Skip to content

ויזת L לצד ויזת E, ויזות עבודה לארה"ב – יתרונות וחסרונות

Avatar

James Cohen

ויזה L מול ויזה E, ויזות עבודה לארה"ב – יתרונות וחסרונות

ויזת-L וויזת-E, הן ויזות עבודה זמניות לארה"ב. לסוגים השונים יש מגוון יתרונות וחסרונות אל מול הסוגים האחרים של אשרות לארה"ב. במאמר זה נסביר אודותיהם

ויזת L

ויזת L ידועה כאשרת מעבר עובדים/העברת עובדים בתוך חברה. היא מאפשרת לחברה זרה, כגון חברה ישראלית, להעביר עובד לארה"ב לחברה האמריקאית הקשורה לחברה הישראלית באופן חוקי, כמו למשל חברתבת שלה.
ישנם שני סוגים של ויזות L:

  1. ויזת L-1A, עבור מנהלים.
  2. ויזת L-1B, עבור עובדים המתמחים בתחום מסוים.

כל בקשות המועמדות של ויזות ה-L, עוברות דרך אחד ממרכזי רשות ההגירה והאזרחות (USCIS) המרכזיים ביותר של ארה"ב. אך אם מעסיק רוצה פתרון מהיר לבקשתו, הוא יכול לבקש את שירות הפרימיום, שדורש מה USCIS לבצע את התהליך בתוך 15 יום. אולם, עלות שירות זה גבוהה – 325 דולר עבור הבקשה, ועוד 1,225 דולר עבור זירוז השירות. ויזות ה-L נחשבות לויזות "כוונה כפולה", כלומר שאם העובד ו/או המעביד רוצים להמיר את הויזה הזו לגרין קארד, זה בהחלט אפשרי, אולם, ישנן הגבלות חשובות:

  • העובד שמועבר חייב היה לעבוד בחברה הזרה (כדוגמה הנ"ל, הישראלית) במשך שנה לפחות מתוך שלוש השנים האחרונות, כתנאי למועמדות ויזת ה– L.
  • חייב להיות קשר חוקי בין החברה הישראלית לחברה האמריקאית, למשל, שאחת היא חברתבת של השנייה.
  • בעוד שבאופן תיאורטי, ויזה מסוג L יכולה להוות יתרון כאשר עסקים קטנים רוצים לשלוח עובד לארה"ב על מנת לפתוח שם משרד, המציאות היא שה USCIS בוחנים כל בקשת ויזת L בקפידה והם אינם נוטים להיות ידידותיים מדי כלפי חברות קטנות.
  • אם החברה הישראלית פותחת משרד חדש בארה"ב, העובד המועבר מוגבל בדרך כלל לויזה בת שנה, עם אפשרות לחידוש. לאחר שנה, החברתבת האמריקאית חייבת להראות גדילה הן בהכנסותיה, והן מבחינת עובדים, אחרת ההארכה תסורב.

ויזת E

ויזות מסוג E שונות לחלוטין מויזות מסוג L, בכך שהן תוצר של "ברית"(הסכם ביןלאומי) בין ארה"ב ומדינות אחרות. ויזות מסוג E בד"כ ניתנות לחמש שנים, אם כי מוגבלות לשנתיים כאשר נכנסים לארה"ב. ניתן באופן עקרוני להאריך את הויזה ע"י יציאה מארה"באו ע"י הגשת בקשה בתוך ארה"ב. בניגוד לויזות L, ויזות מסוג E אינן נחשבות לויזות עם כוונה כפולה. כלומר, שהמרת ויזת E לגרין קארד, למרות שאינה בלתי אפשרית, קשה יותר. ישנם שלושה סוגים של ויזות מסוג E:

ויזת E-1
ויזת E-1 ידועה כויזת סוחריהברית. היא זמינה לאלה שסוחרים בעיקר בין ארה"ב ומדינת הברית, כמו למשל ישראל. כדי לקבל ויזה כזו, על הסחר להיות כבר קיים בין שתי המדינות. לכן, בניגוד לויזה מסוג L, המספקת אשרה לשנה כשפותחים משרד חדש בארה"ב, ויזת E-1 ניתנת כאשר מדובר בעסק שכבר קיים וסוחר בין שתי המדינות.

ויזת E-2
ויזת E-2 ידועה כויזת משקיעיהברית. היא מתאימה למשקיעים גדולים שפותחים עסק חדש בארה"ב, או שרוכשים לפחות 50% מעסק קיים. השקעות רגילות, הן בדרך כלל בסדרי גודל של כ-100,000 דולר. אם זאת, עדיין מתקבלים אישורים גם עבור סכומים קטנים יותר.
ההגבלה העיקרית לויזת E-2 היא, שהיא אינה אופציה קיימת עבור ישראלים כרגע. אולם, ישראלים שיש להם אזרחויות נוספות במדינות שכן מועמדות לויזה מסוג E-2, עדיין יכולים להגיש בקשה לויזת E-2 בשגרירות ארה"ב בישראל. ויזת ה E-2 זמינה לאזרחי רוב מדינות אירופה.

ויזת E-3
ויזת E-3 מוגבלת לאוסטרלים בלבד. אולם, ישראלי שיש לו גם אזרחות אוסטרלית יכול להיות מועמד לויזת E-3. ויזת E-3 דומה לויזת H-1B המוכרת, ובעיקר מכוונת עבור בעלי תואר ראשון. היתרון של ויזה זו, הוא שבניגוד לויזת H-1B ההגבלות המספריות על ויזות E-3 בד"כ לא מגיעות אליהן.

בניגוד לויזות מסוג L, תהליך הבקשה של ויזות מסוג E מתקיים ישירות דרך שגרירויות ארה"ב. עובדה זו מהווה יתרון רב.
ראשית, מכיוון שהיא מאפשרת קשר ישיר בין נציג הקונסוליה המראיין ומבקש הבקשה. להבדיל מנציג ה USCIS המטפל בויזות מסוג L, שבינו ובין ומבקש הבקשה לא מתקיים קשר אישי. שנית, מכיוון שאת מבקש הויזה מסוג E, יכול ללוות עו"ד לריאיון, לפחות בישראל. ובעוד שהריאיונות יכולים להיות נרחבים ומקיפים, כשיש עו"ד נוכח הדבר יכול להוות גורם מרגיע עבור מבקש הבקשה, ואם נשאלות שאלות טכניות, העו"ד זמין לענות עליהן באופן מיידי. שלישית, נציגי הקונוסליות בישראל נוטים להיות תגובתיים ומפוייסים למבקשי ויזות מסוג E, יותר מאשר נציגי ה USCIS למבקשי המועמדות לויזות מסוג L.
בנוסף, בני זוג של בעלי הויזות יכולים לעבוד בארה"ב הן עבור ויזה מסוג L וויזה מסוג E. כל מה שנדרש מבן הזוג, זה למלא בקשה עבור אישור עבודה מטעם USCIS בעת כניסתם לארה"ב.

אם יש לכם עוד שאלות או פניות לגבי ויזה L מול ויזה E, או לגבי כל סוג ויזה אחרת, אתם מוזמנים לפנות אלינו:

כהן, דקר, פקס וברוש – עורכי דין הגירה לארצות הבריתויזה L מול ויזה E

 : 053-7471900

          03-6979486

   : office@lawoffice.org.il

ויזה L מול ויזה E

צרו קשר

Scroll To Top