Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פתיחת עסקי אופנה בדובאי ובאיחוד האמירויות

אירנה רוזנברג

ערן כהן

הגעתי לעו"ד מיכאל דקר בזכות הביקורות המעולות עליו ולגמרי זכיתי! שכרתי את שירותי המשרד בתחום דיני המשפחה בתביעה שהגשתי למשמורת משותפת והפחתת מזונות והגעתי לתוצאה המיוחלת, דבר שחשבתי שלא אפשרי. מעבר לשירות המקצועי והאמין לו זכיתי מתחילת הדרך, מיכאל נתן לי הרגשה של בן בית ונסך בי רוגע ובטחון לאורך כל הדרך עם המון סבלנות ואמפתיה. תודה גדולה גם לשאר צוות המשרד - יישר כח! בהערכה רבה, ערן כהן

פתיחת עסקי אופנה בדובאי ובאיחוד האמירויות היא הזדמנות מרתקת לישראלים רבים העוסקים בתחום. זאת משום שדובאי מהווה מוקד אופנה עולמי ומושכת אליה מעצבים מובילים בתחום הפועלים בשטחה. במדריך זה תסביר עורכת דין ממשרדנו, המסייע בפתיחת עסקים בדובאי ובאיחוד האמירויות, כיצד תוכלו לפתוח עסק אופנה משלכם במדינה אטרקטיבית זו.

לשאלות והתייעצות בנושא אשרות (ויזות) ורישיונות לצורך פתיחת מסעדה ועסקים נוספים בדובאי ובאיחוד האמירויות, תוכלו לפנות למומחים לדיני הגירה ומשפט מסחרי ממשרד עורכי הדין שלנו בתל אביב ובירושלים. משרדנו מסייע ללקוחות ישראלים ובינלאומיים ברישום חברות, עיצובים וסימני מסחר ובפתיחת עסקים באיחוד האמירויות ובמגוון מדינות נוספות. כל זאת, תוך עמידה מלאה בקשר עם הרשויות ובשיתוף פעולה עם חברות מובילות בתחום ההגירה במדינות אלה. 

דובאי כבירת אופנה עולמית

ישראלים עדיין אינם מכירים לעומק את דובאי ואת המגוון התרבותי העשיר שהיא מציעה. בהיותה מדינה המורכבת בעיקר ממהגרים, ולאור העושר הרב שהיא מציעה, אין זה מפתיע כי דובאי מקיימת פעילות ענפה בתחום האופנה וההלבשה. מיליוני תיירים פוקדים מדי שנה את מגוון חנויות האופנה הפועלות בקניונים ובמתחמי הקניות הרבים הפזורים ברחבי דובאי. בדובאי מתקיימים לעיתים קרובות אירועי אופנה אליהם מוזמנים גדולי המעצבים. לא לחינם זכתה דובאי לכינוי ״בירת האופנה של המזרח התיכון״.

פתיחת עסקי אופנה בדובאי ובאיחוד האמירויות

מדוע פתיחת עסקי אופנה דווקא בדובאי ובאיחוד האמירויות עשויה להיות משתלמת במיוחד?

הסכם השלום בין ישראל ובין איחוד האמירויות יצר הזדמנויות פז לבעלי עסקים ויזמים רבים מישראל להתפתח ולפעול במקומות אלה. ניתן כבר לראות כי לא מעט ישראלים עושים את צעדיהם הראשונים בעולם העסקי החדש שנפתח עבורם, אשר מאפשר להגיע לקהלים חדשים וליצור שיתופי פעולה אשר לא התאפשרו בעבר. לכך יש להוסיף את העובדה שדובאי ואיחוד האמירויות מנהיגות מדיניות המעודדת יזמות ועשיית עסקים, ומאפשרת לישראלים הפועלים בשטחן להרוויח בגדול. כל אלה ועוד צפויים לעודד מעצבים ובעלי רשתות אופנה כחול לבן להתחיל פעילות בשוק חשוב זה. 

מה נדרש לצורך פתיחת עסקי אופנה בדובאי ובאיחוד האמירויות?

בדובאי מונהגת מדיניות מקלה במיוחד עבור עסקים וחברות המעוניינים לפעול בשטחה. בהתאם, תהליך קבלת ויזה ורישיונות לפתיחת עסק הינם בדרך כלל מהירים מאוד ויכולים לקחת ימים ספורים בלבד. עם זאת, נדרש ממי שמעוניינים לפתוח עסקי אופנה בדובאי לקבל החלטות חשובות מראש, על מנת לקבל את הרישיונות והאשרות הרלוונטיים עבורם.

החלטות אלה כוללות, בין היתר, הגדרה של סוג העסק המדויק שברצונכם לפתוח. קיימים סוגי רישיונות עסק שונים בדובאי. עסק לייצור בגדים ידרוש בדרך כלל רישיון שונה לעומת עסק של רשת חנויות ביגוד. הנפקת הרישיון הנכון עבור העסק שתפתחו הינה קריטית, שכן ככלל לא ניתן להמיר רישיון עסק אחד באחר.

כך גם נדרשת קבלת החלטות לגבי מבנה הבעלות בחברה. דובאי, כמו יתר האמירויות, מחולקת לאזורי מסחר שונים, אשר רק בחלק מהם ניתן להפעיל עסק בבעלות מלאה של ישראלים (או תושבי כל מדינה מחוץ לאיחוד). אזורים אלה נקראים Free trade zones. לעומתם, ישנם אזורים המכונים Mainland. אזורים אלה מחייבים פתיחת עסק בשותפות עם נותן חסות מקומי (Sponsor), אשר יהיה בעלים של לפחות 51% ממניות העסק.

משרדנו מסייע לישראלים המעוניינים לפתוח עסקי אופנה בדובאי ובאמירויות. עורכי הדין ממשרדנו מלווים חברות ואנשי עסקים לאורך התהליך של רישום חברה, קבלת ויזה ורישיונות עיסוק, רישום סימני מסחר ועיצובים וכיו״ב. הם מסייעים גם בקישור בין ישראלים ובין נותני חסות מקומיים במקרה הצורך. הטיפול נעשה מול הרשויות באמירויות, ובשיתוף פעולה עם חברה מובילה בתחום היושבת בדובאי. ניסיוננו עד כה מלמד כי חשוב להשיג את האישורים והרישיונות הרלוונטיים עבורכם, ולהימנע מקבלת החלטות פזיזות אשר עלולות לעורר בעיות שונות בהמשך.

צרו קשר עם עורכת דין מומחית לענייני פתיחת עסקים ועסקי אופנה בדובאי ובאיחוד האמירויות

אם הנכם שוקלים פעילות בתחום האופנה וההלבשה בדובאי ומעוניינים לפתוח עסקי אופנה שם, תוכלו ליצור איתנו קשר ועורכת דין מומחית לדיני הגירה ופתיחת עסקים באיחוד האמירויות ממשרדנו תשמח לסייע לכם בכל שאלה ועניין. משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בדיני הגירה ובמשפט מסחרי. משרדנו מסייע לישראלים המעוניינים להקים עסקים באיחוד האמירויות ובמגוון יעדים נוספים. 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top