Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook

ויזת תייר לארהב עבור ישראלים – שאלות ותשובות 

במאמר זה, עורך דין ג’יימי כהן, עורך דין לענייני הגירה לארה”ב, ריכז את השאלות הנפוצות ותשובות מקצועיות לגבי ויזת תייר לארה”ב, אשרה לביקור בארהב. רוב השאלות שאנו עורכי דין הגירה לארצות הברית במשרד כהן, דקר, פקס, ברוש – מקבלים מישראלים נוגעות לכניסה לארצות הברית כתיירים.

עו”ד ג’יימי כהן – עורך דין הגירה לארה”ב נותן תשובות לשאלות הנפוצות לגבי אשרת תייר לארצות הברית.

 

 • איך אפשר לקבל אשרת תייר לארה”ב ?

כדי לקבל ויזת תייר לארהב, עליך להגיש מועמדותך דרך הרשמה לאתר האינטרנט של שגרירות ארה”ב.

 • אם אקבל ויזת תייר לארהב, כמה זמן אוכל להישאר בארה”ב עם הוויזה הזו?

ויזה לארצות הברית אפשר לקבל עד תקופה של  10 שנים. עם זאת,  זה לא אומר שאפשר להישאר בארה”ב במשך 10 שנים.

 • כמה זמן אפשר להישאר בארה”ב באמצעות ויזת תייר?

בעת כניסה  לארה”ב עליך להציג את הדרכון שלך לפקיד רשות ההגירה לארצות הברית ביקורת הגבולות. רוב הזמן נציג ביקורת הגבולות יחתים את הדרכון שלך עם התאריך פג תוקף ויזת התייר, דהיינו: תאריך המסמן את המועד המקסימאלי אליו תוכל להישאר בארה”ב. שים לב כי אבל בכל מקרה ויזת תייר לארה”ב לא ניתן לתקופה ארוכה יותר מאשר 6 חודשים.

 • האם  קיימת אפשרות להאריך את השהות שלי בארצות הברית מעבר למועד ויזת תייר לארהב שקיבלתי בדרכון ?

כן, הארכת ויזת תייר לארה”ב אפשרי באחת משתי דרכים.

 1. ארבעים וחמש (45) ימים לפני תאריך התפוגה של הוויזה , ניתן להגיש בקשה לשירותי ההגירה והאזרחות של ארצות – הברית, ולבקש ארכת אשרה. שים לב כי חובה לספק סיבות טובות להארכת האשרה.
 2. ניתן לצאת מארה”ב לכמה ימים לפני מועד פקיעת האשרה  ולנסות להיכנס למדינה שוב  דרך ביקורת – הגבולות. בכל כניסה מחודשת לארה”ב פקידי ההגירה לארה”ב בביקורת – הגבולות יחליטו האם  הסיבה שציינת לכניסה לארה”ב מצדיקה ביקור נוסף בארה”ב.
 • מה הסיכויים שלי לקבל אשרת תייר לארצות הברית?

למרבה הצער עובדי רשות ההגירה לארה”ב בשגרירות האמריקאית מניחים מראש שכל מי שפונה לקבלת ויזה בעצם מתכוון להגר לארצות הברית. לכן נטל ההוכחה על המבקש, להוכיח כין אין כוונה לעבוד או להשתקע בארה”ב שלא כחוק, אלא קיימת זיקה חזקה לישראל וכוונה לחזור לישראל. קשר חזק לישראל ניתן להוכיח, למשל דרך קשרי משפחה חזקים, נישואים, עבודה בשכר גבוה, בעלות על הבית וכדומה. את הראיות לקיום קשרים ממשיים לארץ, אשר מונעים השתקעות או עבודה לא חוקית בארה”ב חייבים להציג בעת  הראיון לגבי קבלת אשרת תייר לארה”ב בשגרירות ארצות – הברית.

האמת היא כי עבור רווק/ה ישראלים צעירים בדרך כלל  קשה לקבל אשרת תייר לארצות – הברית, זאת עקב התופעה של צעירים ישראלים אשר עובדים שלא כחוק בארצות הברית ומפרים את חוקי ההגירה לארה”ב.

סירוב בקשה לקבלת ויזת תייר לארהב בשגרירות

 • אם קיבלתי סירוב לבקשה לקבלת  ויזת תייר לארה”ב, האם אני יכול לקבל  החזר כספי עבור אגרת הבקשה?

לא.

 • אם קיבלתי סירוב לאשרת תייר לארה”ב, האם אני יכול לערער על ההחלטה?

לא. אין אפשרות לערער כנגד החלטה לדחות בקשה לקבלת ויזת תייר לארה”ב.

 • אם קיבלתי סירוב לבקשתי להנפקת ויזת תייר לארה”ב, האם אקבל הסבר על הסיבה לסירוב ?

כן. השגרירות נדרשת לספק תשובה בכתב לגבי הסיבות לסירוב מתן הוויזה. יחד עם זאת מכתב הסירוב מנוסח בדרך כלל באופן כללי ואחיד ואינו מתייחס ישירות לנסיבות הספציפיות של הסירוב. רוב הבקשות נדחות עקב היעדר קשר חזק לארץ המוצא.

 • אם קיבלתי סירוב לבקשתי לקבל אשרת תייר לארה”ב, האם קיימת אפשרות להגשת בקשה חוזרת לוויזה?

  אשרה / ויזה לארה"ב למטרת ביקור תיירותי

  אשרה לביקור בארה”ב

כן. תמיד אפשר להגיש בקשה לאשרת תייר לארצות הברית בכל עת. יחד עם זאת יש לשים לב כי השגרירות ממליצה להמתין שישה חודשים לפני שמגישים בקשה חוזרת. אם אחרי סירוב בקשתך, תגיש בקשה חוזרת לקבלת אשרת תייר לארה”ב, יהיה עליך להציג שינוי מהותי בנסיבות, ולספק ראיות שיצדיקו את פקיד ההגירה לארה”ב בשגרירות האמריקאית לתת תשובה שונה.

 • מה יקרה אם אשאר מעבר לתקופה השהייה שאושרה בעת הכניסה  לארה”ב ?

אם שהית בארה”ב מעל תקופה של 6 חודשים לאחר פג תוקף אשרת התייר שלך, אז  תיאסר עליך כניסה חוזרת לארצות הברית למשך 3 שנים. אם שהית בארה”ב מעל שנה ללא ויזה לארה”ב,  תיאסר  עליך כניסה חוזרת לארצות הברית למשך 10 שנים. אם שהית בארה”ב שלא כחוק תקופה של פחות מחצי שנה, ועזבת את ארה”ב מרצונך החופשי אין תקופת הגבלה קבועה, אולם בכל זאת ייתכן כי תתקבל בבעיה בפעם הבאה שתבקש לבקר בארה”ב. אתה עלול להיעצר על ידי ביקורת הגבולות שתמנע ממך כניסה חוזרת לארה”ב, אשר יחששו כי גם הפעם תפר את תנאיי הוויזה לארה”ב.

ויזת תייר לארהב לא מאפשרת עבודה בארצות הברית

 • באם אקבל אשרת תייר לארה”ב, האם אוכל לעבוד בארה”ב עם הוויזה הזאת?

לא. חייב לקבל אשרת עבודה לארה”ב, על מנת לעבוד בארצות הברית באופן חוקי.

אשרת תייר בלבד אינו מאפשר עבודה בארה”ב.

 • מה יקרה אם אעבוד ללא ויזת עבודה בארה”ב?

אם תיתפס על ידי שירותי ההגירה והאזרחות או על ידי ביקורת הגבול, כאשר אתה עובד בארצות הברית ללא אשרת עבודה – עלולים לגרש אותך מארה”ב. כמו כן, ייתכן מאוד גם שכניסה חוזרת לארה”ב תהיה אסורה לפרק זמן מסוים.

ויזה לארה”ב עם רישום פלילי

 • האם אני יכול לקבל אשרת התייר לארצות הברית , אם יש לי רישום פלילי ?

בטופס בקשה לאשרת – התייר יש שאלה: האם אי פעם נעצרת או הורשעת בפשע ?

חשוב מאוד להיות כן בעת מילוי טופס בקשה לקבלת ויזה לארה”ב. אם תשקר במילוי טופס בקשת האשרה לארה”ב ותיתפס, ייתכן שתיאסר עליך כניסה  לארה”ב לצמיתות. השגרירות תבדוק ביסודיות את המבקש לקבל אשרת תייר בעל רישום פלילי. אם העבירה הייתה מסוג פשע חמור, אז הבקשה לאשרת תייר כנראה תסורב. אם הפשע לא היה רציני מדי, אז פקידי הגירה לארה”ב בודקים את אופי העבירה, לפני כמה זמן התרחשה העבירה והתנהגות מאז, כל אלו ישמשו כקריטריונים, כדי לקבוע התאמה לקבלת ויזה לארה”ב.

 • אם יש לי רישום פלילי, האם זה אומר שאני לא אוכל לבקר בארה”ב?

אחרי הגשת הבקשה לאשרה בארה”ב, אם שירותי ההגירה והאזרחות יחליטו על אי קבילות לקבלת ויזה לארה”ב בגלל עבר פלילי, אזי אפשר להגיש בקשה  לכתב ויתור (WAIVER) לגבי אי קבילות לוויזה. מדובר בבקשה לקבל פטור או חנינה מסרוב כניסה לארה”ב.

הפעולה הזו מתבצעת ישירות מול נציגי שגרירות ארה”ב. עליך לספק סיבות טובות מדוע השגרירות תהפוך את ההחלטה שלה לסרב מתן ויזה לארה”ב. לאחר הגשת הבקשה ל- WAIVER השגרירות תשלח המלצה לממשלת ארה”ב בוושינגטון. מחלקת ההגירה בארה”ב תקבע את המקרה ותיתן החלטה סופית. ההחלטה עלולה לקחת מספר חודשים, למעט מקרי חירום.

כהן, דקר, פקס, ברוש – משרד עורכי דין – ויזת תייר לארהב – עורכי דין הגירה לארה”ב

אם יש לכם שאלה לגבי קבלת ויזת תייר לארהב או הגירה לארצות הברית, אנא צור קשר אתנו, אם יש לך שאלות בנוגע לאשרת תייר לארצות הברית או הגירה לארה”ב.ויזת תייר לארהב - כהן, דקר, פקס, ברוש - משרד עורכי דין

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/: 03-3724722

          055-9781688

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: office@lawoffice.org.il

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook