Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

המנון רומניה – הוצאת אזרחות רומנית

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

המדינה הרומנית היא חברה מלאה בארגון האיחוד האירופי. תודות לכך, אזרחיה נהנים מיתרונות רבים השמורים לאזרחי האיחוד בלבד.במידה ואתם צאצאים ליוצאי רומניה, אתם קרוב לוודאי זכאים לקבלת אזרחות רומנית.

יחד עם זאת, כחלק בלתי נפרד הנכלל בתהליך ההתאזרחות, על הזכאים לדקלם את ההמנון הרומני באופן רהוט ומספק. זאת על-מנת שיוכרו על ידי הרשויות באופן פורמלי כאזרחים מן השורה המכירים את ההמנון.

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה לרומניה בתל אביב וירושלים. במשרדינו עו"ד מקצועיים המתמחים במשפט הרומני ובדינים השונים הנוגעים לו. אם גם אתם צאצאים להורים או סבים רומניים, אתם ככל הנראה זכאים לקבלת הדרכון ומשרדנו יוכל לסייע לכם להשיגו.

המנון רומניה - הוצאת אזרחות רומנית

המנון רומניה – הוצאת אזרחות רומנית

"התעורר רומני!" – זהו שמו הרשמי של ההמנון הרומני. השיר מבטא מסר עז של רצון העם הרומני לחירות ועצמאות, לאחר מאות שנים של שיעבוד לאימפריות שונות – במיוחד הרוסית, העות'מאנית והאוסטרו-הונגרית.

מילות השיר נכתבו על ידי המשורר והמהפכן הרומני אנדרי מוּרֵשַנוּ בשנת 1848, במהלך המהפכה הוַולָאכִית (שמה של נסיכות היסטורית שכיום היא חלק מהמדינה הרומנית) שחתרה להפיל את המשטר הרוסי המדכא ברומניה. המהפכה לקחה חלק תודות לצעירים אינטלקטואלים אשר חתרו למוטט את השלטון הזר.

כפי שתראו, המילים הן פטריוטיות, אמוציונליות ונועדו להדהד בלבבותיהם של הילידים בזמן שמיעתו. אין זה מקרה כי במקורו נקרא "קול מהדהד". עוצמת השאיפה לשחרור מהכובש הזר והסבל הקולקטיבי המבוטא בהמנון, הם המרכיבים שהפכו את השיר בקרב העם לסמל של רצון לחופש במשך השנים.

המהפכה הוולאכית היא ראשיתה של התקוממות שלקחה חלק בתקופת אביב העמים האירופי בתחילת המאה ה- 19. בעת זו התעוררה בקרב עמי אירופה הכבושים (במיוחד במזרח היבשת) השאיפה לעצמאות מדינית ושאיפות לייסוד גוף פוליטי בעל מאפיינים אתניים, דתיים, היסטוריים ולשוניים זהים בין כל אזרחי המדינה.

במהלך המהפכה הונף דגל ה"טריקולור" הרומני המוכר עד היום. למעשה כל המבנה הלאומי הרומני ומצעו הפוליטי נוצרו בשלב זה על ידי פוליטיקאים מקומיים, שחתרו בחשאי להפיל את המשטרים הזרים ולכונן משטר אוטונומי רומני.

השיר הפך נערץ בקרב העם והשלטונות גם בזכות מסריו המשקפים את הלך ההיסטוריה הרומנית והתפתחותה. עם זאת, נקבע כהמנון רשמי רק בשנת 1989, לאחר המהפכה הרומנית. המהפכה בישרה את בואה של הדמוקרטיה וחידושו של המשטר הנאור. עד לאותה תקופה היה השיר מוכר ביותר ושימש כמעין המנון שני או כ"ירושלים של זהב" – כלומר, שיר בעל סמל לאומי תמיר אך לא רשמי.

כיום המחוקק הרומני דורש ממועמדים עתידיים המעוניינים להוציא אזרחות רומנית, לדקלם את ההמנון ברומנית באופן נהיר כחלק מתהליך קבלת האזרחות.

הקראת ההמנון הרומני

ההמנון הרומני נחשב ארוך ומורכב מ-11 בתים. על המועמדים לדקלם את ההמנון בבניין השגרירות הרומנית, אל מול נציג אשר ייבחן גם כן את רמת שפתם תוך כדי דו-שיח. שלב אחרי תתבקשו להישבע אמונים למדינה הרומנית.

בכדי לדקלם את ההמנון בבניין השגרירות יימסר לכם גיליון נייר עם מילות ההמנון ברומנית. עליכם לדקלמו באופן משביע רצון ואמין לעיניי הנציג.

ארבעת הבתים הראשונים נחשבים לחשובים ביותר, ובדרך-כלל תתבקשו לקרוא אותם. עם זאת, לא פעם מועמדים מתבקשים לקרוא את ההמנון כולו. לכן, חשוב לעבור עליו ולהתאמן בקריאתו מספר פעמים טרם המבדק הרשמי.

במידה ועברתם את שלושת השלבים המוזכרים בהצלחה, תוכרו באופן רשמי על-ידי הרשויות המוסמכות ברומניה כאזרחים רומניים טריים. בשלב זה תידרשו להגיע שוב לבניין השגרירות על מנת לקבל מסמך רשמי המהווה תעודת לידה. לאחר מכן יהיה עליכם להמיר מסמך זה לדרכון רומני-אירופי. במידה וחשבתם לטוס לרומניה תוכלו לקבל גם את תעודת הזהות הרומנית בנוסף לדרכון.

למילות ההמנון לחצו כאן

המנון רומניה – הוצאת אזרחות רומנית

תהליך קבלת אזרחות רומנית במשרד עורכי הדין שלנו. אנו נוכל לסייע לכם בהגשת הבקשה ביעילות ומקצועיות. ליצירת קשר חייגו עכשיו למספרים המופיעים מטה או כתבו לנו דרך הדואר האלקטרוני.

 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top