Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת הכנסה פאסיבית – פורטוגל

Michael Decker

דנה פלד

יהושוע מיקצועי , מטפל ללא דיחוי ואדיב . תודה רבה על הטיפול!

למרות הפרסום הרבה בנוגע לקבלת דרכון פורטוגלי לצאצאי יהודי ספרד, רבים אינם מודעים לאפשרותם לקבל ויזת הכנסה פאסיבית בפורטוגל למי שחסר שורשים ספרדיים. באירופה קיימים מספר יעדים נוחים המאפשרים לישראלים ולמי שאינם אזרחי האיחוד האירופי לפתוח עסק או לבצע השקעות וליהנות מהטבות מס. מדובר במדינות כגון אירלנד, קפריסין, בולגריה ויעדים נוספים. ואולם, לא בכל המקומות הללו ניתן לקבל בקלות ויזה לשהייה ממושכת כחלק מהתהליך של פתיחת עסק, לא כל שכן כזו שמאפשרת קבלת תושבות קבע או אזרחות בעתיד.

אחת המדינות שכן מאפשרות זאת היא פורטוגל. בפורטוגל קיימת ויזה בשם D7, המכונה גם ויזת הכנסה פאסיבית. ויזה זו מתאימה במיוחד ליזמים ולפנסיונרים אשר יכולים לקיים את עצמם באופן עצמאי מעבר לים. בעיקר בימים אלה, בהם חלים שינויים בחוק האזרחות הפורטוגלי, המערימים קשיים על קבלת אזרחות פורטוגלית לצאצאי מגורשי ספרד, מדובר בדרך חלופית ונוחה עבור רבים.

משרד עורכי הדין שלנו, בעל סניפים בתל אביב ובירושלים, מתמחה בדיני הגירה למגוון יעדים באירופה וברחבי העולם. למשרדנו ניסיון של עשרות שנים בטיפול בבקשות שונות לקבלת אזרחות זרה וויזות באיחוד האירופאי. משרדנו מייצג את לקוחותיו לכל אורך התהליך בנושא, החל משלב הייעוץ הראשוני, דרך שלבי הבקשה השונים לקבלת הוויזה או האזרחות הנכספת. משרדנו פועל בנושא באופן מסור, תוך עמידה בקשר עם הרשויות הזרות בנושא, ובשיתוף פעולה עם משרדים מובילים בתחום במדינות היעד, לצורך מתן שירות מיטבי ומקיף.

ויזת הכנסה פאסיבית – פורטוגל

מהי ויזת הכנסה פסיבית במדינת פורטוגל?

ויזת הכנסה פסיבית מאפשרת קבלת תושבות בפורטוגל למשך שנה, עם אפשרות הארכה של שנתיים למשך שתי תקופות. לאחר פרקי זמן אלה, ניתן להגיש בקשה לקבלת אשרת קבע פורטוגלית, ובמקרים מסוימים אף אזרחות. אשרת הכנסה פסיבית עשויה לאפשר למקבליה לעבור לכל אחת מערי פורטוגל עם בני משפחתם, בכפוף לעמידה בתנאים. מלבד הטבות משמעותיות אלה, לוויזה זו יתרונות רבים נוספים, כגון הטבות מס (הכוללות שיעורי מס נמוכים על דיבידנדים, הכנסות מנדל״ן, מס רווחי הון למקצועות זכאים וכד׳), אפשרות לתנועה חופשית באזור שנגן של האיחוד האירופי, ועוד.

כיצד פועל התהליך לקבלת ויזת הכנסה פסיבית בפורטוגל?

הבקשה לוויזת הכנסה פסיבית מטופלת בשלב הראשון בשגרירות פורטוגל. יש להגיש בקשה לוויזה זמנית (אשר אורכה 4 חודשים בדרך כלל). לאחר מכן יש לקבוע פגישה עם משרד ההגירה בפורטוגל (SEF), שם ייערך למבקשים רישום ביומטרי ותינתן להם ויזה. זמן ההמתנה לוויזה זמנית ראשונית הוא ככלל עד 60 יום. זמן ההמתנה לפגישה במשרד ההגירה הוא, בדרך כלל, עד 120 יום.

התנאים לקבלת האשרה הם הוכחת היעדר רישום פלילי (אשר מתאפשרת ככלל באמצעות הצגת אישור מרישומי משטרת ישראל), היעדר אזרחות במדינות האיחוד האירופי והחזקה בסכום המאפשר קיום בפורטוגל. סכום ההכנסה המינימאלי הנדרש צריך להיות שווה ערך לשכר המינימום החודשי, כפול מספר חודשי השהות במסגרת הוויזה. נכון לשנת 2022, מדובר ב-705 יורו לחודש, או 8,460 יורו ל-12 חודשים. הסכום הנדרש עבור מבוגר נוסף המתלווה למבקש הוויזה הוא מחצית הסכום הנ״ל, כלומר 4,230 יורו ל-12 חודשים. הסכום עבור כל קטין מתחת לגיל 18 המתלווה לבעל הוויזה הוא 2,538 יורו. כמו כן, יידרשו מבקשי הוויזה להסדיר מגורים ותושבות מס בפורטוגל, ולחתום על התחייבות לשהייה במדינה למשך מעל 183 יום מדי שנה. על מנת לבצע את ההליך בצורה נכונה ומהירה ככל הניתן, מומלץ להיעזר בעורך דין מומחה לדיני הגירה ואשרות.

ויזת הכנסה פאסיבית בפורטוגל – צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

במאמר זה הסברנו על אשרת הכנסה פאסיבית בפורטוגל, המאפשרת לעבור לכל אחת מערי פורטוגל, ואף עשויה להקנות זכאות עתידית לתושבות קבע או דרכון. לכל שאלה נוספת או סיוע בנושא, משרדנו זמין עבורכם וישמח לעזור. עורכי הדין ממשרדנו הם בעלי ניסיון רב ומוכח בכל הנוגע לייצוג בהליכים לצורך קבלת ויזות ואזרחויות אירופאיות. משרדנו מתמחה בדיני הגירה לפורטוגל, בשיתוף פעולה עם משרד עורכי דין מוביל בתחום ההגירה בפורטוגל, ועומד בקשר בנושא מול הרשויות. משרדנו מתמחה בייצוג לקוחות בהליכי בקשת אזרחויות כדוגמת אזרחות גרמנית, אוסטרית, רומנית, הונגרית ועוד. מומחינו ישמחו לענות לכם על כל שאלה בנוגע לתהליך או לזכאות שלכם.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top