Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פרנסה, מגורים ולימודים באירופה: כל היתרונות של דרכון הולנדי

Joshua Pex
Joshua Pex

יבגני

עורכי דין מצוינים ואכפתים! עזרו לי להסדיר חוב גדול ולקבל חזרה את רישיון הנהיגה. ממליץ בחום. נחמה, מיכאל ואודליה, תודה רבה!

אם גם לכם יצא לשמוע בשנים האחרונות על יותר ויותר ישראלים שמוציאים דרכון אירופאי ובפרט דרכון הולנדי, ואולי אף חשבתם להתעניין באפשרות הזאת בעצמכם – אתם בוודאי יודעים כי ישראלים המחזיקים בדרכון אירופי נוסף נהנים מהרבה מאד יתרונות ופריבילגיות שאין למי שמחזיק בדרכון ישראלי בלבד.

צוות המומחים שלנו להוצאת דרכון אירופאי במשרדנו מסייע מדי שנה למאות ישראלים שזכאים לדרכון אירופאי במימוש הזכאות ובביצוע ההליכים הבירוקרטיים השונים מול הרשויות במדינות השונות, וכן מול הגופים הרלוונטיים כאן בארץ.

כאשר מדברים באופן כללי על הוצאת דרכון אירופאי בישראל, האסוציאציה הראשונה שעולה כמעט תמיד היא של הדרכון הפורטוגלי – אך ישראלים רבים כלל לא מודעים לעובדה שהם זכאים להוציא אזרחות ודרכון הולנדי, שגם לו בתור דרכון של האיחוד האירופי יתרונות רבים ומגוונים. נסביר כעת על האפשרויות הרבות העומדות בפני מחזיקי דרכון הולנדי ונאמר כמה מילים בקצרה על הזכאות לדרכון ועל תהליך ההוצאה שלו. רגע לפני שנתחיל, מזכירים שאתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ מקצועי טלפוני בכל שלב וכן מוזמנים לתאם פגישה במשרדים שלנו בתל אביב או בירושלים.

היתרונות של דרכון הולנדי

כמה מילים על האיחוד האירופי

ראשית חשוב להבין כי מי שמחזיק בדרכון הולנדי למעשה מחזיק בדרכון של האיחוד האירופי. האיחוד האירופי הוא למעשה התאגדות של 27 מדינות באירופה ולו מאפיינים של מדינת על כמו פרלמנט משותף, חוקים, כלכלה משותפת וכן מטבע משותף – האירו, אותו כולנו מכירים. האיחוד כפי שאנו מכירים אותו היום נוסד אמנם באופן רשמי בתחילת שנות ה-90, אך השורשים שלו מתחילים בשנות ה-50 של המאה ה-20 עם התאגדויות כלכליות של מעצמות אירופאיות לאחר מלחמות העולם. הולנד היא אחת המדינות הראשונות שהצטרפה לאיחוד בחיבורים המוקדמים דאז תחת התאגדות כלכלית של קהילת הפחם והפלדה האירופית, אליה הצטרפו גם גרמניה המערבית, צרפת, איטליה, בלגיה ולוקסמבורג. הולנד הייתה ועודנה אחת החברות היציבות והוותיקות ביותר באיחוד האירופי.

דרכון הולנדי יתרונות ואפשרויות

מדוע אם כך הפכו דרכוני האיחוד האירופי לכל כך נחשקים בשנים האחרונות? ובכן, יש לכך כמה וכמה סיבות. הנה המרכזיות והבולטות שבהן:

  • מעבר חופשי בין מדינות האיחוד האירופי: בראש ובראשונה חשוב להבין כי הדרכון האירופי מקנה כניסה חופשית לכל מדינות האיחוד וזהו יתרון תיירותי לא מבוטל כלל. בעלי דרכון הולנדי יכולים להיכנס באופן חופשי לכל מדינה אחרת באיחוד ללא הגבלת זמן על השהייה.
  • מגורים: מי שמעוניין לגור בהולנד בשלב מסוים ולהנות מכל מה שיש למדינה הזו, הנחשבת לאחת היפות והיציבות בעולם מבחינה כלכלית, יוכל לעשות זאת בקלות וללא שום בירוקרטיה באמצעות הדרכון האירופי. כמובן שמי שירצה לעשות זאת ללא דרכון יוכל לנקוט בצעדים מסוימים לשם כך, אבל מדובר בהליכים בירוקרטיים מורכבים שלא תמיד מצליחים. אגב, עם דרכון האיחוד ניתן לגור בכל אחת מהמדינות החברות ומחזיקי הדרכון לא מוגבלים להולנד בלבד.
  • פרנסה: חשוב לדבר על הפוטנציאל הכלכלי הגדול שאזרחים אירופאים נהנים ממנו. מעבר לאפשרות המגורים, בעזרת דרכון הולנדי ניתן גם לעבוד כשכירים בכל אחת ממדינות האיחוד. כמו כן, ממש כמו האפשרות של בעלי דרכון ישראלי לפתיחת עסקים בארץ, בעלי הדרכון האירופי יכולים לפתוח עסקים בכל מדינות האיחוד וכן מדובר במשהו שמקל מאד את האפשרות להרחבת עסקים מקומיים בישראל לשווקים בינלאומיים.
  • לימודים: בעוד הלימודים האקדמיים בישראל הם לרוב יקרים מאד ולא תמיד נגישים לכולם, מדינות האיחוד האירופי ובפרט הולנד, מעודדות את האזרחים לרכוש השכלה אקדמית. בעלי הדרכון יכולים ללמוד בעלות נמוכה ואפילו בחינם במוסדות המובילים ברחבי היבשת, כאשר מדינות רבות מציעות מלגות מחייה והטבות רבות לסטודנטים במהלך התקופה.
  • היתרון הבטחוני: מדינת ישראל למרבה הצער היא מדינה שחיה על חרבה. יש מי שמוכן למצוא את הדרך לחיות כך ולגדל ילדים, אך ישראלים רבים בוחרים בעתיד אחר עבור עצמם ועבור ילדיהם וזה כמובן בסדר גמור. הדרכון ההולנדי מאפשר לעשות את השינוי הזה בקלות יחסית וגם אם מחליטים לבסוף שלא לממש את ההחלטה הזאת, תמיד טוב שתהיה האפשרות לעשות כך.

לצד כל אלו חשוב לדעת כי ישנם עוד יתרונות רבים ולא מבוטלים, כמו הקלות מס משמעותיות במרבית מדינות האיחוד (מדינת ישראל נמצאת ברשימה המפוקפקת של עשר המדינות בעלות שיעור המס הגבוהה בעולם), גישה למערכות הבריאות המתקדמות בעולם, ויזת תייר אוטומטית לארצות הברית לאזרחים אירופאים ועוד.

איך אפשר להוציא דרכון הולנדי?

חשוב לדעת כי התנאים להוצאת דרכון הולנדי הם די קשוחים. באופן כללי, זכאים לדרכון ההולנדי בתנאים מסוימים מי שלפחות אחד מהוריהם הוא בעל אזרחות הולנדית. כמו כן, ניתן לקבל דרכון הולנדי על בסיס השקעה בכלכלת ארצות השפלה, גם ללא כל שורשים בהולנד. מי שמחזיק באזרחות הולנדית ובאזרחות ישראלית במקביל (ע"ע אזרחות כפולה), עשוי לאבד את אזרחותו ההולנדית באם לא חידש את הדרכון לאחר זמן מסוים מרגע שפג תוקפו.

לצד הדברים האמורים, אם אתם יודעים על קשר משפחתי כלשהו שלכם לאזרחי הולנד בעבר, אנו ממליצים בהחלט לבחון באופן פרטני את הזכאות שלכם לדרכון. ישנם מקרים לא מבוטלים בהם נגלה כי תהליך הוצאת הדרכון ההולנדי הוא פשוט הרבה יותר ממה שציפינו בהתחלה.

צרו קשר עם המומחים שלנו

לסיכום הדברים – הדרכון ההולנדי הוא למעשה דרכון של האיחוד האירופי, ומתוך כך מי שמחזיק בו ייהנה מיתרונות רבים, כאשר ניתן גם להעביר אותו הלאה בהמשך לילדים. אם אתם לא בטוחים אם אתם זכאים לדרכון הולנדי, אם גיליתם כי אתם אכן זכאים לדרכון ולא בטוחים איך לממש את זכאותכם ואם אתם מעניינים בסיוע בירוקרטי צמוד וליווי מקיף בכל שלבי התהליך מתחילתו ועד סופו – צרו קשר עוד היום עם צוות המשרד שלנו ואנו נשמח לסייע לכם להרוויח את כל היתרונות של דרכון האיחוד האירופי. אגב, במידה ונגלה כי אינכם זכאים לדרכון הולנדי, נוכל לבחון אפשרויות נוספות ובהחלט ישנם מקרים רבים נמצא אפשרות להוצאת דרכון אירופאי של מדינה אחרת, כך ששווה תמיד לנסות.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top