דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הסדרת מעמד בישראל לבני זוג זרים עם ילדים קטינים מקשר קודם

Michael Decker

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

האם ידעתם שבני זוג זרים המעוניינים לחיות בארץ במשותף עם בני זוג ישראלים ויש להם ילדים קטינים מקשר קודם, חייבים להיות נשואים? האם ידעתם שיש לאפשר להורה הנוסף של הקטינים להתנגד לבקשה? הסדרת מעמד בישראל של קטינים מקשר קודם יחד עם הוריהם הינה פרוצדורה מורכבת. במאמר זה תמצאו הסבר מפי עורך דין מומחה לדיני הגירה על דברים שחייבים לדעת בנושא לפני שיוצאים לדרך.

הסדרת מעמד קטינים מקשר קודם

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בתחום דיני ההגירה והסדרת מעמד בישראל עבור אזרחים זרים מול משרד הפנים. למשרדנו ניסיון רב, בין היתר, בהסדרת מעמדם החוקי של בני זוג זרים בישראל ושל ילדיהם הקטינים, ובייצוגם בפני רשות האוכלוסין של משרד הפנים והערכאות המינהליות והמשפטיות.

הסדרת מעמד עבור קטינים זרים מקשר קודם אפשרית רק כאשר בני הזוג נשואים

אמנם כפי שהסברנו במאמר קודם שפורסם באתרנו, הסדרת מעמד עבור בני הזוג עצמם אפשרית גם כשהזוג אינו נשוי, אלא חיים יחדיו כבני זוג ידועים בציבור. ואולם, ככל שמעוניינים להסדיר מעמד גם עבור קטינים, על בני הזוג להיות נשואים ולהחזיק בתעודת נישואין כנדרש. לשם כך, בני זוג מעורבים בדרך כלל צריכים להינשא מחוץ לישראל במדינה המאפשרת זאת (דוגמת קפריסין), או להינשא במדינה המעניקה תעודת נישואין מרחוק (דוגמת אל סלבדור או פרגוואי). פתרון זה רלוונטי, למשל, עבור זוגות מעורבים שהכירו בישראל.


אילו מסמכים נדרשים לצורך קבלת מעמד חוקי עבור קטינים נלווים?

במעמד הגשת הבקשה לפתיחת תיק חיים משותפים, יש להציג תעודת לידה מקורית, מאומתת ובמידת הצורך מתורגמת, וכן דרכון זר של הקטינים (אשר תקף שנתיים קדימה לפחות). בנוסף, יש לצרף תעודה ציבורית מקורית, מאומתת ובמידת הצורך מתורגמת אשר מעידה על הכתובת העדכנית של ההורה הנוסף של הקטינים. במידה וההורה הנוסף שוהה בישראל וכתובת ההורה מאומתת במערכת משרד הפנים, אין בכך צורך.

אם בני הזוג הזרים טוענים כי ההורה הנוסף אינו בחיים, עליהם להוכיח זאת באמצעות הצגת תעודת פטירה מאומתת. נדרשת הוכחה גם כשבני הזוג הזרים הינם האפוטרופוסים הבלעדיים של הקטינים. עליהם להציג פסק דין מקורי, מאומת ובמידת הצורך מתורגם, או הסכם גירושין מאושר על ידי בית משפט זר, המעידים על אפוטרופסותם הבלעדית.

מתן אפשרות להבעת עמדה מצד ההורה הנוסף לגבי הגירה לישראל

נהלי משרד הפנים העוסקים בנושא מחייבים מתן הזדמנות עבור האבא או האמא של הקטינים מהקשר הקודם להתנגד להגירת הקטינים ו/או להתאזרחותם בישראל. זאת, כמובן, רק במקרים בהם ההורה הנוסף בחיים וקיים הסדר משמורת משותפת בין ההורים. לאחר פתיחת הבקשה לתיק חיים משותפים והמצאת המסמכים הנ״ל עבור הקטינים, יינתן להורה הנוסף פרק זמן של 6 חודשים להגשת התנגדות. במהלך תקופה זו תוענק לקטינים ויזת ביקור למשך 6 חודשים. במידה ולא תתקבל התנגדות בתקופה זו, יראו בכך כהסכמה להגירת הקטינים והתאזרחותם. 

במידה והוגשה התנגדות של ההורה הנוסף להגירה במהלך 6 החודשים הנ״ל, לא יתאפשר לשדרג את מעמד הקטינים והם יאלצו לעזוב את הארץ עם פקיעת הוויזה שברשותם. במידה והוגשה התנגדות להתאזרחות הקטינים בלבד, לא יוכלו הקטינים להתאזרח ותינתן להם ויזת ישיבה בלבד (בכפוף לעמידתם בתנאי הנוהל האחרים לשם כך). עשויה להתאפשר התאזרחות הקטינים בהמשך, עם הגיעם לגיל 18. 

פרוצדורות נוספות עבור בני נוער

בנוסף למסמכים שצוינו לעיל, כאשר הקטינים הינם מעל גיל 15, יידרש מבני הזוג הזרים להוכיח כי הקטינים היו בחזקתם (הן מבחינה משפטית והן בפועל) במשך שנתיים לפחות בטרם מועד הגשת הבקשה. עבור קטינים מעל גיל 16, תידרש הצגת תעודת יושר (היעדר עבר פלילי) ממדינת מוצאם. עבור קטינים שהינם מעל גיל 17.5 במועד הגשת הבקשה לפתיחת תיק חיים משותפים עבור בני הזוג, הסדרת מעמדם תהא כפופה לאישור ראש תחום אשרות במטה רשות האוכלוסין וההגירה.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה והסדרת מעמד בישראל

לסיכום, הסדרת מעמד קטינים זרים מקשר קודם בישראל אפשרית עבור זוגות מעורבים כאשר הם נשואים. מדובר בפרוצדורה מורכבת הדורשת הקפדה על כללים רבים, ורצוי מאוד להסתייע בשירותי עורך דין מומחה עוד בטרם הגשת הבקשה. למשרדנו ישנו ניסיון רב בטיפול בהסדרת מעמד של זוגות מעורבים רבים, כולל זוגות שלהם ילדים קטינים מקשר קודם. צרו עמנו קשר ונשמח לסייע גם לכם.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה