Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כל מה שחשוב לדעת על חידוש דרכון הולנדי

Joshua Pex

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

אתם מחזיקים בדרכון הולנדי שפג תוקפו או שתוקפו עומד לפוג בקרוב? על מנת שתוכלו להמשיך ולהשתמש בו וליהנות מכל היתרונות שהוא מאפשר עליכם לחדשו בהקדם האפשרי. לרוב מדובר בתהליך פשוט יחסית, אך כזה שמצריך היכרות עם התנאים השונים שכמובן משתנים בהתאם לכל מקרה והמסמכים שיש לצרף לבקשה.

אם אין לכם את הזמן והידע לעשות זאת בעצמכם, צוות המומחים שלנו כאן במשרד עורכי הדין ישמח לסייע לכם בכל שלבי התהליך ואתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

כעת נסביר בהרחבה על השלבים השונים של התהליך ועל המסמכים שעליכם לצרף לבקשת החידוש. מידע נוסף על אובדן אזרחות הולנדית ניתן למצוא כאן ומידע על השבת אזרחות הולנדית תוכלו למצוא כאן.

כל מה שחשוב לדעת על חידוש דרכון הולנדי

מתי יש צורך לחדש את האזרחות ההולנדית?

את הדרכון ההולנדי שברשותכם מומלץ לחדש לפני שהתוקף שלו פג. ממשלת הולנד ממליצה לחדש את הדרכון כשלושה חודשים לפני תאריך התפוגה שלו, אבל אנחנו ממליצים לעשות זאת אפילו לפני על מנת שלא להגיע לרגע האחרון. מי שחי מחוץ להולנד ולא מחדש את הדרכון לפני שתוקפו פג, אזרחותו עלולה להישלל באופן אוטומטי, ועל אף שניתן להשיבה (ראו קישור בפסקה הראשונה), מדובר בהליך מעט מורכב יותר ואם אפשר, עדיף להימנע ממנו.

כיצד מתבצע חידוש דרכון הולנדי?

חידוש דרכון הולנדי בישראל מתבצע דרך שגרירות הולנד בישראל הממוקמת ברחוב אבא הלל בעיר רמת גן. בתחילת משבר הקורונה השגרירות סגרה את שעריה לקבלת קהל ולא ניתן היה לחדש את הדרכון, אך לאחרונה פורסם שהחל מסוף חודש מאי בשנת 2021 תתאפשר שוב קבלת קהל (על אף שזו עשויה להיות במתכונת מצומצמת יותר) וניתן יהיה לקבוע תור לשגרירות לחידוש הדרכון.

באתר השגרירות תוכלו להכניס את המשתנים הרלוונטיים עבורכם וכך להבין אילו מסמכים אתם צריכים להביא אתכם על מנת להגיש את בקשת החידוש. לצורך העניין נסביר כאן על המצבים הנפוצים של חידוש דרכון לבגירים שהם בעלי אזרחות ישראלית בנוסף להולנדית (שהייתה בידם לפני ההנפקה הקודמת של הדרכון), שאינם נשואים ושאינם תחת חסותו של אפוטרופוס. כמובן שתוכלו להכניס באופן עצמאי את הנתונים שלכם וכך לקבל מידע מדויק יותר. בכל זאת נגע בסוף בכמה מילים באזרחים נשואים ובחידוש דרכון לקטינים.

אלו הם המסמכים הנדרשים במקרים הללו:

  • טופס חידוש דרכון הולנדי: כיום מדובר על טופס מקוון שיש למלא ברשת תוך כ-15 דקות. תוכלו להגיע ישירות אל הטופס מכאן.
  • דרכון הולנדי: עליכם להביא אתכם כמובן את הדרכון ההולנדי שברשותכם ומסמכי זיהוי הולנדים אחרים אם ישנם כאלו, כולל מסמכים שפג תוקפם ועותקים נוספים אם יש בידכם כאלו.
  • דרכון ישראלי או דרכונים נוספים: עליכם להביא את הדרכונים האחרים שלכם, בין אם יש לכם דרכון ישראלי בלבד לצד הדרכון ההולנדי או דרכונים נוספים וכן להביא עותק מצולם של כל דרכון. הדבר רלוונטי גם לדרכונים ומסמכים שתוקפם פג.
  • תמונת פספורט אחת: על התמונה לעמוד בדרישות השגרירות שהן שונות ממדינה למדינה. למידע עדכני על הדרישות לתמונה בישראל לחצו על הקישור הבא.
  • הוכחת תושבות חוקית בישראל: עבור אזרחי ישראל מדובר כמובן בדרכון הישראלי, ועבור תושבים במעמד אחר יש להציג ויזה תקפה או מסמכים אחרים המהווים הוכחה למגורים חוקיים.
  • הוכחת אזרחות הולנדית של ההורים (לבגירים המחדשים את הדרכון לראשונה מרגע שמלאו להם 18): צילום של הדרכון ההולנדי של ההורים ואישור על מגורים חוקיים במדינה בה הם מתגוררים נכון להגשת הבקשה. כמו כן יש להגיש עותק רשמי של תעודת הלידה שבו חייבים להיות מצוינים השמות המלאים של ההורים וכן מקום הלידה. אם הפרטים לא השתנו מאז ההנפקה הקודמת של הדרכון אין צורך לוודא זאת במיוחד וזה לא משנה מתי הונפקה התעודה.

חידוש דרכון לקטינים

כאשר מדובר על קטין המעוניין לחדש את הדרכון, יש להגיש את המסמכים הבאים ולצרף אליהם כמה מסמכים נוספים כמו תעודת לידה וטופס הסכמה מההורים לחידוש הדרכון. כמו כן יש לצרף הוכחה לכך שההורים מחזיקים באזרחות הולנדית בזמן הגשת הבקשה. במידה ולקטין ישנו אפוטרופוס אחר הדברים אמורים לגביו ולא לגבי ההורים הביולוגיים.

בדומה לטופס חידוש הדרכון, גם את טופס ההסכמה ניתן להגיש אונליין. במידה ואחד ההורים או שניהם מצטרפים לפגישה לחידוש הדרכון, עליהם להביא את מסמכי הזיהוי ההולנדיים המקוריים שלהם. במידה וההורים לא מצטרפים לפגישה או שרק אחד מתוך שני האפוטרופוסים החוקיים מגיע, יש לצרף עותק של מסמכי הזיהוי עם חתימת ההורה והתאריך בו העותק נוצר.

רישום בן/הזוג בעת חידוש דרכון הולנדי

לבסוף, אם אתם נשואים או רשומים בברית זוגיות חוקית ומעוניינים ששם בן/בת הזוג ירשם בדרכון החדש, אלו הן שתי האפשרויות שלכם:

  • במידה ובדרכון נרשם כבר בן או בת הזוג שלכם והסטטוס הזוגי שלכם לא השתנה, אין צורך בצעדים מיוחדים.
  • במידה ובדרכון הקודם בן או בת הזוג רשומים אך הסטטוס הזוגי השתנה, עליכם להביא אתכם את תעודת הנישואין.

תנו למומחים שלנו לדאוג לכם להכל

כפי שאתם רואים, אמנם לא מדובר בתהליך מורכב מדי או לא ברור, אבל כן מדובר על תהליך שמצריך תשומת לב, סבלנות והיכרות עם הצעדים השונים. כמו כן ישנם מקרים מסוימים בהם יש צורך באיתור והשבת מסמכים אבודים וכן מקרים מסוימים בהם צריך גם תרגום נוטריוני להולנדית.

לכן, אם אתם מעוניינים לקדם את התהליך בצורה יעילה ובוודאי אם אתם רוצים להימנע מעיכובים מיותרים בעת חידוש הדרכון, עדיף לעשות את זה באופן מקצועי הם התנהלות יעילה מול השגרירות וגופים רלוונטיים אחרים במידת הצורך. צרו קשר עוד היום וצוות המומחים במשרד עורכי הדין שלנו ישמח לסייע גם לכם בחידוש הדרכון ההולנדי.

חידוש דרכון הולנדי

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected] 

צרו קשר

Scroll To Top