Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הפיכת עסק לחברה בישראל

Michael Decker

נתי אס

יחס אישי ממליץ בחום !!!!!

בין אם אתם יזמים מקומיים מקומיים, או חברה בינלאומית המבקשת להתרחב לשוק לא מנוצל, ישראל היא מקום נהדר לעשות בו עסקים. המשק הישראלי ידוע בעיקר בזכות חברות הסטארט-אפ פורצות-הדרך בתחום ההייטק, והייצור התעשייתי המתקדם, והוא מדורג באופן קבוע כמוביל גלובלי בתחום החדשנות. הדינמיות וההצלחה המתמדת של הכלכלה הישראלית מתבססות על תשתית יציבה שאחד מעמודי התווך שלה הוא הקלות והמהירות שבה אפשר להקים חברה בישראל.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בחוקי חברות ותאגידים. יש לנו ניסיון רב בסיוע ליחידים ולחברות מישראל ומחו"ל להקמת חברה בישראל. במאמר זה נסביר את היתרונות שבהקמת חברה, ננחה בעלי עסקים כיצד לעשות זאת בפעם הראשונה, ונענה על שאלות נפוצות וטעויות נפוצות בתהליך ההתאגדות.הפיכת עסק לחברה בישראל

היתרונות בהקמת חברה

מהו תאגיד, ולמה כדאי לי לטרוח ולרשום אחד כזה?

תאגידים, שבישראל ידועים יותר בשם "חברות", הם כלי עסקי. יש להם מספר מאפיינים שהופכים אותם לחשובים במיוחד ומקלים על גיוס הון בכל צורותיו. היתרון העיקרי בהאמת תאגיד נעוץ במושג קיום נפרד/אישיות משפטית נפרדת. התאגיד מוכר כישות משפטית נפרדת שיכולה להחזיק ברכוש או בנכסים אחרים משל עצמה, להיכנס לחוזים בשמה, לתבוע גורמים אחרים, וגם להיתבע. זהו הבסיס למושג המפתח שנקרא חבות מוגבלת (או "עירבון מוגבל"). חבותם של בעלי המניות, המשקיעים, ובמקרים רבים גם הנהלת התאגיד עצמה, תוגבל להיקף השקעתם. מה המשמעות של זה בעיניכם?

חבות ואישיות משפטית:

חבות מוגבלת פירושה שלנושי החברה אין שום זכות תביעה על נכסיהם האישיים של בעלי המניות בחברה. הבה נשווה זאת, לשם המחשה, עם שותפות או עם חברה בבעלות יחיד. כשמקימים עסק במסגרת המשפטית של שותפות או בעלות יחיד, החוק אינו מבחין בין הנכסים המיועדים לניהול הנכס, לבין הנכסים המיועדים לשימוש אישי.

לשותף או לבעלים היחיד יש חבות אישית; אפשר לנקוט בהליכי הוצאה לפועל כנגד כל הנכסים שלהם (לרבות האישיים) על מנת לממש תביעות משפטיות ופיננסיות כנגדם. לעומת זאת, כשמדובר בתאגיד/חברה, הנכסים היחידים שהנושים זכאים לתבוע מבעלי המניות או מהמשקיעים הם אלה שהושקעו.

כלומר, רישום החברה שלכם מאפשרת לבצע הפרדת נכסים. במילים אחרות, המשקיעים בחברה שלכם יכולים להיות רגועים ולדעת שההפסדים הפוטנציאליים שלהם "מוגבלים" לכמות ההשקעות שלהם, בניגוד לכל הונם/כל נכסיהם. מכאן, שההתאגדות הופכת את הגיוון ואת הפסיביות לאסטרטגיה רציונלית עבור משקיעים, ובכך מקלה על גיוס הון.

שיקולי מס:

מיסוי על רווחי חברות הוא אחד ממקורות ההכנסה הגדולים ביותר לממשלת ישראל. ב-2018, למעלה מ-12% מסך הכנסותיה של ישראל ממיסים הגיעו מרווחים תאגידיים בלבד (לא כולל היטלים נוספים על תאגידים ויחידים בתוכם). כדי לשמר ולהגדיל את מקור ההכנסה הזה, הממשלה מעניקה לתאגידים חופש פעולה גדול בכל הקשור למיסוי.

חוקי המס מאפשרים שלל ניכויים, העברות ומחיקות, שנועדו, ברמה התפיסתית, לעודד בעלי עסקים להשקיע את רווחיהם בעסקים שלהם. כלומר, חברות בישראל נהנות ממגוון הטבות מס שהן יכולות לנצל. זהו עוד תמריץ שיש לקחת בחשבון בעת החלטה על רישום עסק.

קלות ההתאגדות בישראל

מערך הרגולציה בישראל הוא מתירני יחסית בכל הנוגע לרישום חברה חדשה. בתרשים שלהלן תמצאו את פרק הזמן הדרוש לרישום חברה בישראל בהשוואה לכלכלות מובילות אחרות, ולמתחרים באזור.

עם זאת, ההערכה הזו איננה לוקחת בחשבון את ההכנות הדרושות לפני ואחרי רישום החברה.

הפיכת עסק לחברה בישראל

תהליך הקמת החברה:

תהליך רישום חברה בישראל מתחיל ברשם החברות. על מנת לרשום עסק כחברה ברשם, יש להגיש את המסמכים הבאים:

  1. טופס מס' 1 ברשם החברות: טופס הגשת בקשה לרישום חברה.

* הפרטים בטופס זה יהיו זהים לאלה שבמסמכי ההתאגדות של החברה. חתימתו של מגיש הבקשה על הטופס תאושרר על ידי תצהיר שייחתם בנוכחות עורך דין.

  1. מזכר התאגדות, שקובע את זהות התאגיד ואת יעדיה העיקריים של החברה, אחריותם של בעלי המניות והמניות המונפקות.
  2. מסמכי ההתאגדות של החברה, הקובעים את כללי ההתנהלות שלה. מסמכים אלה יכללו, בין השאר, את הפרטים הבאים:

* שם החברה.

* יעדי החברה

* פרטים הנוגעים להון רשום ולהון שהוקצה לבעלי המניות.

  1. פרטים הנוסעים להגבלת החבויות.
  2. פרטיהם של בעלי המניות: שם מלא, מס' תעודת זהות וכתובת
  3. בעלי המניות יחתמו על מסמכי ההתאגדות וחתימתם תאושרר בידי עורך דין.

חשוב לציין: אם תחליטו לא להגיש את מסמכי ההתאגדות שלכם, ייכפו במקומם על החברה המסמכים הסטנדרטיים הרשומים בפקודת החברות, ולא פעם הדבר יגרור השלכות לא צפויות. לכן חשוב לדבר עם עורך דין ולהבטיח שמסמכי ההתאגדות שלכם מייצגים אתכם ומאפשרים לכם לנהל את העסק שלכם ולממש את יעדיו האסטרטגיים.

החל מינואר 2021, העמלה על רישום חברה היא 2,244 ₪ (666$). לאחר שהושלם הרישום, הרשם ינפיק תעודת התאגדות ומספר חברה בן 9 ספרות. חשוב: יש צורך באימות מסמכי החברה בידי עורך דין ישראלי. אותו עורך דין ינהל בדרך כלל את רוב התהליך, וייצג את החברה במשרדי הרשם.

רישום ברשויות המס

אחרי שקיבלתם את תעודת ההתאגדות ואת מספר החברה, זה הרגע לרשום את החברה ברשויות המס המתאימות. לשם כך יש למלא את טופס מס' 4436 במשרדי מס ההכנסה של רשות המיסים. חשוב לנו להדגיש שאת כל זה יש לעשות בסיועו של עורך דין מנוסה. עורך דין יכול לעזור לכם לנווט בנבכי הביורוקרטיה כדי להבטיח שהתנהלותכם בתחום המיסוי עולה בקנה אחד עם החוק ומועילה לעסק שלכם.

הקמת חברה בישראל – סיכום

התאגדות טומנת בחובה שלל יתרונות, הן מבחינה משפטית והן מבחינה כספית, והיא יכולה לעזור לכם ליהנות מכלכלתה התוססת של ישראל. לשם כך, אתם חייבים להעמיק ולהבין את הדרישות הכרוכות בהקמת חברה, ולעמוד בהן. ככל שתשקיעו יותר מאמץ ראשוני בניסוח מזכר ומסמכי התאגדות שיתאמו את היעד המסוים שלכם, כך תקצרו יותר דיבידנדים בעתיד. אל תהססו לפנות לאחד מעורכי הדין המומחים שלנו, כדי לקבל הכוונה בצעדיה הראשונים של ההרפתקה העסקית שלכם. אנחנו נשמח לסייע בכל דרך.

 :  :
03-3724722
055-9781688

 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top