דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מעסיקים עובדי סיעוד זרים? כדאי שתקראו את זה

Michael Decker

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

מהן חובות המעסיקים בענף הסיעוד? החוק בישראל קובע כי מטופלים סיעודיים נחשבים על פי רוב כמעסיקיהם הישירים של עובדי הסיעוד הזרים. כפועל יוצא, על המטופלים מוטלת החובה לדאוג להבטחת זכויות שונות של העובדים, אף כי הם אינם תמיד מודעים לזכויות במלואן. במאמר זה נציג סקירה של עיקרי החובות החלות על המטופלים כמעסיקים, אשר חלקן ייחודיות לענף הסיעוד ואינן חלות בתחומים אחרים. 

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בתחום עובדי סיעוד ודיני העבודה החלים בו. אנו מספקים ללקוחותינו מענה וליווי, בין היתר, בהסדרת יחסי העבודה בין המטפלים למטופלים, קבלת היתרי העסקה ושהייה בישראל והארכתם, מעבר עובדים בין מטופלים ומתן ייעוץ וליווי משפטיים לעובדים ולמעסיקים בענף.

חובות המעסיקים בענף הסיעוד

מי נחשב כמעסיק של עובדי הסיעוד הזרים?

לא כולם מודעים לכך, אך המטופלים הסיעודיים מוגדרים כיום כמעסיקיהם הישירים של עובדי הסיעוד הזרים בישראל. קיימים חריגים בודדים לכך, בהם המטופלים נחשבים כמעסיקים במשותף, לצד חברות הסיעוד, האחראיות על תיווך בין המטפלים ובין המטופלים. אך גם כאן המטופלים נחשבים כמעסיקים לכל דבר ועניין. מכאן שחלה חובה על המטופלים לדאוג לספק צרכים שונים של עובדי הסיעוד הזרים ולדאוג לקיום זכויותיהם כעובדים. אם לא יעשו כן, הם עלולים להיתבע על ידי עובדי הסיעוד הזרים ואף לעמוד לדין פלילי.

מהן אותן חובות המוטלות על המטופלים?

החוק קובע כי בהיותם המעסיקים הישירים של עובדי הסיעוד הזרים, חלים עליהם חובות כמעסיקים בענף הסיעוד. על המטופלים לדאוג, קודם כל, להתקשר בחוזה עבודה עם המטפלים, העובדים הזרים. על חוזה ההעסקה לפרט, בין היתר, את תיאור התפקיד, את שכר העובד הזר (על מרכיביו השונים), את תשלומי המעסיק והעובד הזר בעבור התנאים הסוציאליים של העובד ואת התנאים לגבי חופשות, ימי חג וימי מחלה. החוזה חייב להיכתב בשפה המובנת לעובדים הזרים, ויש למסור להם העתק מהחוזה.

מטופלים שמעסיקים עובדי סיעוד זרים, נדרשים על פי חוק לספק להם מגורים הולמים בביתם. בנוסף, על המטופלים להסדיר פוליסת ביטוח רפואי לעובדי הסיעוד הזרים על חשבון המטפלים. על הביטוח לכלול כיסויים שונים כגון שירותי אשפוז, חיסונים שונים ועוד. מלבד זאת, על המטופלים להסדיר חובות ביטוח נוספות עבור עובדי הסיעוד הזרים, כגון ביטוח פנסיוני, פיקדון לעובדים הזרים וחובות שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי. להרחבה בנושא מורכב זה, ראו מאמר שנכתב במסגרת סדרת מאמרים זו בנושא חובות ביטוח לעובדים זרים בענף הסיעוד.

מלבד האמור, קיימות חובות אשר חלות על כל מעסיק לפי דיני העבודה בישראל, כגון החובה לתת מנוחה שבועית ופיצוי לעובדים שנאלצים לעבוד ביום המנוחה. מנגד, קיימים הסדרים ייחודיים אשר אינם חלים על עובדי הסיעוד הזרים. לדוגמה, בית המשפט העליון קבע כי לא חלה חובה לשלם שעות נוספות לעובדי סיעוד זרים המתגוררים בבית המטופל, היות וחוק שעות עבודה ומנוחה (העוסק בין השאר בתשלום עבור שעות נוספות) אינו חל על עובדים זרים בענף הסיעוד.

תביעות אזרחיות ופליליות נגד מעסיקים שלא עמדו בחובותיהם

כאמור, החובות אשר ציינו לעיל (וכך גם חובות נוספות) חלות על מי שמטופלים על ידי עובדי סיעוד זרים, בהיותם מעסיקיהם הישירים. אי עמידה בחובות הללו עלולה לגרור תביעות אזרחיות המוגשות על ידי עובדי הסיעוד בבתי הדין לעבודה. בנוסף, החוק קובע שורה של עבירות פליליות בשל פגיעה בזכויותיהם של עובדי הסיעוד הזרים. העונשים שנקבעו לעבירות אלה כוללים קנסות גבוהים ולעתים אף עונשי מאסר. זאת ועוד, ברור גם כי העסקת עובד זר ללא אשרת עבודה חוקית עלולה לגרור כתב אישום. לפיכך, חשוב להכיר היטב את החובות שחלות על המטופלים ולהימנע מהתמודדות עם ההשלכות בשל אי עמידה בהן.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני העבודה החלים בתחום הסיעוד

אם ברצונכם להבין האם אתם או בני משפחתכם זכאים להעסיק עובדי סיעוד או לקבל סיוע בכל הנוגע להעסקת עובדי סיעוד, נשמח לעזור. צרו קשר עם משרדנו בירושלים ובתל אביב, לקבלת סיוע ומידע משפטי. אנו מתמחים בתחום עובדי הסיעוד ודיני העבודה החלים בו.

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה