ויזה לארה"ב – כניסה לארצות הברית כתיירים

נחום כהן

משרד עו"ד בתל אביב, קטן מימדים אבל פועל ועושה את עבודתו נאמנה. עו"ד ותומכים אחרים (paralegal) אמינים, אדיבים, יודעים להקשיב ולהסביר.
נגישות לחניה של המשרד מונע כאב ראש ללקוחות, וזה אחד היתרונות הנוספים.
בהצלחה

מדוע הבקשה שלי לקבלת אישור ויזה לארהב כתייר נדחתה?

במשרד עורכי הדין שלנו, אנחנו מתמחים בחוקי ההגירה לארה"ב. השאלות הרבות ביותר שמתקבלות נוגעות לדחייה או ביטול בקשה למתן ויזה לארהב לכניסה כתיירים, על ידי רשויות ההגירה האמריקאית.

זאת מאחר וישראלים רבים, לצערנו הרב, חווים דחייה לבקשת ויזה לארה"ב ואינם מורשים אפילו להיכנס לתחומי ארה"ב כתיירים למטרת ביקור / חופשה.

אמריקאים יכולים לבוא ולבקר בישראל ללא בקשת ויזת תייר מראש (אשרה מסוג ב/2). אך ישראלים המבקרים בארה"ב כתיירים נדרשים להגיש בקשה לוויזת תייר בשגרירות ארה"ב בישראל מראש.

מדוע ישראלים מחויבים בהוצאת ויזה לארהב?

מטיילים המבקרים בארה"ב ממדינות אירופאיות רבות אינם צריכים בבקשת ויזה לארה"ב מיוחדת. מאחר ומדינותיהם מחזיקות בהסכם ויתור ויזה לארה"ב.

הסכם זה מאפשר לאזרחי אותן המדינות, המגיעים לביקור קצר בארה"ב, פשוט להגיע לנמלי התעופה ללא כל הכנה מוקדמת, ולהציג את הדרכון שלהם בפני פקידי ביקורת הגבולות. בדרך כלל מבקרים אלה יקבלו ויזת תייר לארה"ב למשך 90 יום.

נכון להיום, ישראל אינה חתומה על הסכם מול ארה"ב לפיה תתאפשר ויתור על הדרישה לויזה כניסה עבור תיירים ישראלים.

מדינה הרוצה לקבל הסדר מסוג זה, חייבת להוכיח כי שיעור דחיית בקשות הויזה לארה"ב באותה מדינה פחות מ- 3% מכלל הבקשות שהוגשו. בישראל שיעור דחיית הבקשות גבוה בהרבה. למעשה בשנת 2013 שיעור דחיית בקשות הישראלים לוויזת תייר לארה"ב הגיע כמעט ל10%. הסיפורים הרבים על ישראלים שעובדים באופן לא חוקי בעגלות בקניונים בארה"ב עלה לשאר הישראלים במחיר רב, וסגר בפני רבים את האפשרות לבקר בארה"ב כתיירים. שגרירות ארה"ב בישראל דוחה היום יותר בקשות ישראלים לוויזה מאשר אי פעם בעבר.

הסיבה הנפוצה ביותר לדחיית בקשות לוויזה היא אי יכולתו של מבקש הוויזה להוכיח כי הוא/היא מתכוונים לשוב ארצה לפני פג תוקפה של הוויזה. כאשר המועמד לוויזה נדחה הוא/היא יקבלו הסבר כתוב לסיבת הדחייה. בדרך כלל הסיבה תצוטט כחלק מסעיף 214 (b) של חוקי ההגירה והאזרחות בארה"ב. סעיף 214 (b) אומר כי בקשתו של אדם לוויזת תייר תדחה כיוון שנמצא חשש כי הוא/היא מתכננים להגר לארה"ב. סיבה זו תינתן אם המועמד לוויזה אינו יכול להוכיח את קשריו לישראל; נשאר בעבר מעבר לתוקף הוויזה; עבד בצורה לא חוקית בארה"ב; ביקר יותר מידיי פעמים בארה"ב וכיו"ב.

העלאת הסיכוי לקבלת אישור ויזה לארהב כתיירים - מה ניתן לעשות?

מה יכולים לעשות הישראלים על מנת להגביר את סיכוייהם לקבל ויזת תייר לארה"ב?

ויזה לארהב

עלינו לשקול כמה גורמים.

  • סביר יותר שבקשתו של ישראלי צעיר ורווק תדחה מאשר נשוי, או אבא לילדים.

  • ככל שאתה עובד יותר זמן באותו מקום עבודה כך גוברים הסיכויים לקבלת ויזה.

  • אם ההכנסה שלך גבוהה, זה אפילו יותר טוב.

  • מכתב מהמעסיק שלך המאשר לך לצאת לתקופת זמן מוקצבת מן העבודה יכול לעזור בהחלט
  • בנוסף, טוב לבוא עם תכנית הביקור שלך בארה"ב. לדוגמה מוטב למלא בטפסי הבקשה ולהעיד בראיון הקצר שבעת ביקורך תבקר בלוס אנג'לס, מיאמי וניו יורק למספר ימים מדויק. תלון אצל החברים הספציפיים או שכבר הזמנת מקום במלונות בכל אחד מן המקומות הללו.

כל זאת עדיף מאשר להצהיר כי אתה מתכוון לטייל ברחבי ארה"ב ללא מסגרת זמן קבועה או תכנית ברורה.

אנו מקווים כי שגרירות ארה"ב תתחיל להעניק יותר ויזות תייר לישראלים ראויים המגישים בקשת ויזה לארה"ב, ובסופו של דבר תוכל גם ישראל ליהנות מהסכם ויתור הויזה לארה"ב.

עד אז, ההמלצה שלנו היא פרקטית. עטו על פניכם ארשת פנים טובה ורצינית כשאתם מגיעים לראיון בשגרירות ארה"ב בישראל. בסופו של דבר המציאות היא שיהיו לכם רק כמה דקות להרשים את פקיד השגרירות לטובה כדי לקבל ויזה לארה"ב כתייר ישראלי.

לקבלת ייעוץ משפטי בכל הנוגע לנושא ויזה לארה"ב או עורך דין הגירה לארה"ב, התקשרו:

משרד עורכי דין בפתח תקווה

ייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/: 053-7471900

03-6979486

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: [email protected]