Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות הולנדית: האם גם אתם זכאים לדרכון אירופאי?

Joshua Pex

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס וטל אופיר, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

התרחבות האיחוד האירופי מאפשרת כיום לישראלים רבים להשיג דרכון אירופאי. דרכון הולנדי יכול לפתוח בפניכם אפשרויות עבודה, לימודים, עסקים והשקעות נדל"ן באחת מהמדינות הליברליות בעולם, כמו גם בשאר יבשת אירופה. אם אתם מעוניינים בדרכון אירופאי ויש לכם זיקה להולנד, המאמר הבא הוא במיוחד בשבילכם!

אם אתם מצוידים בדרכון ישראלי בלבד, ודאי שמתם לב שמגוון היעדים שלכם לנסיעות וטיולים בעולם מוגבל. ישראלים רבים כבר הגיעו למסקנה שדרכון נוסף הוא הפתרון, ולא רק למטרות תיירות.

דרכון אירופאי המתווסף לדרכון הישראלי, פותח דלתות למגורים ולפרנסה באירופה בעבור ישראלים, מדובר באפשרויות תעסוקה והזדמנויות עסקיות ייחודיות שלא תמיד תוכלו למצוא בישראל. כמובן שגם המצב הביטחוני הבלתי יציב, הקרעים החברתיים, הקיטוב הפוליטי והמצב הכלכלי בארץ, תורמים לנהירת ישראלים אחר דרכון אירופאי, שיבטיח מפלט בעת הצורך.

דרכון הולנדי בפרט ודרכון אירופאי בכלל, יוכל לסייע לכם גם בסוגיית הנסיעות והתיירות. הוא יאפשר לכם לנוע בחופשיות בין 27 המדינות החברות באיחוד האירופאי, לפרקי זמן בלתי מוגבלים. זאת בנוסף ל-153 מדינות נוספות בעולם, אליהן תוכלו להיכנס עם הדרכון ההולנדי, ללא כל צורך באשרת כניסה.

הנפקת דרכון הולנדי

מגורים, עבודה והזדמנויות עסקיות

ברור שאם החלום שלכם הוא מגורים ועבודה במדינה אירופאית שלווה, הנפקת דרכון אירופאי הוא צעד חשוב לקראת ההגשמה. כמובן שמעסיקים במדינות אירופה יעדיפו להעסיק עובד בעל דרכון אירופאי, על פני עובד זר, שנדרשת עבורו אשרת עבודה.

שוק התעסוקה באירופה מאופיין בחוקים ידידותיים השומרים על זכויות העובד. שעות עבודה שלא עוברות את סף הארבעים שעות שבועיות וחופשה שנתית בתשלום, בת ארבעה שבועות.

דרך נוספת לנצל את יתרונות האזרחות האירופאית, היא להקים עסק, וליהנות מההזדמנויות העסקיות ומההטבות הקיימות במדינה מסוימת, בתחום שלכם. עם דרכון הולנדי, תוכלו לממש זאת בכל אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופי, גם במקרים בהם אתם ממשיכים להתגורר בישראל.

בנוסף, על אף שמערכת הרפואה בישראל נחשבת לאחת מהמתקדמות בעולם, יש מצבים שבהם נזדקק לטיפול במדינה אחרת. דרכון אירופאי מרחיב בפנינו את האפשרויות לקבלת טיפול רפואי שלא קיים בישראל, מאחר שהוא מאפשר לבעלי אזרחות אירופאית ליהנות משירותי הרפואה במדינות האיחוד, גם אם הם אינם מתגוררים בהן.

גם הפנטזיה על רכישת בית נופש או השקעות נדל"ן במדינה אחרת, עשויה להתגשם דרך הנפקת דרכון הולנדי, מאחר שבעלי אזרחות אירופאית רשאים לקנות נכסי נדל"ן במדינות האיחוד, ללא היתר מיוחד.

הולנד, המדינה הליברלית בעולם

אם אתם ברי מזל ולפחות אחד מהוריכם הוא אזרח הולנד, או שבכוונתכם להשקיע הון במדינה, הדרך לקראת קבלת דרכון הולנדי סלולה בפניכם. כך תוכלו להפוך לאזרחים מן המניין של אחת מוותיקות האיחוד האירופי ומהמדינות הליברליות והמתקדמות בעולם, עוד לפני שדיברנו על העיר אמסטרדם, האחת והיחידה.

בעלי אזרחות הולנדית, גם אם אינם חיים במדינה, זכאים למעבר חופשי בין מדינות אירופה, לאשרת עבודה, שימוש בשירותי הבריאות הציבוריים, מלגות ייחודיות במוסדות אקדמיים, לצד השקעות נדל"ן וניהול יוזמות עסקיות במדינות האיחוד וגם בארצות הברית.

מי שיש ברשותו כבר דרכון הולנדי, יוכל לחדש אותו דרך שגרירות הולנד בישראל, שנמצאת ברחוב אבא הלל ברמת גן, בכפוף לקביעת תור מראש. החל מחודש מאי 2021, מתקיימת בשגרירות הולנד קבלת קהל במתכונת של טרום הקורונה.

טפסים ומסמכים

בעת הנפקת דרכון הולנדי מסמכים שעליכם להציג חייבים להיות מתורגמים בתרגום נוטריוני ומגובים בחותמת אפוסטיל כגון: תעודת לידה, תעודת נישואין, דרכון ישראלי או תעודת זהות בתוקף ועוד.

באתר השגרירות ההולנדית תוכלו לקבל מידע מדויק ואישי על המסמכים שעליכם להמציא כדי להנפיק או לחדש דרכון הולנדי.

הנפקת דרכון הולנדי

כדי לחדש דרכון הולנדי, בגירים בעלי אזרחות ישראלית יידרשו למלא ולהגיש טופס חידוש דרכון בצורה מקוונת. בנוסף, יש להמציא את הדרכון ההולנדי הקיים, ומסמכים אחרים שיכולים להעיד על אזרחותכם ההולנדית.

על מבקש חידוש הדרכון, להוכיח תושבות חוקית בישראל (הצגת דרכון ישראלי בתוקף לאזרחי ישראל) ודרכונים נוספים, אם יש כאלה, כולל תצלומים של הדרכונים הללו וכן העתק נוסף מכל שאר המסמכים ותמונת פספורט העומדת בדרישות השגרירות ההולנדית.

ישראלים קטינים המחדשים דרכון הולנדי בפעם הראשונה, נדרשים להוכיח את אזרחותם ההולנדית של הוריהם, כולל צילום של דרכוניהם ההולנדיים ועותק של תעודת הלידה של המבקש, עם שמות ההורים. כשמדובר בקטין, יש להוסיף טופס הסכמה מההורים או האפוטרופוס החוקי, לחידוש הדרכון.

אם הסטטוס הזוגי שלכם השתנה מאז הנפקת דרכון הולנדי או החידוש האחרון שלו, יש לצרף מסמכים המעידים על כך. במקרה של נישואין, ניתן בשלב הזה לרשום את בן או בת הזוג בדרכון.

אשרת שהייה ממושכת

אפשרות נוספת לקבלת היתר לשהייה ממושכת בהולנד, היא ויזת כניסה לשהייה זמנית בשם MVV. אם אתם נדרשים לשהות בהולנד לתקופה של מעל תשעים יום לצורך לימודים, עבודה, טיפול בקרוב משפחה וכדומה, זו האשרה שאתם צריכים.

פטור מאשרת MVV, מקבלים כמובן מי שהם אזרחי האיחוד האירופי, או יש בידיהם אשרת תושבות בהולנד. גם אם אתם תושבי אחת ממדינות האיחוד האירופי ומעוניינים לשהות בהולנד למטרות של עבודה או יזמות.

כדי לקבל את אשרת MVV, יש לספק הסבר לגבי מטרת השהייה בהולנד וכן פרטים של אזרח הולנדי, שיכול לשמש כספונסר עבורכם והוא זה שיגיש את הבקשה לאשרה בשירות ההגירה בהולנד. בקשה שאושרה, יש לאסוף בשגרירות הולנד במדינה בה אתם נמצאים, תוך שלושה חודשים.

עורך דין לענייני הגירה: הכתובת שלך לדרכון הולנדי

הליכי הוכחת זכאות להוצאת דרכון הולנדי או אשרה לשהייה ממושכת, עשויים להיות מורכבים וארוכים, בעיקר במקרים בהם יש לאתר מסמכים שאינם בנמצא, לספק תרגום נוטריוני של מסמכים לשפה ההולנדית, להתנהל מול גופים שונים בנוסף לשגרירות ועוד. על מנת לקצר את ההליך ולהביא אותו לסיומו המוצלח, מומלץ להסתייע בעורך דין המומחה לענייני הגירה. מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה בנושא, בהצלחה.

הנפקת דרכון הולנדי

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top