ויזה למשקיעים בארה"ב – ויזה EB-5

אהרון

דרך המשרד של מיכאל דקר זימנו עובדים זרים מומחים לביצוע עבודה מסויימת ממש מהר.

ויזה למשקיעים בארהב ויזה EB5

הבסיס לתכנית ויזה למשקיעים בארהב

בשנת 1990 יזם הקונגרס האמריקאי את מה שמאוחר יותר היווה בסיס לתכנית ויזה למשקיעים בארה"ב - EB5 .

המטרה - לעודד השקעות משמעותיות במשק האמריקאי על ידי משקיעים זרים, אשר יתרמו ליצירת מקומות עבודה בארצות הברית.

התמורה - המשקיע ובני משפחתו יזכו לקבל גרין קארד (מעמד של תושב קבע בארה"ב).

התכנית ויזה למשקיעים בארה"ב

השגת  ויזה למשקיעים זרים – ויזה EB5, היא דרך הנעשית יותר ויותר פופולרית להגר לארה"ב. אולם, העניין עכשיו הוא, שתוקף התכנית ויזה למשקיעים בארהב, פג תוקף ביום ה- 30 לספטמבר 2015. הקונגרס האריך את תוקף התכנית עד דצמבר 2015, אולם צפויה רפורמה בתנאיי התכנית ויזה משקיעים לארה"ב. מזה כמה שנים שההגירה לארה"ב היא נושא חם מאד בפוליטיקה האמריקאית, ועכשיו אף יותר. בשנת 2014 נעצרה ההתקדמות של הצעת חוק מקיפה, העוסקת ברפורמה בתחום ההגירה לארצות הברית, בגלל מאבקי כוח בין מפלגתיים. נושא הגירה לארה"ב נותר מסובך ושרוי במחלוקת עזה בין הדמוקרטים לרפובליקאים.

קניית גרין קארד לארצות הברית

מהן האפשרויות החוקיות כיום בתכנית ויזה למשקיעים בארה"ב?

במסגרת החוק העכשווי, משקיעים אזרחים זרים יכולים להשתתף בתכנית ויזה למשקיעים זרים – EB5, בשתי דרכים:

ויזת השקעה לארהב - כהן, דקר, פקס, ברוש - עו"ד בפתח תקווה

  1. השקעה ישירה בפרויקט שהמשקיע מנהל בעצמו.
  2. השקעה בפרויקט פיתוח גדול, המופעל על ידי מרכז אזורי מאושר, כאשר למשקיע ישנה שליטה מועטה, או למעשה חוסר שליטה בפרויקט ובהשקעה.

בכל שנה ניתנות  10,000 ויזות במסגרת התכנית ויזה למשקיעים בארהב. רוב ההשקעות נעשות דרך מרכז פיתוח אזורי. להשתתפות בתכנית ויזה למשקיעים זרים – ויזה EB5 לארה"ב, נדרשת השקעה ראשונית של מיליון דולר. השקעה זו נדרשת ליצור לפחות 10 מקומות עבודה חדשים, במשרה מלאה בארה"ב, במהלך השנתיים העוקבות.

אם תוך שנתיים ההשקעה לא הצליחה ליצור את מקומות העבודה הדרושים, המשקיע ומשפחתו יאבדו את מעמד התושב  בארה"ב (גרין קארד). באזורים המוגדרים כאזורי עדיפות בהן אבטלה גבוהה, מספיקה השקעה של 500,000 דולר, אך עדיין, ההשקעה נדרשת לייצר 10 מקומות העבודה במהלך השנתיים העוקבות.

האם תהיה רפורמה בתכנית ויזה למשקיעים בארהב?

למרות שהתכנית ויזה למשקיעים בארהב (ויזה EB-5) הוכחה כפופולרית והצליחה למשוך משקיעים רציניים, היא כרוכה גם בבעיות רציניות. לדוגמה, במרכזי הפיתוח האזוריים התרחשו מעשי הונאה, כך המשקיעים הזרים איבדו את השקעתם ולא קיבלו גרין קארד. המחויבות ליצירת 10 מקומות עבודה חדשים לעיתים לא מומשה, כאשר התגלה מאוחר יותר כי טענות ליצירת מקומות עבודה רבים, הן טענות שווא.

כתוצאה מכך, בקונגרס שוקלים ברצינות לבצע רפורמה בתכנית ויזה למשקיעים זרים בארצות הברית. השאלה היא כמה זמן זה יימשך. ישנן מספר המלצות להעלות את רף ההשקעה ל- 800,000 דולר במקום 500,000, ו- 1.6 מיליון דולר במקום מיליון. דבר נוסף זה להתחייב ליצירת 10 (או פחות) מקומות עבודה ישירים, בניגוד למקומות עבודה קצרי טווח בתחום ענף הבניין. לבסוף, הפיקוח על מרכזי הפיתוח האזוריים כנראה יוחמרו, במטרה למנוע מעשי הונאה.

לאלה שהפיקו תועלת מהתכנית ויזה למשקיעים זרים בארה"ב (כמה ישראלים עשו זאת), זוהי דרך נהדרת לזכות בכניסה לארה"ב, למשקיע ולבני משפחתו. ברור שהתכנית ויזה למשקיעים בארה"ב גם מועיל לכלכלת ארה"ב, לכן בוודאי שהקונגרס ימצא דרך להאריך את תוקף התכנית בעתיד.

עקב הפופולריות של התכנית ויזה למשקיעים בארהב – ויזה EB5, סביר שהיא תמשיך, אם כי ייתכן שתהיה הפסקה זמנית, וללא ספק יתבצעו בה שינויים.

לסיוע בנושא תכנית ויזה למשקיעים בארהב או הגירה לארצות הברית, צור עמנו קשר:ויזה למשקיעים בארהב - כהן, דקר, פקס, ברוש - משרד עורכי דין בפתח תקווה

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/: 053-7471900

          03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: [email protected]