דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

התרת נישואין בפיליפינים

Michael Decker

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

למעלה מ-80% מאוכלוסיית הפיליפינים הם נוצרים קתולים אדוקים. על כן, מדובר באחת מתוך שתי מדינות בלבד אשר שוללות מאזרחיהן (הנוצרים) את הרשות להתגרש, כאשר המדינה השנייה היא ותיקן. עם זאת, תחת קטגוריות שונות ניתן להתיר נישואין בפיליפינים, כפי שיפורט במאמר.

במשרדנו תוכלו למצוא עו"ד בנושא התרת נישואים בפיליפינים או ביטול נישואין בפיליפינים, בהתאם לנסיבות. משרדנו מתמחה בדינים הקיימים במדינת המזרח הרחוק, ויכול לספק לכם את מכלול המידע הנחוץ והעזרה המשפטית, אשר יעזרו לכם להתחתן עם ולקבל מעמד בישראל עבור תושבים זרים, כולל עובדים זרים שנחשבים כנשואים בפיליפינים.

התרת נישואין בפיליפינים

התרת נישואין לזוג פיליפינים שמערכת היחסים ביניהם עלתה על שרטון או שמעוניינים להתגרש אינה עניין של מה בכך. עם זאת, החוק הפיליפיני מתיר גירושין משפטיים כדין תחת מספר מקרים מסוימים. בני זוג נשואים יכולים לעבור הליך התרת נישואין – לבטל את נישואיהם, כך שנישואיהם שהיו תקפים בעבר יוחשבו כאילו לא התקיימו לעולם.

גירושין בתוך ומחוץ לפיליפינים

סעיף 15 לחוק האזרחות החדש אוסר על זוג פיליפינים שנישאו במדינת הלאום שלהם להתגרש, בין אם הזוג חי בפיליפינים או מחוצה לה. אולם, קיימים מספר יוצאים מן הכלל לחוק זה. לדוגמא – זוג יוכל להתגרש במקרה ואחד מהצדדים מגיע/ה ממדינה זרה, או שבן הזוג הפיליפיני המקומי התאזרח במדינה זרה. במקרה זה בעל האזרחות הזרה יידרש להגיש בקשה עבור גירושין במדינת הלאום החדשה שלו ולא בפיליפינים.

התרת נישואין בפיליפינים

בית המחוקקים הפיליפיני קידם תקנות חדשות על מנת להתיר נישואין כדין. בשנת 2018 התקבלה הצעת חוק, הידועה באופן מקורי כ"חוק הגירושין לשנת 2018". החוק מתיר גירושין תחת מספר תנאים, כגון:

  1. במקרה בו חלה התעללות פיזית.
  2. פרידה של לכל הפחות 5 שנים.
  3. במקרה ונעשתה איזושהי הצגה מתעללת וגסה באחד מבני הזוג.
  4. אונס תוך כדי נישואין
  5. חוסר כוח נפשי להמשיך בקשר
  6. פערים שלא ניתן לגשר דרכם על אף ניסיונות פיוס בעבר.

הערה: חודשיים לאחר החלת חוק זה, נכנס לתוקף חוק חדש בחודש מרץ של שנת 2018. בית המחוקקים הפיליפיני אישר הצעת חוק נוספת אשר מעניקה תוקף חוקי לגירושין מוחלטים בין בני הזוג, זאת לאחר עשר שנים בהם נעשו ניסיונות פרוצדורליים לעשות כן. הצעת החוק נשלחה לבית המחוקקים, אך לעומת ההצעה הראשונה טרם קיבלה תוקף מעשי.

פרידה תהיה תקפה תחת מספר נסיבות מסוימות

בהתאם לחוק הפיליפיני, זוגות יכולים לעתור לבית המשפט בנוגע לפרידה תחת נסיבות מסוימות. בפיליפינים, פרידה חוקית זהו תהליך רשמי של פירוק ההתחייבויות שלקחו חלק במהלך הנישואין, כמו גם כלל היחסים שנוצרו בנוגע לרכוש המשותף של הזוג.

עם זאת, במטרה להגיש בקשה עבור המדובר – על הזוג להוכיח לבית המשפט בעזרת מספר טיעונים מוצדקים כי הוא עומד בפרמטרים השונים לאישור הבקשה. טיעונים אלה כוללים התעללות גופנית חוזרת, מאסר של למעלה משש שנים, נטישה, התמכרות לסמים ועוד. גם במידה ובית המשפט מעניק את ההכרה בפרדה החוקית – בני הזוג לא יוכלו להינשא שוב, מאחר ומערכת יחסי הנישואין ביניהם ממשיכה.

ביטול הנישואין – האפשרות העדיפה

נכון להיום, ביטול הנישואין נחשבת לאפשרות עדיפה עבור פיליפינים המעוניינים לסיים את נישואיהם. עם תהליך ביטול הנישואין, ישלל תוקפו של מעמד הנישואין. התהליך מוחק נישואין שנקשרו תחת הונאה, זהות שגויה, אימפוטנציה או היות אחד מבני הזוג מתחת לגיל הנישואין המותר.

למרות שהחוק הפיליפיני מתיר התרות נישואין, הפרוצדורה המשפטית נחשבת ארוכה, יקרה ומעייפת. במקרה בו בית המשפט מתיר לבטל את הנישואין, שני הצדדים יחשבו כאילו לא נישאו מעולם, ובעצם ההיתר יעניק לכל צד את האפשרות להינשא שנית.

בשונה מהתרת נישואין, נישואין בטלים (A voided marriage) חלים כאשר החתונה שהתקיימה בין בני הזוג הייתה שלא כדין כבר מתחילתה. כמו למשל אם לאחד מבני הזוג טרם מלאו 18 שנים כאשר נישא. במקרה כמו זה הנישואין בטלים מכוח החוק הקיים. בנוסף, היה ופקיד ללא רישיון הוא אשר ערך את טקס הנישואין – אלו ייחשבו בטלים גם כן.

תהליך סיום הנישואין בפיליפינים כפי שוודאי קראתם אינו נחשב משימה פשוטה. זאת על אף תנועה הולכת ומתרחבת בשנים האחרונות במדינת האיים, של גופים אשר מקדמים ותומכים במגמה זו. משך תהליך הגירושין צפוי לארוך כמה שנים – זאת כדי לקבל אישור גירושין רשמי בסופו. אם אתם מחפשים לסיים קשר זוגי אותו התחלתם בעבר, חשוב להיוועץ ולהשכיר את שירותיו של עו"ד מומחה בתחום אשר בקיא בחוקים המקומיים.

צרו קשר – התרת נישואין בפיליפינים

משרדינו – משרד עו"ד לענייני עובדים זרים פיליפיניים, ממוקמים בתל אביב וירושלים. הצוות הנאמן והמסור שבמשרדנו יסביר לכם באופן נח ומסביר פנים על התהליך באופן כללי ועל ההליכים הפנימיים הנדרשים בו. למידע נוסף חייגו אלינו או השאירו הודעה בדואר האלקטרוני.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה