ויזות שלא למטרות הגירה לארצות הברית

Jacqueline Marie

תודה על אמינות ונאמנות וחיפוש הצדק והטוב בעולם!

מה הם סוגי ויזות שלא למטרות הגירה לארצות הברית? מערכת ההגירה האמריקנית היא מערכת מורכבת של חוקים ותקנות הנוגעים לכניסתם של אזרחים זרים לשטחה של ארה"ב.

בהקשר זה, יש לציין את שתי הסוכנויות המרכזיות העוסקות בכניסה לארצות הברית. הראשונה היא מחלקת המדינה, המפקחת על שגרירויות וקונסוליות אמריקאיות הממוקמות בכל רחבי העולם, מחוץ לגבולות ארצות הברית. הסוכנות השנייה היא שירותי ההגירה של ארצות הברית (USCIS), המהווה חלק מהמחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית.

ויזות שלא למטרות הגירה לארצות הבריתיש שתי קטגוריות של אשרות שמונפקות עבור אלה המבקשים להיכנס לארה"ב - ויזות שלא למטרות הגירה לארצות הברית עבור ביקורים קצרים / עבודה / לימודים, ואשרות הגירה למי שמתכוונים להפוך לתושבי ארה"ב. כמובן, שני סוגי ויזה כוללים מספר קטגוריות משנה. במאמר זה, עו"ד ג'יימי כהן יסביר את סוגי ויזות שלא למטרות הגירה לארצות הברית.

ויזות שלא למטרות הגירה לארצות הברית - אשרת תייר (B)

אשרות לארה"ב מסומנות באותיות ראשיות התואמות לסעיפים הרלוונטיים בקוד ההגירה האמריקאי. הסוג הידוע והנפוץ של אשרות לארה"ב הן אשרות "B", אשר מאפשרות ביקורים קצרים אל ארצות הברית. ישנם שני סוגים של אשרות כאלה, B-2 ו- B-1.

ויזת ב -2

B-2 היא אשרת תייר, לחופשות בארצות הברית או לבקר חברים וקרובי משפחה המתגוררים באמריקה. כדי לקבל אשרת ב-2 מישראל, יש למלא טופס מקוון, ולעבור בהצלחה ראיון אישי בקונסוליה האמריקאית. אחד הקריטריונים החשובים ביותר לקבלת ויזה לביקור בארה"ב נוגע לשכנוע פקיד רשויות ההגירה כי מבקש הוויזה יעזוב את ארצות הברית לאחר תום הביקור. ישנם ישראלים אשר נשארים בארצות הברית למטרות עבודה שלא כחוק או השתקעות ללא ויזה מתאימה, לכן קיים חשש אצל פקידי ההגירה לארצות הברית כי מבקש הוויזה עלול להישאר בארה"ב מעבר לתוקף האשרה. יש לציין כי גם אם תתקבל אשרה המאפשרת לבקר שוב ושוב את ארצות הברית במשך מספר שנים, כאשר אתה עוברים בביקורת דרכונים בארה"ב, הדרכון יקבל חותמת אשר תגביל את משך השהות החוקית (ככלל, עד 6 חודשים). חשוב להדגיש כי אשרה מסוג ב -2 אינה אשרת עבודה, לכן ברור כי לבעלי ויזה ב-2 לארה"ב אין זכות לעבוד בארצות הברית.

ויזת ב -1

B-1 היא אשרה עבור מבקר עסקי. אשרת ב-1 מאפשרת כניסה קצרה לארה"ב לצרכי עסקים: כנסים, פגישות עסקיות וכדומה. היתרון של ויזה B-1 על פני ויזה מסוג B-2 הוא כי הקריטריונים להנפיק את האשרה הם הרבה יותר גמישים. עם זאת, עליך להוכיח קיומן של סיבות עסקיות לביקור שלך. כמו כן, קיים הנטל הרגיל להוכיח כי בסוף הביקור תחזור לישראל. שתי הויזות: B-2 ו- B-1 אינן אשרות עבודה, אך ישנם מצבים מוגבלים שבהם מחזיקי ויזה ב-2 או ויזה ב-1 יכולים לעבוד ולקבל פיצוי באופן חריג. 

פנה למשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש בפתח תקווה וירושלים לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי בקבלת אשרת כניסה לארה"ב.

ויזות שלא למטרות הגירה לארצות הברית

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/:052-7362577

          03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: [email protected]