כיצד לקבל ויזת יזמות לאנגליה?

כיצד לבקש ויזת יזמות (Entrepreneur Visa) לאנגליה למטרות הגירה? אנשי עסקים בעלי ניסיון וסכומי כסף נכבדים יכולים לקנות עסק קיים או להקים עסק באנגליה, לתרום לפיתוח הכלכלה של בריטניה, ולקבל אפשרות הגירה על בסיס השקעה זו.
על מגיש הבקשה להוכיח הן את היותו בעל ניסיון בעסקים, והן את התרומה שההשקעה שלו תביא לכלכלת אנגליה. מאמר זה של יהושע פקס, ממשרד עורכי הדין בפתח תקווה כהן, דקר, פקס וברוש, המתמחה בהגירה לאנגליה, יסביר כיצד לקבל ויזת יזמות.

מה הן הדרישות הכלכליות לקבלת ויזת יזמות לאנגליה?

כיצד לקבל וויזת השקעה לאנגליה

ההשקעה חייבת להיות רצינית ולתרום לפיתוח הכלכלה האנגלית. סכום ההשקעה צריך להיות לכל הפחות 200,000 פאונד בריטי, וההשקעה מיועדת לקנייה או הקמת עסק באנגליה (ולא, לדוגמה, השקעה בתחום הנדל”ן). העסק אמור להביא לתעסוקה של לכל הפחות שני עובדים באנגליה. ועובדים אלו אכן צריכים להיות אזרחי או תושבי קבע באנגליה – בדיוק כמו בישראל, ישנה דרישה להעסיק מספר עובדים מקומיים על חשבון כל עובד מומחה זר.

הדרישות כלפי מבקש ויזת היזמות באנגליה עצמו:

מבקש הוויזה באנגליה צריך להיות דובר אנגלית בסיסית לכל הפחות. הוא יצטרך לעבור בחינה לבדיקת רמת האנגלית שלו. הוא יצטרך להמציא עדויות להיותו איש עסקים בעל ניסיון, ותוכנית עסקית מסודרת באנגלית. בנוסף, עליו להוציא תעודת יושר מתורגמת לאנגלית בתרגום על ידי מתרגם מוסמך החבר באיגוד המתרגמים הישראלי.

מה הוא התהליך מקבלת ויזת היזמות באנגליה ועד למעמד של אזרח אנגליה?

במידה והבקשה מתקבלת, מגיש הבקשה מקבל ויזה לשלוש שנים וארבעה חודשים. במשך 3 שנים וארבעת החודשים הללו, הוא יכול לחיות באנגליה ולפתח את העסק. הוויזה כוללת גם את בת הזוג והילדים של מגיש הבקשה והם יכלו ללמוד, לעבוד ולקבל גישה לשרותי הבריאות הממלכתיים.

במידה ולאחר סיום התקופה הנ״ל העסק ממשיך לפעול (ובתקווה, אף משגשג) ניתן להאריך את הוויזה לשנתיים נוספות. לאחר השלמת 5 שנים של שהיה באנגליה, בעל העסק ובני משפחתו יכולים להגיש בקשה לקבלת מעמד תושב קבע באנגליה. ולאחר שנה כתושבי קבע ניתן להגיש בקשה לאזרחות בריטית.

עזרה משפטית בהגשת בקשה לקבלת ויזת השקעה לאנגליה:

כידוע, ניסיון וידע בתחום העסקים לאו דווקא מתרגם לניסיון וידע בתחום המשפטים. וודאי שלא לידע בנוגע למה חשוב יותר ופחות לביורוקרטיה הבריטית הקשוחה. דברים שיראו לאדם מן השורה כבלתי-חשובים יכולים לגרום לדחיית בקשה בה הושקעה הרבה עבודה. כך לדוגמה, משרדינו בפתח תקווה המתמחה בהגירה לאנגליה ראה בקשות של לקוחות שלא התייעצו איתנו נדחות עקב הגשת העתקי מסמכים בשחור לבן בזמן שהדרישה היתה לצילומים בצבע.

כדי להכין בקשה מוצלחת יש להבין את הדרישות לפרטי פרטים של משרד הפנים הבריטי שנובעות מהגישה והתרבות הבריטית שהם שונות מהותית מהגישה התרבותית בישראל. למשרדנו ניסיון רב בהתנהלות מול משרד הפנים האנגלי והבנת הדרישות ממגיש הבקשה.

נשמח ללוות אתכם בתהליך ולעזור לכם להגיש בקשה שתענה על הדרישות הקפדניות של משרד ההגירה האנגלי.

פנה למשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש בפתח תקווה, המתמחה בהגירה לאנגליה, אם ברצונך לקבל ויזת יזמות לאנגליה.

ויזת השקעה לאנגליה

: 03-3724722

        055-9781688

 : office@lawoffice.org.il