דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הסדרת מעמד בישראל ופתיחת תיק חיים משותפים עבור בני זוג מהפיליפינים

Joshua Pex

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

לא מעט זוגות המורכבים מישראלי/ת ובן או בת זוג מהפיליפינים מעוניינים לחיות יחד בישראל. זאת, בין היתר, לאור קשרי הכלכלה והמסחר הענפים בין ישראל והפיליפינים, כמו גם עובדי הסיעוד הרבים מהפיליפינים השוהים בישראל. במאמר זה יסביר עורך הדין יהושע פקס, מומחה לדיני הגירה לישראל ממשרדנו, אודות המאפיינים הייחודיים של הסדרת מעמד בישראל ופתיחת תיק חיים משותפים עבור בני ובנות זוג מהפיליפינים.

משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בתחום דיני ההגירה לישראל. למשרדנו ניסיון רב בנושא הסדרת מעמדם החוקי של בני הזוג הזרים, ובכלל זה בני זוג המגיעים מהפיליפינים, ובייצוגם בפני כל הערכאות המינהליות והמשפטיות.

הסדרת מעמד בישראל בני זוג מהפיליפינים

סיבות לקשרים הזוגיים הרבים בין ישראלים ובני/בנות זוג מהפילפינים

חלק גדול ומשמעותי מן הבקשות להסדרת מעמד בני זוג זרים המוגשות בישראל, מקורו בבקשות של בני זוג מהפיליפינים. סיבה אפשרית לכך היא שתושבי הפיליפינים אינם זקוקים לוויזה על מנת לבקר בישראל. זאת בשונה ממדינות שכנות להן במזרח אסיה, כגון תאילנד, וייטנאם ואינדונזיה. הדבר נובע, בין היתר, מהקשרים החמים בין ישראל והפיליפינים. המדינות משתפות ביניהן פעולה במגוון תחומים, לרבות כלכלה ומסחר. 

יחד עם זאת, הסיבה המרכזית, ככל הנראה למספר הגדול של בני זוג בהם הגבר הוא ישראלי ואילו האישה היא פיליפינית, היא הכמות הגדולה של עובדות סיעוד מהפיליפינים השוהים בישראל. מדובר בלמעלה מ-30 אלף עובדים, ולרוב מדוברות בעובדות זרות, אשר מטפלות בקשישים ובעלי מוגבלויות. עובדי סיעוד זרים יכולים לשהות בישראל שנים רבות. לעיתים קרובות העבודה נעשית בבית המשפחה. בתקופה זו טבעי כי נוצרים קשרים חברתיים ואף רומנטיים. מצב דברים זה מתרחש בפועל, על אף מדיניות משרד הפנים המנסה למנוע זאת לגבי עובדי סיעוד זרים באופן גורף. 

כיצד בני או בנות זוג מהפיליפינים יכולים להסדיר את מעמדם בישראל?

ככלל, הסדרת מעמד עבור בני ובנות זוג זרים מהפיליפינים נעשית באופן זהה להסדרת מעמד של אזרחים זרים מכל מדינה אחרת. לעניין זה, קיימים הבדלים בין הסדרת מעמד של זוגות נשואים ובין הסדרת מעמד של ידועים בציבור. בשני המקרים על בני הזוג, בשלב הראשון, לפתוח תיק חיים משותפים במשרד הפנים. 

נדרשת התייצבות של בני הזוג אם הם מצויים בישראל, ועליהם להציג מסמכים שונים (עליהם פירטנו בהרחבה במאמר נוסף) ולהשיב על שאלות הנוגעות לרקע שלהם. לאחר מכן יעברו בני הזוג ראיון לבחינת כנות הקשר ביניהם. ככל שיעמדו בתנאי הנהלים שקבעה רשות האוכלוסין וההגירה לגבי זוגות נשואים וזוגות ידועים בציבור, יוכלו בני הזוג לעבור לשלב ההליך המדורג, ולהסדיר בהדרגה את התיישבותם הקבועה בישראל. 

הקושי החוקי להתגרש בפיליפינים

בעיה נפוצה הנוגעת באופן ספציפי להליכי הסדרת מעמד בנות זוג מהפיליפינים, עולה כאשר בנות הזוג היו נשואות בארץ מוצאן. הפיליפינים הינה מדינה נוצרית-קתולית אדוקה. בהיותה מדינה דתית מאוד, החוקה הפיליפינית אינה מאפשרת גירושין. במצב זה עומדות שתי אפשרויות בפני בני הזוג הרוצים להסדיר את מעמדם בישראל:

ראשית, חיים כידועים בציבור: בני הזוג יכולים להסדיר מעמד בישראל מכוח הנוהל החל על ידועים בציבור. הנוהל קובע דרישת הוכחה כי בת הזוג עשתה ככל יכולתה על מנת להתיר את נישואיה. במקרים מסוימים, באפשרות בת הזוג לבקש מבית המשפט בפיליפינים להכריז עליה ועל בעלה כפרודים. הכרזה זו לא תבטל את הסטטוס של היותה נשואה, אך תוכל לסייע בעת הסדרת המעמד בישראל. על בני הזוג להבין כי במצב זה הם לא יוכלו להינשא זה לזו, ובהתאם בת הזוג לא תוכל לרכוש אזרחות מכוח נישואים. 

שנית, ביטול הנישואים: קיים הליך המאפשר לבקש להכריז על ביטול בדיעבד של הנישואים בפיליפינים. יש להגיש בקשה כזו לבית המשפט בפיליפינים. אם היא תאושר, ישונה סטטוס האישה לרווקה, ויראו בנישואיה בפיליפינים כאילו לא התקיימו מעולם. הדבר יוכל לאפשר לבני הזוג להינשא ולהסדיר מעמד בישראל מכוח הנוהל החל על בני זוג נשואים. הליך זה דורש ייצוג של עורך דין בפיליפינים, ובאפשרות משרדנו לסייע בכך, תוך ליווי ההליך מהארץ. 

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

בכל שאלה משפטית או צורך בסיוע בהסדרת מעמד בישראל ובפתיחת תיק חיים משותפים עבור בני זוג מהפיליפינים, ניתן ליצור קשר עם משרדנו ואנו נשמח לעזור. משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בדיני הגירה ישראל ובהסדרת מעמד בני זוג זרים, עם ניסיון מקצועי מוכח בסיוע לזוגות רבים. 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה