Skip to content

חוזה העסקה בינלאומי – מידע משפטי למעסיקים

Avatar

Michael Decker

למרות שאנחנו נוהגים לחשוב על עולם העסקים ככפר גלובלי, העסקת עובדים ממדינות שונות היא רק בתחילת דרכה, כשמגמת העליה היא תודות למעבר לעבודה מרחוק. חברות זרות מביעות עניין רב בהעסקת עובדים ישראלים. עם זאת, קיימים מכשולים משפטיים שונים, אשר חייבים לתת עליהם את הדעת. במאמר זה, עו״ד מומחה לדיני עבודה ולמשפט מסחרי ממשרדנו יסביר על בהרחבה על חוזה העסקה בינלאומי והסוגיות העולות בעקבותיו.

משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני עבודה. המשרד מספק מענה משפטי מקיף עבור מקומות עבודה ועובדים, בנושאים כגון חוזי העסקה, פיצויי פיטורים, יישוב סכסוכי עבודה ועוד.

עבודה מרחוק – היא כאן כדי להישאר

בשנים האחרונות נוצרו אפשרויות העסקה חדשות אשר לא היו זמינות קודם לכן. מזה זמן רב קיים דיון בעולם סביב מעבר להעסקה מרחוק. אך מסיבות שונות, המודל של העסקת עובדים במשרד או במקום העבודה הפיזי המשיך להיות המודל השכיח ביותר. משבר הקורונה שינה את כללי המשחק מבחינה זו, ויצר מסה קריטית של עובדים הפועלים מרחוק, באופן מלא או חלקי. לכך תרמה הטכנולוגיה המתקדמת המאפשרת לקיים מפגשים וירטואליים (אפליקציות כגון Zoom), תוכנות ניהול משרד מרחוק וכו׳. 

מגמת המעבר להעסקה מרחוק צפויה להתגבר בשנים הקרובות, ולהפוך לבינלאומית יותר. יש להעריך כי בשנים הקרובות, נראה יותר מעסיקים ממדינה מסוימת עוברים להעסיק עובדים ממדינות זרות, באמצעות חוזה העסקה בינלאומי. מעסיקים זרים כבר החלו להביע עניין בהעסקת עובדים ישראלים בתחומים כגון הייטק, ביוטכנולוגיה, סטארט אפ ועוד. אל משרדנו הגיעו לאחרונה פניות עם שאלות בנוגע לדרכים המשפטיות להעסיק עובדים ישראלים. לכן מצאנו לנכון להסביר להלן על סוגיות מרכזיות בנושא.

חוזה העסקה בינלאומי – אפשרויות העסקה וחובות מעסיק זר

חוזה העסקה בינלאומי

קיימות שתי אפשרויות עיקריות עבור חברות זרות המעוניינות בעובדים ישראלים. האחת היא קבלנות. כאן לא מדובר בהעסקה למעשה, אלא בתשלום עבור שירותים הניתנים לחברה על-ידי הישראלים. האחרונים פועלים כעצמאים ומוציאים חשבוניות עבור התשלום המגיע אליהם מהחברות. במקרים אלה, על הישראלים לפתוח תיקים במע״מ, מס הכנסה והמוסד לביטוח לאומי, לדווח על הכנסותיהם ולשלם למוסדות אלו על בסיס ההכנסה. 

היתרון של צורת התקשרות זו הוא חיסכון בעלויות עבור המעסיק. החברה אינה משלמת שכר באמצעות תלוש משכורת, ובכך היא לכאורה פטורה מעיסוק בענייני זכויות סוציאליות. עם זאת, זו בדיוק עלולה להיות נקודת התורפה של צורת עבודה זו. מדובר בפתח לתביעות משפטיות בדרישה לתשלום זכויות אלה עם סיום העבודה. בשנת 2002 בית הדין לעבודה נתן פסק דין תקדימי, בעקבותיו החלו להכיר בצורת התקשרות זו כהעסקה, ולפסוק פיצויי פיטורים וזכויות סוציאליות במקרים מסוימים.

האפשרות השנייה היא העסקה ישירה, באמצעות חוזה עבודה. במקרה זה, כל עוד העובדים נמצאים בישראל, יהיה צורך בפתיחת תיק ניכויים בארץ וביצוע ניכוי מס במקור. זאת לפי פקודת מס הכנסה. ייתכן אף צורך בביצוע הפרשות לקרן פנסיה וקופת גמל. כמו כן, יהיה על המעסיקים לשמור על זכויותיהם הסוציאליות של העובדים. כלומר, לדאוג לתשלומים למוסד לביטוח לאומי. 

האמור רלוונטי במידה והעובד שוהה בישראל, או במדינות שישראל אינה חתומה עמן על אמנות בנושא. ישראל חתומה כיום על אמנה לביטחון סוציאלי עם מרבית מדינות מרכז ומערב אירופה, וכן עם קנדה ואורוגוואי. במדינות אלה, עובדים המשלמים דמי ביטוח לאומי, פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי בישראל. 

אילו חלופות קיימות עבור מעסיקים זרים שאינם מעוניינים לעסוק בפן האדמיניסטרטיבי של עבודה מרחוק?

כאשר ההעסקה נעשית מרחוק, והחברה הזרה מעדיפה שלא לעסוק בענייני משכורות, מיסוי וכוח אדם, עומדות בפניה שתי אפשרויות עיקריות. האפשרות האחת היא הקמת נציגות זרה שתטפל בעניינים אלה. נציגות זו מכונה Employment of Record או בקיצור EOR. היא תוכר מבחינה משפטית כמעסיק של העובדים בישראל. 

האפשרות האחרת היא ביצוע מיקור חוץ של שירותים אלה, ושכירת חברות אשר מתמחות בכך. אפשרות זו נקראת Professional Employer Organization. במקרים אלה, העובדים הישראלים ייחשבו כעובדי החברה הזו, ולא כעובדים בהעסקה ישירה. 

האפשרות השנייה אמנם חוסכת בעלויות של הקמת חברה או נציגות זרה. עם זאת, החיסרון העיקרי שלה הוא בעיות בכל הנוגע לשקיפות ועלויות נוספות. זאת כתוצאה מחוסר היכולת לפקח ישירות על ההיבטים האדמיניסטרטיביים השונים. מובן כי בשני המקרים עולות סוגיות משפטיות שונות, אשר חשוב לתת עליהן את הדעת כדי לבחור באפשרות הנכונה ביותר עבורכם.

חוזה העסקה בינלאומי – צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני עבודה

במאמר זה הסברנו על האפשרויות השונות הקיימות עבור מעסיקים זרים ליצירת חוזה העסקה בינלאומי. לשאלות וסוגיות פרטניות בנושא, עורך דין מומחה לדיני עבודה ממשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש, ישמח לסייע לכם. המשרד מעניק ייעוץ וליווי משפטי למקומות עבודה, מעסיקים ועובדים במגוון רחב של עניינים.

אזרחות אירופאית יתרונות וחסרונות

:03-3724722

        055-9781688

 office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top