיים, סכסוכי משמורת ועוד. במאמר זה תסביר עורכת דין מומחית לענייני משפחה על האופן שבו נכון לנהל חקירה פרטית לאיתור בגידות ורומנים בין בני זוג.

חקירה פרטית לגילוי בגידות ורומנים בקרב בני זוג

בגידות במאה ה-21: קלות יותר לביצוע וקשות יותר לגילוי

לא נעים לחשוב על כך, אך האמת המצערת היא שאנו חיים בעידן שבו בגידות הפכו לנפוצות יותר, פשוטות יותר לביצוע ומורכבות יותר לגילוי. מי שחושדים בכך שבני הזוג שלהם בוגדים או מנהלים רומן מאחורי גבם, נתקלים בקושי רב לוודא האם יש ממש בחשדותיהם. זאת מאחר שהטכנולוגיה הזמינה עבור כל אחד מאיתנו מאפשרת לבני הזוג הבוגדים לעשות זאת ביתר קלות. הם יכולים להעלים הודעות ותכתובות סלולריות או להשתמש באפליקציות ואתרים דיסקרטיים אשר דרכם ניתן להכיר מאהבים. דרכים אלה ואחרות מאפשרות לבני זוג המעוניינים בכך לפעול מבלי שניתן יהיה להתחקות אחריהם בקלות.

זו הסיבה שכה נפוץ לשכור חוקרים פרטיים לצורך איתור בגידות ורומנים בין בני זוג. ממצאי החוקרים עשויים להיות בעלי ערך משפטי רב, ולשמש כראיות בתביעה פוטנציאלית במסגרת הליכי גירושין בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. עם זאת, אם חקירות אלה נעשות בניגוד להוראות החוק, הן עלולות לסבך את בני הזוג ומבצעי החקירה בהעמדה לדין פלילי ותביעות פיצויים בסכומי עתק. לכן כה חשוב לפעול במקרים אלה בהתאם לחוק וברגישות המתבקשת. להלן נפרט על כך.

כיצד מתבצעת חקירה לאיתור בגידות בין בני זוג?

קיימות שיטות שונות לביצוע חקירה פרטית לאיתור בגידות ורומנים. החקירה עשויה לכלול מעקב אחר מקומות אליהם מגיעים בני הזוג. כך גם החוק מאפשר לקיים שיחות עם אנשים הקשורים לחקירה, ואף להקליטם. קיימות טכניקות שונות הזמינות לרשותם של מבצעי החקירה הפרטית, באמצעותן ניתן לאסוף הוכחות לקיום בגידות או רומנים בין בני הזוג, או לחלופין מידע היכול להצביע על כך.

למה חשוב להיעזר בעורך דין לצורך ביצוע חקירות אלה?

קיימים לא מעט מקרים של הפעלת חוקרים פרטיים אשר סיבכו את מי שעשו זאת. הטכנולוגיה הזמינה לרשותנו מקלה אמנם על ביצוע בגידות וקיום רומנים מאחורי גבם של בני זוג, אך לצד זאת גם על פגיעה בפרטיות. לאור זאת, קיימים חוקים אשר נועדו למנוע חדירה אסורה לפרטיות, כגון חוק החוקרים הפרטיים, חוק הגנת הפרטיות וחוק האזנות סתר. לצד חוקים אלה, בתי המשפט מבקרים בתוקף מקרים של חדירה אסורה לפרטיות ושימוש בראיות שהושגו בדרך זו. כך למשל, בעתירה מפורסמת שהוגשה לבג״ץ בנושא, נקבע כי אין להשתמש בתמונות שבעל צילם את אשתו בוגדת כראיות בתביעת גירושין.

החוקים הנ״ל כוללים אף סנקציות פליליות ואף עונשי מאסר אשר בתי המשפט מוסמכים להטיל על מי שיימצא כי פעלו בניגוד אליהם. מעבר לכך, הפרת חוקים אלה עשויה להקים עילה לתביעת פיצויים נגד מי שנמצא כי ביצעו חקירה בניגוד לחוק. הדרך הטובה ביותר למנוע זאת ולוודא כי החקירה נעשית כדין היא הסתייעות במשרד עורכי דין המתמחה בדיני משפחה, לצורך ביצוע החקירה. 

צרו קשר עם עורכת דין מומחית לענייני משפחה

לסיכום, חקירה פרטית לאיתור בגידות ורומנים צריכה להתנהל בזהירות רבה, ועל מנת להבטיח כי זהירות שכזו אכן תינקט, רצוי להיוועץ עם עורכת דין מומחית לדיני משפחה בטרם נקיטת כל פעולה. לכל שאלה או סיוע בנושא תוכלו ליצור קשר עם משרד עורכי הדין שלנו, המתמחה בדיני משפחה וישמח לספק לכם מענה מקיף, תוך שמירה מלאה על פרטיותכם ועל דיסקרטיות מוחלטת.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top