Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook

ישנם מספר סוגי ויזות הגירה לאנגליה. הוויזות שונות כמובן גם מבחינת מטרת הכניסה לבריטניה, אבל גם מבחינת משך זמן הוויזה, האפשרות (או חוסר האפשרות) לחדש את הוויזה ולהמשיך בשהייה למסלול הגירה, והאפשרות להביא בני משפחה למגורים ללוות את בעל הוויזה במהלך השהייה בממלכה המאוחדת.
מובן מאליו שסוגי הוויזה גם שונים בקושי וברמת ההשקעה הכרוכות בקבלתן גם למוסמכים.
משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש, מתמחה בנושאי הגירה לאנגליה. מאמר זה של יהושע פקס יסביר את הדברים שחשוב לדעת על סוגי ויזות הגירה לאנגליה.

מה משותף לכל ויזות הגירה לאנגליה במאמר?

ויזות הגירה לאנגליהכל עוד הממלכה המאוחדת היא חלק מהאיחוד האירופאי (עד לסיום תהליך המשא ומתן על תהליך ה”ברקזיט” וסיום התהליך, במידה ויתחיל), בעלי אזרחות המדינות באיחוד האירופאי אינם זקוקים לאף אחד מסוגי הוויזה המפורטים במאמר על מנת לבקר, לעבוד, ולחיות באנגליה. אף ייתכן שבריטניה תצא מהאיחוד האירופאי אך אזרחי האיחוד לא יצטרכו לבקש ויזות הגירה לאנגליה – תלוי בתוצאות המשא ומתן.

יש להגיש את הבקשה לקבלת כל סוגי הוויזה להגירה לאנגליה לכל הפחות 3 חודשים לפני תאריך הכניסה המשוער. באתר ממשלת אנגליה ישנו מדריך לזמן המשוער לעיבוד כל בקשה. יש לשלם אגרת ביטוח בריאות עבור בעל הוויזה וכל המלווים. רוב סוגי ויזות להגירה לאנגליה אינם מאפשרים לבעל הוויזה ובני משפחתו ליהנות מ”כספי ציבור” – דמי אבטלה, קצבאות ילדים, קצבת נכות, ועוד. עם זאת, לאחר סיום מסלול הגירה של חידוש הוויזה, התיישבות באנגליה וקבלת אזרחות (לאותם סוגי וויזות המאפשרות זאת), בעל הוויזה הוא אזרח אנגליה לכל דבר ועיניין, כולל זכאות לתמיכה מהמדינה במקרה הצורך. רוב סוגי וויזות ההגירה דורשות מבעל הוויזה להוכיח שהוא דובר אנגלית.

בעל ויזה שנמצא במסלול התאזרחות צריך להשתקע באנגליה, לחיות שם באופן קבוע ולא לצאת לחו”ל לפרקי זמן ארוכים עד לקבלת האזרחות. למעשה, התהליך מקביל מבחינות רבות לקביעת “מרכז חיים” בישראל.

ויזת עבודה:

בעל ויזת עבודה חייב להיות עובד מומחה זר המקבל חסות מאחת החברות להן הזכות לתת חסות לעובד זר.  עלות הוויזה פחותה המידה ובעל הוויזה הוא מומחה באחד המקצועות בהם חסרים עובדים בתוך אנגליה. אלא אם נותן החסות מצהיר כי יתמוך בך במהלך תקופת השהות באנגליה, יש להוכיח כי ברשותך לכל הפחות 945 פאונד על מנת לכלכל את עצמך. מידע נוסף בנושא במאמר שלנו על אשרת עבודה לאנגליה.

.משך זמן השהייה: עד לחמש שנים.

האם ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות?

האם הויזה כוללת בני משפחה? כן.

האם ניתן לעבוד וללמוד? כן, כל עוד הדבר אינו מפריע לעבודה לה קיבלת את הוויזה.

ויזת השקעה:

ישנם שני סוגי ויזות הגירה לאנגליה למשקיעים. האחת היא למשקיע רגיל (Entrepreneur), המשקיע לפחות 50 אלף פאונד (בתנאים מסוימים בהם הכסף כבר נמצא במוסד פיננסי באנגליה, אחרת יש צורך להשקיע 200 אלף פאונד), והאחרת היא למשקיע (Investor) לכל הפחות 2 מיליון פאונד. ההשקעה צריכה להיות בעסק כלשהו התורם לכלכלת אנגליה פרט לנדל”ן.

.משך זמן השהייה: 3 שנים ו4 חודשים.

ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות: כן. קבלת אזרחות אחרי שנתיים למי שהשקיע 10 מיליון, אחרי 3 שנים למי שהשקיע 5 מיליון, 5 שנים למי שהשקיע 2 מיליון. למשקיעים בתחום שבין 50 אלף ל 2 מיליון, קבלת האזרחות היא לאחר 5 שנים באנגליה, בתנאי והעסק אותו הקימו עודו קיים. פרטים נוספים במאמר שלנו על הנושא.

האם הויזה כוללת בני משפחה? כן.

האם ניתן לעבוד וללמוד? כן.

ויזת סטודנט:

בעל הוויזה צריך להציג אישור כי התקבל לקורס או לתואר במוסד לימודים בתחומי אנגליה. יש להוכיח כי לסטודנט יש מספיק כסף לכלכל את עצמו באנגליה בתקופת הלימודים (חשבון בנק מתורגם, הצהרה חתומה מבן משפחה שיתמוך בסטודנט במקרה הצורך) ללא צורך לעבוד בנוסף על הלימודים.

משך זמן השהייה: עד סיום קורס הלימודים.

ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות: לא.

האם הויזה כוללת בני משפחה? לא.

האם ניתן לעבוד וללמוד? ניתן ללמוד בקורס אליו התקבלת. האפשרות לעבוד מוגבלת על פי סוג הקורס ודרישות מוסד הלימודים.

ויזה משפחתית:

ויזה משפחתית כוללת את המשפחה הקרובה (בני זוג וילדים מתחת לגיל 18) של אזרח בריטי או תושב אנגליה (או בעל סטאטוס מוכר כבמקש מקלט \ פליט).
הוויזה כוללת גם קרובים הזקוקים לטיפול מהמשפחה אשר אינם יכולים לקבל במדינת המוצא (נתמכים) והורים (לילדים מתחת לגיל 18 הנמצאים באנגליה).
בני המשפחה צריכים להיות דוברי אנגלית (אלא אם מתחת לגיל 18 או מעל 65).
להציג תעודת יושר מתורגמת ומאומתת.
על המשפחה לחיות תחת אותה קורת גג באנגליה.
תושב אנגליה חייב להוכיח כי יש לו מספיק הכנסות על מנת לתמוך בבני משפחתו.

בעלי ויזה משפחתית וויזת בן זוג הם מהמעטים אשר יכול לקבל “כספי ציבור” בטרם קיבלו אזרחות. עם זאת, תנאי הוויזה דורשים הוכחה כי בעל הוויזה או בן המשפחה באנגליה יכולים לתמוך בעצמם ללא עזרה מהמדינה.

משך זמן השהייה: 33 חודשים עבור הורים, עד גיל הבוגרות עבור ילדים.

ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות: כן. לאחר 5 שנים ניתן לקבל רישיון שהייה קבוע.

האם הויזה כוללת בני משפחה? כן.

האם ניתן לעבוד וללמוד? כן.

ויזת בני זוג:

במידה ושני בני הזוג מעל לגיל 18, אחד מבני הזוג אזרח או תושב אנגליה (או בעל סטאטוס מוכר כבמקש מקלט \ פליט), והשניים נשואים או חיים בזוגיות לפחות 2 שנים לפני הגשת הבקשה, ניתן לקבל ויזת בני זוג לצרכי הגירה לאנגליה. בן הזוג מקבל הוויזה צריך להית דובר אנגלית, ובעל יכולת לעבוד או לכלכל את עצמו באנגליה. במידה ובן הזוג תושב אנגליה טוען שיתמוך בבן זוג שאינו יכול או רוצה לתמוך בעצמו, ההכנסה השנתית של בן הזוג הראשון צריכה להיות לכל הפחות 18,600 פאונד בשנה – יותר, במידה והבקשה כוללת ילדים. הוויזה פתוחה לבני זוג שאינם נשואים כחוק, אבל למעשה שלטונות ההגירה מצפים שבני הזוג יהפכו את הקשר לרשמי תוך 6 חודשים לאחר הכניסה לאנגליה. בנוסף, ניתן לטעון לגמישות מסוימת בתנאי הוויזה מטעמים הומניטאריים (רדיפה של בני זוג חד מיניים במדינת המוצא וסכנות אחרות הצפויות לבני הזוג במידה ולא יהגרו)

משך זמן השהייה: 2.5 שנים עבור בני זוג נשואים, 6 חודשים עבור ארוסים או חיים בזוגיות.

ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות: כן. לאחר 5 שנים של נישואים ניתן לקבל אזרחות בריטית.

האם הויזה כוללת בני משפחה? כן.

האם ניתן לעבוד וללמוד? כן.

ויזת כישרון יוצא דופן:

ניתן להגיש בקשה לוויזה במידה וניתן להוכיח כי המבקש הראה כישרון יוצא דופן במדע, במדעי הרוח, בהנדסה, ברפואה, בטכנולוגיה דיגיטלית או באמנויות כדלקמן: מנהיג מוכר (כישרון יוצא דופן), מנהיג צומח (הבטחה יוצאת דופן). יש לקבל חסות כבעל כישרון.

משך זמן השהייה: עד חמש שנים וארבע חודשים.

ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות: כן. ניתן להאריך את הוויזה ל 5 שנים נוספות, ולהגיש בקשה לתושבות קבע לאחר 5 שנים.

האם הויזה כוללת בני משפחה? כן.

האם ניתן לעבוד וללמוד? כן.

ויזת מעבר בתוך החברה

אדם  המועסק בחברה לה סניף באנגליה, ומועבר לעבוד בסניף זה. החברה או “נותן החסות” להעברה חייבת להיות ברשימת החברות להן הזכות לתת חסות לעובד באנגליה.

משך זמן השהייה: במידה והמשכורת של בעל הוויזה היא פחות מ 120.000 פאונד לשנה, תוקף הוויזה לפני החידוש הוא 5 שנים וחודש אחד. במידה המשכורת היא יותר מ 120.000 פאונד, תוקף הוויזה הוא עד 9 שנים. עבור עובד העובר התלמדות באנגליה, תוקף הוויזה הוא 12 חודשים.

האם ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות? לא.

האם הויזה כוללת בני משפחה? כן.

האם ניתן לעבוד וללמוד? כן, בתנאי והדבר לא מפריע לעיסוק העיקרי בחברה.

ויזה לעובד דתי

יש צורך בקבלת חסות ממוסד דתי באנגליה. העבודה היא בתחום ההטפה, עבודה כמנהיג רוחני, במנזר וכדומה. אלא אם נותן החסות מצהיר כי יתמוך בך במהלך תקופת השהות באנגליה, יש להוכיח כי ברשותך לכל הפחות 945 פאונד על מנת לכלכל את עצמך.

משך זמן השהייה: עד לשנתיים.

האם ניתן להאריך את הוויזה עד לקבלת אזרחות? לא.

האם הויזה כוללת בני משפחה? כן.

האם ניתן לעבוד וללמוד? ניתן ללמוד בתחום התיאולוגיה ולעבוד עבור נותן החסות או בתחום דומה (דתי).

צרו קשר עם משרד עורכי הדין בפתח תקווה, כהן, דקר, פקס וברוש לקבלת מידע וייעוץ משפטי על סוגי ויזות הגירה לאנגליה. המשרד מתמחה בנושאי הגירה ועבודה בבריטניה.

ויזות הגירה לאנגליה

: 03-3724722

        055-9781688

 : office@lawoffice.org.il 

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook