Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזה משפחתית להולנד עבור עובדים זרים

Joshua Pex

Tal Ya'acov

הייתה לי חוויה נפלאה עם מחלקת התרגומים של המשרד! סשה קישקו שעומד בראש המחלקה הזו הוא אדם מקצועי ואמין ביותר! סיפק עבורי תרגום מסינית בזמן שיא!

מתכננים לעבוד בהולנד ומעוניינים שבני המשפחה יצטרפו? הנסיבות האישיות שלכם קובעות האם המשפחה יכולה להצטרף וכיצד ניתן לקבל ויזה משפחתית להולנד.

משרד עורכי הדין שלנו מוביל את תחום אשרות השהייה והדרכונים ההולנדיים. במאמר זה, יתאר עורך הדין יהושע פקס את תהליך האישור למגורים בהולנד, עבור משפחות העובדים הזרים.

ויזה משפחתית להולנד

בני משפחה המוזמנים להולנד

רק בני ובנות זוג של עובדים זרים, וילדיהם הקטינים, יכולים לקבל ויזה משפחתית להולנד. לבני זוג נחשבים מי שנשואים, ידועים בציבור, או מי שלכל הפחות מנהלים מערכת יחסים בלעדית וקבועה. יצוין כי מערכת היחסים נחשבת לבלעדית אם שני בני הזוג מצהירים כי מדובר בקשר אקסקלוסיבי בין שניהם. כמו כן, נדרש כי שני בני הזוג יהיו מעל גיל 21. עובדים זרים יכולים להזמין גם את ילדיהם לחיות עמם בהולנד, אם הילדים מצויים תחת משמורתם החוקית והם מתחת לגיל 18.

איך מקבלים ויזה משפחתית להולנד?

בכל עבודה, מלבד תפקידים זמניים שיוזכרו להלן, ניתן להזמין בני משפחה להצטרף למחייה בהולנד. ראו מאמר זה על הגשת בקשה לאישור שהייה ועבודה, עבור סוגי עבודות שונים בהולנד.

עובדים עונתיים בהולנד בסקטור החקלאי, סטאז'רים (מתמחים) ומתלמדים, לא יורשו להזמין בני משפחה להצטרף אליהם. עבודות אלה נחשבות לזמניות ואינן מקנות ויזה משפחתית לבני זוג ולילדים.

אשרות שהייה – התהליך

משפחות שמעוניינות לשהות בהולנד למשך יותר מ – 90 יום, ידרשו להסדיר אשרות כניסה ושהייה. אשרת הכניסה ידועה בשם MMV או Regular Provisional Residence Permit. אשרת כניסה משולבת באשרת שהייה, מכונה TEV, או Access to Residence.

אם הסדרתם MMV בשילוב אשרת שהייה (כלומר TEV), עבור בני משפחתכם, הם יורשו להישאר בהולנד כל עוד ויזת העבודה שלכם בתוקף.

לפני המעבר להולנד, המעסיק העתידי יכול להגיש בקשה ל – TEV עבור העובדים הזרים ובני משפחותיהם בו זמנית. רשות האזרחות וההגירה (IND) תטפל בבקשה. את הוויזה ניתן לקבל בשגרירות ההולנדית במדינת המוצא, לפני המעבר להולנד.

שלושה תנאים עומדים בפני עובדים המבקשים TEV לבני משפחה:

 • עבודה בהולנד שמקנה אשרת שהייה.
 • נציג שיהיה אחראי על מסירת מידע מהימן וטיפול במסמכים. במקום שבני המשפחה יהיו המבקשים עבור עצמם, הנציג ייצג אותם וינהל את הבקשה שלהם מול ה – IND.
 • מקור הכנסה מספק, עצמאי ויציב. משמעות תנאי זה היא תשלום מסים וביטוח לאומי בהולנד, הוכחת שכר שאינו נמוך משכר המינימום ההולנדי והצגת חוזה עבודה לשנה לפחות. באתר זה ניתן לבדוק אם שכרך גבוה מדרישת המינימום. כדאי גם לקרוא אודות מקרים חריגים, כמו למשל חוזה עבודה שתוקפו רק ששה חודשים.

ישנן דרישות מסוימות גם מבני המשפחה עצמם. ניתן להגיש בקשה רק עבור בני משפחה העומדים בשלושת התנאים הבאים:

 • לפני הגשת הבקשה, כל בן משפחה מעל גיל 18 נדרש לעבור מבחן השתלבות אזרחית בסיסי. המבחן בודק הבנה בסיסית של השפה ההולנדית (כתובה ומדוברת) ושל המוסכמות החבריות בהולנד. בני המשפחה יכולים להיבחן בשגרירות ההולנדית במדינת המוצא.
 • בני המשפחה אינם מהווים סכנה לביטחון הלאומי של הולנד, כלומר אין להם עבר פלילי.
 • אישור לכך שבני המשפחה עומדים לחיות עם העובד/ת בהולנד באותו בית.

אשרות שהייה – מקרים חריגים

במקרים מסוימים, בני המשפחה אינם זקוקים לאשרת כניסה להולנד. במקום להגיש בקשה ל – TEV המשלב אשרת כניסה ואשרת שהייה, התהליך יהיה שונה. להלן רשימה של מקרים חריגים:

 • בני משפחה שכבר יש להם אישור שהייה בהולנד.
 • בני משפחה שהינם אזרחים של מדינה החברה באיחוד האירופי (EU), או באזור הכלכלי של אירופה (EEA) או אזרחי אחת המדינות ברשימה: שוויץ, אוסטרליה, קנדה, יפן, מונקו, ניו זילנד, הוותיקן, ארצות הברית ודרום קוריאה. אזרחי מדינות אלה נדרשים רק לאשרת שהייה.
 • העובד אזרח האיחוד האירופי או האזור הכלכלי, או שוויץ, כאשר בני המשפחה אינם בעלי אזרחות זו. במקרה זה בני המשפחה יכולים לבקש תעודת שהייה חוקית, המוכרת גם כ:Verification Against EU Law.
 • לעובד יש אזרחות באחת ממדינות אזור שנגן (אזור ללא ביקורת גבולות בין מדינות, המורכב בעיקר ממדינות האיחוד האירופי). בני המשפחה יכולים להישאר במדינה, ונדרשים רק להגיש בקשה לאשרת שהייה.
 • העובד מחזיק באישור שהייה לטווח ארוך באחת ממדינות האיחוד האירופי, בליווי בני משפחה החיים במדינה זו. מדינות שונות באיחוד האירופי, מתייחסות למצב זה באופן שונה.
 • לעובד יש "כרטיס כחול", המכונה "בלו קארד" של האיחוד האירופי, במשך שנה וחצי לפחות, וכן אשרת שהייה בהולנד שתקפה מכוח ה"בלו קארד" האירופי. גם במקרה זה בני המשפחה צריכים רק אשרת שהייה.

החיים בהולנד עם בני המשפחה

במהלך תקופת השהייה בהולנד עם העובד, לבני המשפחה יש הזכות לעבוד וללמוד.

לאחר קבלת אישור השהייה שלהם, על בני המשפחה לעבור בדיקת שחפת בתוך שלושה חודשים, ולהסדיר ביטוח בריאות בתוך ארבעה חודשים.

חשוב לזכור ששינוי בסטטוס עלול להשפיע על זכויות השהייה בהולנד. לדוגמה, במקרה של גירושין, או במקרה של קטינים שהגיעו לגיל 18, פוקעת אשרת השהייה ובני משפחה אלה אינם רשאים להישאר בהולנד כבני משפחה של העובד. הם יוכלו לבקש אשרת שהייה עצמאית, נפרדת, אשר תידרש לעמוד בתנאים מסוימים.

צרו קשר עם המומחים שלנו בהגירה להולנד

משרד עורכי הדין שלנו מיומן ומנוסה בנושאי ויזות, אשרות והגירה להולנד. בכל מקרה של שאלות או צורך בסיוע משפטי, פנו אלינו למידע ולייעוץ.

ויזה משפחתית להולנד

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top