Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תהליך קבלת אזרחות צרפתית – ז'אק דרידה

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

Nir Plesser

לאחר שבחנתי מספר משרדים לייצוג, בחרתי במשרד דקר, פקס, ושות' ולא התחרטתי. זכיתי ליחס אישי בטיפול המשפטי בתיק שלי, ומורן אשר ליוותה אותי בייצוג גילתה בקיאות וחריצות בתיק ותמיד הייתה זמינה לשאלותיי. לאור שביעות רצוני המלצתי גם למכרים נוספים לפנות למשרד

החוקים העוסקים בנושא תהליך הוצאת אזרחות צרפתית מורכבים ומסובכים לא אחת, בסיבה זאת מומלץ להיעזר בעורך דין מנוסה המכיר את החוק הצרפתי על בוריו. אנו גאים לומר כי משרדנו טיפל לאורך השנים בהמוני לקוחות מרוצים, שהגשימו את ייעודם והפכו לאזרחי האיחוד האירופי.

משרד דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות' עורך דין הגירה לצרפת בתל אביב וירושלים. במידה ויש לכם קשר ישיר לאזרח צרפתי בהווה או בעבר, סביר להניח כי אתם זכאים לדרכון צרפתי. הדרכון מקנה אפשרויות רבות אשר מהן נהנים אזרחי האיחוד. אפשרויות מחייה ועבודה ברחבי אירופה, כמו גם פריבילגיית המעבר החופשי בין כל מדינות האיחוד.

תהליך קבלת אזרחות צרפתית – זא'ק דרידה

ז'אק דרידה

הכתוב במאמר זה בעל אספקט היסטורי ופילוסופי. זַא'ק דֵרִידָה למי שאינו מכיר, היה אחד ההוגים הבולטים של המאה ה-20 בתחום הספרות והפילוסופיה. יהודי אלג'יראי שהיגר בנעוריו לצרפת כחלק מתוכנית צו כרמיה שהובילה הממשלה הצרפתית (חוק פרוטקציוני שנחקק ברפובליקה הצרפתית בשנת 1870, על ידי שר המשפטים היהודי אדולף כרמיה. החוק אפשר ליהודי אלג'יריה לקבל אזרחות צרפתית בשל היותם יהודים).

דרידה עסק בתחום הבלשנות ובפרט תורת הסימנים הנקראת סֵמִיוֹטִיקָה. בצרפת הפך לאחת הדמויות המרכזיות בתחום, בזכות האופן הפסיכולוגי אותו הסביר, אשר דרכו פועלות חברות לאורך ההיסטוריה. במשך חייו חיבר למעלה מארבעים ספרים יחד עם מאות מאמרים. היה בעל השפעות עמוקות בתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח, פילוסופיה, ספרות, משפטים ובמיוחד אנתרופולוגיה ובלשנות. זאת תודות לאנליטיקה הלשונית שהגה.

ז'אק דרידה ותורת הדקונסטרוקציה

בהיותו מכהן כפרופסור באוניברסיטת סורבון שבפריז, פיתח טכניקת הבנה ספרותית שלימים נודעה כדֵקוֹנְסְטְרוּקְצְיָה – פירוק. דקונסטרוקציה היא שיטה להבנת יצירתו של דבר – לדוגמא טקסט, אומנות, שירה ובכלל כתיבה. פירוש המילה הוא הפרדה או פירוק לחלקים קטנים, המרכיבים דבר על מנת להבין אותו. חלקים קטנים אלה הם לאמיתו של דבר רעיונות שאותם מנסה ה"מפרק" העיוני/מבקר לגלות בטקסט.

לעיתים יכולה הדקונסטרוקציה לגלות רמזים שאותם המחבר לא התכוון להציג בטקסט או שהשתיל אותם באופן לא מודע. בשיטה זאת אפשר לפענח את הפסיכולוגיה העומדת מאחורי הכתוב. השיטה טוענת כי בגלל שמילים אינן מדויקות, לעולם לא ניתן לדעת למה התכוון המחבר. לכן, פירוק הטקסט וניתוחו באופן אנליטי מילה במילה, יכולה להוות הבנה לכוונת המחבר ושרשרת האסוציאציות הנלוות למחשבתו.

אחד הדברים שהשיטה מדגישה הוא האופן דרכו ניגודים פועלים. על פיה, שני ניגודים כמו רע וטוב הם אינם דברים שונים. טוב עומד בקטגוריות ה"הבדל ההיגיוני" רק כאשר משווים אותו לרע. וכן על זו הדרך לגבי הרע. לכן, כשמדברים על טוב אנחנו למעשה מדברים עדיין על הרע.

בשל חוסר הבדל זה, הדקונסטרוקציה טוענת שספרים ושירים לעולם לא מתכוונים למה שחשבנו שהם מתכוונים בקריאה ראשונה. משמעויות אחרות תמיד נמצאות בטקסט גם כן. קריאת ספרים או האזנה לשירים קורות בגלל שכל המשמעויות הנמצאות עובדות יחד. אם נוכל להבין איך שיטת הפירוק פועלת ונסתכל עליה מקרוב באופן פסיכואנליטי, נוכל ללמוד יותר עליה ולדעת איך כתיבה ודיבור עובדים בזמן בו הורדו המילים על הטקסט.

זוהי למעשה מעין פרקטיקה לשונית המפרקת את המשמעות היבשה והשקופה של הכתוב. מגמת השיטה היא דחיית הכוונה הקבועה, ולמעשה הבהרה כי הטקסט אומר בדיוק את מה שלא מתכוון אליו. השפה היא לא שקופה כפי שניתן לחשוב, אלה מעורבת במימדים שונים של מחשבות, רצונות והתבטאויות. אולם, בלא מעט מהמקרים, הקיבעון שבכתיבה המסודרת והמפוסקת אינם באים לידי ביטוי. את זאת באה השיטה לפרק ולהעמיק בנבכי מחשבתו ונפשו של הכותב.

צור קשר – תהליך קבלת אזרחות צרפתית

המשרד מעניק שירות מקיף בנושא קבלת דרכון צרפתי או חידושו. במשרדינו שבתל אביב וירושלים מחלקות תרגום העובדות מסביב לשעון. הנפקת אזרחות צרפתית משמעה הוצאת דרכון אירופי, המקנה לכם אינספור יתרונות יוצאי דופן בפן החברתי והאישי. תהליך קבלת אזרחות צרפתית עושים רק אצל המומחים!

 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top