ליאת בירן:
״הסיוע בהגשת הבקשה לויזה שקיבלתי מהמשרד היה מקצועי, יעיל ואכפתי. מומלץ לכל מי שנלחץ מבירוקרטיה או מעוניין להפוך תהליכים מסובכים לפשוטים יותר, המון תודה על הסבלנות והעזרה לכל אורך הדרך״.

ויזת נישואין לבריטניה

כיצד ניתן להגר לאנגליה כבן\בת זוג של אזרח בריטי?

הליך ההגירה לבריטניה עבור בני זוג הוא הליך מורכב הדורש המצאת הוכחות רבות וחשוב לבצע את ההליך על פי כללי ההגירה המדוקדקים של רשות ההגירה האנגלית. אם אתם נשואים לאזרח בריטי או נמצאים בקשר זוגי מחייב, חשוב לדעת כי תוכלו לעבור לאנגליה ולקבל אשרת עבודה וגם אזרחות בריטית לאחר מספר שנים. עו"ד יהושע פקס, שותף במשרד עו"ד כהן, דקר, פקס, ברוש – עורכי דין הגירה, מסביר על אפשרות הגירה לאנגליה עבור בני זוג וילדיהם של אזרחים בריטיים.

מה נחשב כקשר זוגי על פי חוקי הגירה לאנגליה?

מובן מאליו כי הדרישה הבסיסית לצורך ויזת הגירה לבריטניה על בסיס קשר זוגי, היא הוכחת הזוגיות. עולה השאלה מה נחשב כקשר זוגי מחייב על פי דיני ההגירה לבריטניה? ראשית, בני זוג נשואים נחשבים זוג לכל דבר ועניין. יש לשים לב כי אין הפליה בבריטניה לגבי זוג נשוי חד מיני. שנית, כאשר בני הזוג אינם נשואים הם חייבים להוכיח קשר זוגי במשך תקופה של שנתיים, לכל הפחות. חוקי הגירה לאנגליה משתמשים במונח: ״קשר זוגי הזהה במהותו לנישואין״ (באנגלית: "akin to marriage") דהיינו: קשר זוגי כמו נישואים פרט לכותרת (Title).

הליך הסדרת מעמד – הגירה לאנגליה עבור בני זוג של אזרחים או תושבי בריטניה

הגירה לבריטניה עבור בני זוגכדי להתחיל הליך בקשה לויזה עבור בן זוג זר של אזרח בריטי, בני הזוג נדרשים להראות רצון להעביר את מקום מגוריהם הקבוע לאנגליה. זוהי ויזה למטרת הגירה המוענקת לבן או בת זוג זרים של אזרחים או תושבים בריטיים. בן הזוג הבריטי המזמין יכול להיות באנגליה ולהזמין את בן הזוג הישראלי לבריטניה, או ששניהם יכולים להיות בישראל ולנסוע יחד לאנגליה. חוקי ההגירה לבריטניה קובעים ששני בני הזוג חייבים להיות לפחות בני 18. לאחר אישור הבקשה בן הזוג הזר מקבל אישור שהייה לתקופה של שנתיים וחצי ולאחר מכן ניתנת אפשרות להאריך את הויזה לשנתיים וחצי נוספות. לאחר 5 שנים של חיים משותפים באנגליה, בן הזוג הזר רשאי להגיש בקשה לתושבות קבע, לאחר קבלת תושבות קבע ניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות בריטית.

הוכחת הקשר הזוגי – ראיות לתמיכה בכנות הקשר

רשויות ההגירה לבריטניה בודקות היטב את טיב וכנות הקשר הזוגי. בני הזוג נדרשים להביא הוכחות וראיות לקיום קשר זוגי לתקופה משמעותית. הוכחות לקשר יכולות להיות הסכם שכירות להוכחת מגורים משותפים, תמונות משותפות, חשבון בנק משותף, קבלות המעידות על תשלום עבור חופשות יחד, תדפיסים של כרטיסי טיסה שמראים על טיסות משותפות לחופשות או ביקור משפחות, התכתבות בוואטסאפ, או תדפיס של שיחות סקייפ או טלפון וכדומה. ילדים משותפים הם מטבע הדברים עדות מצויינת לקיום קשר אמיתי.

ילדים קטינים

הליך הגירה לאנגליה עבור בני זוג של אזרחים אנגלים מאפשר להם להביא איתם גם ילדים מנישואים קודמים עד גיל 18 שגם הם יוכלו לקבל ויזת הגירה, באם מוכח כי בן/בת הזוג הוא/היא האפוטרופוס הבלעדי עבור הקטין.

האם צריך לעבור מבחן באנגלית ?

כן, כמו ברוב ויזות ההגירה לאנגליה בן הזוג הזר אשר מבקש להגר לאנגליה נדרש לעבור מבחן בסיסי בשפה האנגלית.

הגשת בקשה לקבלת ויזת הגירה לאנגליה עבור בני זוג

חשוב לשים לב כי אין אפשרות להגיש את הבקשה יותר משלושה (3) חודשים לפני מועד המעבר לבריטניה. זמן הטיפול של משרד הפנים הבריטי בבקשה לקבלת ויזת הגירה לאנגליה עבור בני זוג, אמור לקחת כחודשיים.

אגרה להגשת בקשה

האגרה להגשת הבקשה לקבלת ויזת בני זוג לבריטניה עולה 1,464 פאונד. ממלאים את הבקשה אונליין, ומדפיסים את הבקשה. מכינים תיק פיזי עם כל המסמכים הנדרשים ומגישים במשרד של רשות ההגירה הבריטי בתל אביב, אשר מטפל בבקשות הגירה לאנגליה. לשם הגשת הבקשה האזרח הזר נדרש להצטלם ולמסור טביעות אצבעות. כמו כן, לצורך הגשת הבקשה נדרש בן/בת הזוג לשלם עבור ביטוח בריאות לכל תקופת הוויזה.

דרישות כלכליות

רשויות ההגירה לבריטניה שמות דגש רב על היכולת הכלכלית של בן או בת הזוג הבריטי/ת (ספונסר) לתמוך בבן או בת הזוג הזרים. אם הספונסר נמצא באנגליה הוא נדרש להרוויח לכל הפחות 18,600 פאונד לשנה (1,550 פאונד בחודש). אם הספונסר מתגורר מחוץ לאנגליה מגיש הבקשה צריך להוכיח כי הספונסר עבד בחצי השנה האחרונה לפני הגשת הבקשה בעבודה קבועה והרוויח 1,550 פאונד לחודש (בסביבות 8,000 ₪ לחודש ברוטו). כמו כן, נדרש בן הזוג האנגלי אשר מתגורר מחוץ לבריטניה להוכיח כי יש לו הצעת עבודה באנגליה אשר מתחילה תוך שלושה (3) חודשים מיום הגעתו לאנגליה. כמובן כי הצעת העבודה חייבת להיות בשכר המינימלי השנתי הנדרש – 18,600 פאונד. חשוב להדגיש כי רשויות ההגירה לאנגליה לא לוקחות בחשבון את המשכורת של בן/בת הזוג הזר.

לחליפין אפשר גם להוכיח יכולת כלכלית על בסיס חסכונות. חסכונות יכולות להיות של הספונסר עצמו (הבריטי) או של מגיש הבקשה (אזרח זר) או במשותף. הדרישה היא להוכיח חסכונות של מינימום 62,500 פאונד.

חשוב לקחת בחשבון כי אם ילדים מצורפים לבקשה, אז הסכומים הנדרשים להוכחת היכולת הכלכלית יהיו גבוהים יותר.

לאחר אישור הבקשה – הגירה אל בריטניה עבור בני זוג

לאחר אישור הבקשה בן הזוג הזר יקבל אישור כניסה לאנגליה לחודש ימים, לאחר הכניסה לאנגליה יגש בן/בת הזוג הזר לסניף הדאר שם יקבל תעודת תושב בתוקף לשנתיים וחצי.

סיכום – הגירה אל בריטניה עבור בני זוג של בריטיים

אנגליה היא מדינה מאד מסודרת, בעלת מערכת בירוקראטית קפדנית, לכן בכל התנהלות מול הרשויות באנגליה, ובפרט התנהלות מול רשויות ההגירה, חשוב לפעול על פי הכללים הספציפיים אשר נקבעו בנהלים בכדי להמנע מסירוב אפשרי של הבקשה בגלל פרט טכני שולי לכאורה. משרד עורכי דין כהן, דקר, פקס, ברוש עוסקים בהגירה לבריטניה, לרבות ויזות עבור בני זוג של אזרחים אנגלים.

צור קשר עם משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש בפתח תקווה וירושלים. נשמח לעמוד לרשותכם לגבי כל שאלה בנושא הגירה לבריטניה עבור בני זוג, או ויזות אל אנגליה.

הגירה לבריטניה עבור בני זוג

: 03-3724722

        055-9781688

 : office@lawoffice.org.il