Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזה לאנשי עסקים מהודו – כניסה לישראל למטרות עסקיות

Joshua Pex

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

כיצד הנוהל החדש עוזר להודים להיכנס לישראל למטרות עסקיות?

מדינת ישראל הכריזה על ויזה לאנשי עסקים מהודו אשר מאפשרת כניסה רב-פעמית לישראל למטרות עסקים. ברוח שיתוף הפעולה הכלכלי המתפתח בין ישראל להודו, משרד הפנים, בהוראת הממשלה, הוציא נוהל חדש (תחילת שנת 2018) אשר יעזור לאנשי עסקים הודים להיכנס לישראל בקלות ובמהירות. משרד עורכי הדין שלנו עוסק בנושאי כניסה והגירה לישראל. מאמר זה של עורך הדין יהושע פקס, עו"ד הגירה לישראל, יסביר כיצד פונים לקבלת ויזה לאנשי עסקים מהודו.

ויזה לאנשי עסקים מהודו

מה הם הקשרים בין הודו לישראל?

החל מהתמוטטות ברית המועצות, היחסים הקרים בין הודו לישראל התחילו להפשיר. שירותי הביטחון חלקו מידע בנוגע להתמודדות עם טרוריזם מוסלמי וסיקי. כמו כן, ישראל הפכה בהדרגה ליצואנית הנשק השנייה בגודלה להודו, ואף בתחום החקלאות והמחקר הבוטני שיתוף הפעולה פורח. התיירות הישראלית להודו, במיוחד אחרי השירות הצבאי, ידועה היטב, אבל פחות סטריאוטיפית היא התיירות ההודית בישראל, אשר הולכת ומתפתחת. כלכלת הודו היא בעלת אחת משיעורי הצמיחה הגבוהים בעולם, וההזדמנות לקשרים עסקיים עם ישראל, בעלת המומחיות הטכנולוגיות ותעשיית ההיי-טק היא חסרת גבולות.

מנהיגי שני המדינות מקדמים שיתוף פעולה זה. נרנדרה מודי היה ראש הממשלה ההודי הראשון שביקר בישראל, בשנת 2017. בינואר 2018, ביקר ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בהודו. מטרת הביקורים הייתה לקדם שיתוף פעולה צבאי, מדיני, וכלכלי. לאחר ביקור נתניהו בהודו, השיק משרד הפנים נוהל חדש המאפשר לאנשי עסקים מהודו לבקר בישראל בקלות יחסית.

מה הם התנאים לקבלת ויזת עסקים לישראל עבור אזרחי הודו?

הנוהל מאפשר לאנשי עסקים הודים לקבל אשרת כניסה רב פעמית ואף רישיון ישיבה בישראל במהלך הזמן הנדרש לארגון קשר עסקי. על אזרח הודו לקבל הכרה כמבקר עסקי (אשרת ב2 – Businessman) אשר נכנס לארץ למטרת חיפוש השקעות, מחקר שוק, ניהול משא ומתן עסקי וכדומה. ויזת ב/2 עבור איש עסקים אזרח הודו ניתנת לתקופה מקסימאלית של 5 שנים, אבל חשוב להדגיש כי אין אפשרות לשהות בישראל יותר מ- 90 יום כל פעם.

על איש העסקים אזרח הודו להיות בעל מסמכים המאשרים את היותו בעלים או נציג של תאגיד או חברה הרשומים כחוק בהודו, ודרכונו צריך להיות תקף למשך לפחות 18 חודשים מרגע הגשת הבקשה. על החברה להיות רשומה במשך לכל הפחות 6 חודשים לפני שתוכל לשלוח נציגים לישראל על בסיס חוק זה.

את הבקשה מגיש מבקש הוויזה לישראל באחת מנציגויות ישראל בהודו (נכון ל2018, קיימות נציגויות ישראל בבנגלאור, מומבאי וניו-דלהי), בצירוף המסמכים הדרושים. בנוסף למסמכי הרישום של התאגיד ומסמכים המאשרים את תפקיד מבקש האשרה בארגון (בעל תפקיד, מנהל, בעל העסק), יש גם להציג מכתב אשר מסביר את מטרת ההגעה לישראל, תקופת השהייה הצפויה, והפעילות העסקית בישראל, כולל פירוט החברות ארגונים עימם הנציג צפוי לקיים קשרים עסקיים, ואנשי הקשר המחכים לנציג בישראל. לבסוף, על מבקש האשרה להיות בעל ביטוח בריאות פרטי למשך השהייה בישראל.

הנוהל אינו תקף עבור אזרחי הודו אשר רוצים להיכנס לישראל על מנת לעבוד, כולל במכירת מוצרים הודיים, או לחברות העוסקות בתחום כוח אדם.

ההמלצות הדרושות לקבלת הוויזה:

ראשית, תנאי לקבלת ויזת איש עסקים הודי לישראל זה לקבל את המלצתו של הנספח הכלכלי בנציגות בה מוגשת הבקשה. הנציג בוחן את הבקשה על בסיס התרומה האפשרית לכלכלת ישראל, ומאידך על בסיס המוניטין המקצועי של החברה אשר מבקשת ויזת איש עסקים לנציגה.

בנוסף, יש לצרף לבקשה מכתב הזמנה מטעם התאגיד ארגון משרד ממשלתי אשר מעוניין בקשר עסקי עם החברה ההודית. כמו כן, יש לצרף מסמכים המעידים על טעם הפגישה, וציון כי איש העסקים ההודי אינו עומד להיות מועסק על ידי החברה ארגון אשר מזמינים אותו לישראל.

מה הם התנאים של ויזה לאנשי עסקים מהודו?

הוויזה מאפשרת כניסה ויציאה חוזרת מישראל למטרות עסקים במשך תקופה של עד 5 שנים, בתנאי שכל ביקור לא יימשך יותר מ90 יום. מובן שבמהלך השהייה בישראל, על בעל הוויזה לעסוק אך ורק ביצירת הקשרים העסקיים אשר בשבילם קיבל את הוויזה. אם נודע כי הוויזה לישראל התקבלה במרמה או כי מחזיק האשרה נמצא בישראל לאחר תוקפה או עובד בתחומי ישראל, רשות האוכלוסין וההגירה רשאית לבטל אותה.

צרו קשר עם משרד עורכי הדין שלנו בתל אביב וירושלים, לקבלת עזרה משפטית בנושאי כניסה לישראל והגשת בקשה לוויזה לאנשי עסקים הודיים.


 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top