Skip to content

ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשים

Avatar

Joshua Pex

ליאת בירן:
״הסיוע בהגשת הבקשה לויזה שקיבלתי מהמשרד היה מקצועי, יעיל ואכפתי. מומלץ לכל מי שנלחץ מבירוקרטיה או מעוניין להפוך תהליכים מסובכים לפשוטים יותר, המון תודה על הסבלנות והעזרה לכל אורך הדרך״.

כיצד ניתן לעבוד באנגליה כמומחה זר מישראל?

ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשים מאפשר לעובדים מומחים מישראל לעבוד באנגליה. אזרחים ישראלים רבים מחפשים הזדמנויות לעבוד בחו"ל. בין אם במטרה להרוויח ולחסוך כסף לתקופה מוגבלת, או בין אם במטרה לבצע רילוקיישן ולהגר אל מעבר לים. אם אתם מעוניינים לעבוד בבריטניה בצורה חוקית ולקבל ויזת עבודה, ובמיוחד אם אתם בעלי אחד המקצוע הנדרשים, כדאי לקרוא את המאמר של עו"ד יהושע פקס, ממשרד כהן, דקר, פקס, ברוש, אשר מסביר את הליך הנפקת ויזת עבודה לאנגליה.

מציאת מעסיק בריטי – תעודת הזמנה לעבודה

ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשיםהשלב הראשון של הליך קבלת ויזת עבודה לאנגליה הוא למצוא מעסיק בריטי אשר מעניק לעובד הזר תעודת העסקה, באנגלית Certificate of Sponsorship (בקצרה COS). ישראלי אשר מחפש מעסיק בריטי נדרש לתרגם את תעודות ההסמכה ולשלוח קורות חיים, על מנת להוכיח ידע מקצועי בתחום העיסוק. חשוב לדעת כי מעסיקים בריטים המבקשים לקבל אישור להבאת עובדים זרים אשר אינם אזרחי בריטניה ולא אזרחי מדינות האיחוד האירופי, נדרשים ראשית להוכיח כי אין אפשרות למצוא עובד מקומי או אירופאי. מובן מאליו כי קשה מאוד להוכיח כי אי אפשר למצוא עובד מתאים בכל רחבי מדינות בריטניה והאיחוד האירופאי. לפיכך, תעודות ההעסקה (COS) מונפקות בדרך כלל עבור עובדים בעלי מומחיות ספציפי, או עבור עובדים זרים בעלי מקצועות נדרשים בבריטניה, כפי שנרחיב בהמשך המאמר. חשוב לדעת כי המשכורת המוצאת לעובד זר בבריטניה חייב להתאים לסוג העבודה, ובדרך כלל לא פחות מסך של 30,000 ליש"ט לשנה.

תעודת יושר – היעדר רישום פלילי

ישנם מקרים בהם מקבלי ויזת עבודה לבריטניה נדרשים להוכיח כי אין להם עבר פלילי. מדובר בדרך כלל עבור בעלי מקצועות בהם עובדים עם אנשים בסיכון, כגון: מקצועות רפואה, עבודה סוציאלית וכדומה.

בחינת ידע באנגלית

עובד זר אשר מגיע לבריטניה חייב לעבור מבחן ידע באנגלית.

ביטוח בריאות בבריטניה עבור מבקש ויזת עבודה ובני משפחתו

בריטניה ידועה במערכת בריאות ממלכתית מפותחת, לכן גם עובדים זרים אשר מקבלים אשרת עבודה לאנגליה נדרשים לשלם מראש עבור ביטוח בריאות. מבקש הוויזה וכל אחד מהנתמכים משלם 150 ליש"ט לשנה עבור ביטוח בריאות.

הליך קבלת ויזת עבודה בבריטניה

ישראלי אשר מחזיק את כל המסמכים הנדרשים לצורך הגשת בקשה לקבלת ויזת עבודה, נדרש למלא טופס באתר האינטרנט של רשות ההגירה הבריטי, לשלם את האגרה ולהגיש את הבקשה במשרד רשות ההגירה לבריטניה בתל אביב. תנאי לקבלת ויזת עבודה לבריטניה זה יכולת כלכלית עבור העובד ובני משפחתו לתמוך בעצמם עד תחילת העבודה. הוכחת יכולת כלכלית מתבצעת על ידי הוכחת כספים בחשבון הבנק של העוד במשך 90 יום לפני מועד הגשת הבקשה, על סך 945 ליש"ט עבור מגיש הבקשה ו-630 ליש"ט עבור כל אחד מהנתמכים. כדאי לדעת כי ישנם מעסיקים מוערכים אשר מי שהתקבל לעבוד אצלם לא נדרשים להוכיח יכולת כלכלית מינימלית. במשרד ההגירה בתל אביב יבצעו צילומי פספורט ולקיחת טביעות אצבעות.

הגשת בקשה לקבלת ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשים

הכלכלה הבריטית זקוקה לעובדים זרים למלא תפקידים אשר נמצאים בדרישה מוגברת בבריטניה, בעלי מקצועות בהם אין מספיק כוח אדם מקומי או אירופאי למלא את בדרישה. רשות ההגירה הבריטית מפרסמת כל שנה רשימה של מקצועות נדרשים (Shortage list) אשר עבורם ישנם הקלות משמעותיות בכל הקשור להליך קבלת ויזת עבודה. ראשית, המעסיק מקבל היתר העסקה בקלות יתרה. שנית, מעסיק אשר מייבא עובד זר באחד המקצועות הנדרשים אינו מחויב למשכורת מינימלית של 30,000 ליש"ט אלא שכר מינימום בלבד. שלישית, העובד לא נדרש להוכיח יכולת כלכלית מינימלית טרם הגשת הבקשה. רביעית, עלות הגשת אגרת בקשה להעסקת עובד זר לאנגליה מופחתת עבור עובדים במקצועות נדרשים.

מה הם המקצועות הנדרשים באנגליה?

השאלה הנשאלת היא איך אדע האם המקצוע שלי נחשב מקצוע נדרש בבריטניה אשר מזכה ויזת עבודה בקלות? חשוב לדעת כי כל שנה רשויות ההגירה לאנגליה מפרסמות רשימה של מקצועות נדרשים, באתר האינטרנט של רשות ההגירה, שנת 2018 מלמד כי מקצועות נדרשים הם בעלי מקצועות הרפואה השונים: רופאים, אחיות, פרמדיקים, מהנדסים מסוגים שונים: מהנדסי מכונות, חשמל ועוד, בעלי מקצעות היי-טק כמו מתכנתים, מומחים לאבטחת מידע. יש לציין כי גם שפים בעלי ניסיון ואפילו מורים לבית ספר תיכון במקצועות פיזיקה ומתמטיקה נחשבים מקצועות נדרשים, לכן כדאי לבדוק האם את בעלי מקצוע נדרש.

כמה אגרה משלמים עבור הגשת בקשה לקבלת ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשים?

ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשיםסכומי האגרות להגשת בקשות לקבלת ויזת עבודה (נכון לאוגוסט 2018) הם להלן:

ויזת עבודה עד 3 שנים – 610 ליש"ט

ויזת עבודה יותר מתקופה של 3 שנים – 1,220 ליש"ט

ויזת עבודה במקצוע נדרש עד 3 שנים – 464 ליש"ט

ויזת עבודה במקצועות הנדרשים ליותר מ- 3 שנים – 928 ליש"ט

חשוב לשים לב כי הסכום הנ"ל הוא עבור מגיש הבקשה וכל אחד מבני המשפחה הנתמכים.

תקופת ויזת עבודה בבריטניה

אשרת עבודה לבריטניה ניתנת לתקופה של חמש שנים, אבל ניתן להאריך את משך האשרה לשנה נוספת, כלומר: מקסימום שש שנים. לאחר תקופה זו נדרש העובד הזר לעזוב את בריטניה או להגיש בקשה לתושבות קבע בבריטניה.

הגשת בקשה לקבלת תושב קבע לאחר שהייה בבריטניה כעובד

לאחר שהות של חמש שנים באנגליה באמצעות ויזת עבודה אפשר להגיש בקשה לקבלת מעמד תושב קבע בריטי, כל עוד האזרח הזר שהה בגבולות בריטניה מעל לחצי שנה בכל אחת מחמש השנים הקודמות להגשת הבקשה.

צרו קשר

משרדי עורכי דין להגירה כהן, דקר, פקס, ברוש בירושלים ופתח תקווה לשירותכם. נשמח לתת מידע וסיוע משפטי בנושאי ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשים, והגירה לאנגליה באופן כללי.

ויזת עבודה לבריטניה עבור ישראלים בעלי מקצועות נדרשים

 

צרו קשר  >

03-3724722     055-9781688

צרו קשר

Scroll To Top