ויזת אמנת המסחר E-1 לארצות-הברית

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

יחסי המסחר בין ארצות-הברית וישראל לא רק תלויים במצב הפוליטי שבין המדינות, אלא גם ביחסי המסחר שתמיד היו חשובים לשתי המדינות. לכן, קיימה ישראל עם ארצות-הברית כבר בשנת 1954 את הסכם אמנת המסחר, אשר נותן ויזה מישראל לארצות-הברית שנועדה להקל ולעודד את המסחר בין שתי המדינות.

מהי ויזת אמנת המסחר?

ויזת אמנת המסחר E-1 לארצות-הברית (E-1 treaty trader) היא סוג של ויזת עבודה זמנית, עבור מדינות אשר להן הסכמי שיתוף פעולה עסקיים בין-לאומיים(Treaties). מטרת הוויזה היא לאפשר לחברה זרה לשלוח אדם מטעמה לארצות-הברית על מנת לעסוק בעסקים בין-לאומיים ו/או להקים חברת-בת של המדינה הזרה בארצות-הברית.

התנאים למועמדות לוויזת אמנת המסחר:

  1. בעל העסק הסוחר חייב להיות אזרח ישראל.
  2. במידה והוא מעוניין להקים חברת-בת בארצות-הברית, בעלות החברה חייבת להיות מינימום 50% בשליטה ישראלית.
  3. על המסחר בין החברה הישראלית בארצות-הברית להיות כבר קיים בצורה זורמת וסדירה ועל בעל העסק להוכיח זאת במסמכים.
  4. מבקש המועמדות חייב להיות בעל החברה או בתפקיד ניהולי בה.

מי קהל היעד של ויזת אמנת מסחר?

כאמור קודם, המטרה היא לקשר בין מסחר ישראלי למסחר בארצות-הברית. לכן, ויזה זו מיועדת לישראלים המעוניינים להגר לארצרות-הברית על מנת לעבוד שם בחברה או חברת-בת ישראלית.

הבאת בני זוג ומשפחה

במידה ולמבקש הוויזה יש משפחה או בן/בת-זוג שהיה רוצה שיעברו ביחד איתוהוא ידרש לבקש עבורם ויזת E נוספת. אולם, הליכי בקשות ויזות עבודה אלו יוכלו להתבצע אך ורק דרך רשות ההגירה בארצות-הברית ובאנגלית.

כמה זמן אפשר להישאר בארצות-הברית תחת ויזת אמנת המסחר?

ויזת אמנת המסחר נותנת תקופת שהייה בארצות-הברית של כשנתיים, אמנם אין הגבלה למספר הפעמים שמותר לבעל הוויזה או לבני משפחתו לבקש את הארכתה.

מידע נוסף בנושא ויזות עבודה לארה"ב:
ויזת עבודה לארה"ב H1B

סוגים של ויזות L לצד ויזות E - השוואה

לעוד מידע בנושאי ויזות עבודה לארצות-הברית או כל נושא שקשור בהגירה לארצות-הברית, צרו קשר:משרד עורך דין בפתח תקוה - ויזת אמנת המסחר

משרד עורכי דין המתמחים בהגירה לארצות-הברית

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/053-7471900

          03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: [email protected]