Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הוצאת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד

Michael Decker

Hacohen Liel

פניתי לעו״ד יהושע פקס, קיבלתי מענה מהיר ביותר. כשהגעתי לצורך ביצוע השירות, הביצוע היה מיידי ואדיב תוך הסבר. ממליצה לכל מי שמעוניין בעבודה מהירה, עניינית ויעילה לפנות לעו״ד פקס.

בישראל חיים למעלה משלושה מיליון יהודים הזכאים לקבל אזרחות של האיחוד האירופי. זה מכיוון והם יוצאי מדינות אשר קלטו את מגורשי ספרד במאה ה- 15. מדינות אלה הן בין היתר מרוקו, אלג'יריה, טוניסיה, יוון, בולגריה, רומניה, סוריה, איראן ועוד. לאזרחות הפורטוגלית יתרונות רבים ואפשרויות המקנות עתיד במישורים רבים. הוצאת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד אפשרית מהיום וכמעט ללא מאמץ, להבדיל מהדרכון הספרדי.

דברו איתנו

02-9903180phone
במיילpencil

במאמר זה יראה עורך הדין מיכאל דקר, כיצד רכישת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד הופכת לקלה יותר במידה ואתם ישראלים ממוצא ספרדי, מזרחי, ואפילו תימני ואשכנזי. עו"ד מיכאל דקר הוא מומחה באיתור שמות משפחה, מסורות וקשרים ספרדיים בקרב יהודים, ויוכל לעזור לכם לקבל דרכון פורטוגלי במידה ואכן קיים אצלכם קשר למגורשי ספרד.

הוצאת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד

דרכון פורטוגלי, מי זכאי?

הדרכון הפורטוגלי נושא עמו שלל הטבות במדינות האיחוד האירופי ומאפשר כניסה למעל 170 מדינות. צאצאי מגורשי ספרד / פורטוגל רשאים להגיש בקשה לדרכון פורטוגלי, כל עוד והם עומדים בתנאי הסף שיוגדרו בהמשך העמוד.

באתרינו עשרות מאמרים המרחיבים על שמות המשפחה השונים, יחד עם רשימת השמות המורחבת שהתפרסמה בידי ממשלת פורטוגל. שמות המשפחה מוכרים על-ידי הקהילה היהודית בפורטוגל כזכאים לדרכון פורטוגלי.

חשוב להדגיש כי גם אם שם משפחתכם אינו מופיע באתר או ברשימת השמות, אין זה אומר שאתם לא זכאים לקבל דרכון פורטוגלי. שמות רבים התעוותו לאורך השנים או עברו תהליך תִרְבּוּת מקומי. אולם במקרה זה היינו ממליצים ליצור קשר עם משרדינו שכבר הוכיח קשר משפחתי למגורשי ספרד שאפילו הלקוחות לא האמינו.

מה המדינות אשר צאציהן זכאים לדרכון פורטוגלי?

שימו לב כי פורסמה רשימת מדינות אשר יוצאיהן עשויים להיות זכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית. מדינות אלו מזוהות עם מדינות שאליהן הגיעו מגורשי ספרד ופורטוגל לאחר הגירוש, ומשום כך יוצאיהן בעלי סיכויים גבוהים לקבל אזרחות פורטוגל. לפניכם שמות המדינות – מרוקו, אלג'יריה, יוון, טוניסיה, סרביה, לוב, מקדוניה, אלבניה, טורקיה, מצרים, בוסניה, קרואטיה, סוריה, לבנון, הולנד, בולגריה, עיראק, רומניה, איטליה, ג'מייקה, ברזיל וארגנטינה.

כך, במידה ומשפחתכם מגיעה מאחת ממדינות הנ"ל ואתם גם בעלי שם משפחה מרשימת השמות, אתם ככל הנראה זכאים לדרכון פורטוגלי.

כמו כן, ישנם מקומות נוספים אליהם הגיעו מגורשי ספרד – כמו מזרח אירופה, איראן, מרכז ודרום אפריקה, דרום אמריקה, אוסטרליה, אנגליה וכדומה. אולם במדינות אלה התקיימו יהודי ספרד כמיעוט, ולכן ההוכחה אמורה להיות מעט יותר קשה מביתר המדינות.

תנאים לקבלת דרכון פורטוגלי

 1. המבקש נדרש להיות יהודי או להוכיח קשר ליהודים ספרדים.
 2. המבקש נדרש להיות ללא עבר פלילי מורחב, כלומר עבירות שהעונש בגינן הוא 3 שנות מאסר ויותר.
 3. המבקש נדרש להיות לפחות בן 18.
 4. המבקש נדרש להציג אישור מהקהילה היהודית בפורטוגל המכירה בו צאצא ליהודים ספרדים / פורטוגלים (בתהליך זה אנו נגיש לכם את כל העזרה. זה ייעשה על-ידי מחקר שנערוך אודות משפחתכם)

במידה וקיבלתם את הדרכון הפורטוגלי, יוכלו גם שאר בני המשפחה לקבל את הדרכון לפי בסיס חוקים אזרחיים של הממשלה הפורטוגלית, אך לא באופן אוטומטי. לעומת זאת, כל ילד שנולד לאחר קבלת הדרכון יקבל באופן אוטומטי את הדרכון הפורטוגלי.

בני זוג הנשואים לבעל דרכון אירופאי יוכלו להגיש בקשה לקבלת דרכון זה רק לאחר 3 שנות נישואין. זה מתוקף היותם נשואים לאזרח אירופאי.

איך להתחיל בתהליך קבלת אזרחות פורטוגלית?

בשביל להתחיל בתהליך הוצאת דרכון פורטוגלי, אנו צריכים לבדוק תחילה את:

 1. שם המשפחה.
 2. שם המשפחה של הוריכם יחד עם ארץ מוצאם.
 3. היה והוריכם ילידי ישראל, נבקש את שמות הסבים והסבתות שלכם משני הצדדים, יחד עם ארץ מוצאם.

בעזרת הפרטים הללו יבצע משרדינו עבורכם בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי ללא עלות. במידה ותימצאו זכאים, נוכל להמשיך בדרך לקבלת הדרכון הנחשק. משרדנו כמובן ילווה אתכם עד גמר התהליך.

השלב שלאחר קבלת מכתב ההמלצה

יחד עם תחילתו של תהליך זה תתבקשו להציג מסמכים רלוונטיים בסיסיים נוספים כגון:

 1. צילום תעודת זהות.
 2. צילום דרכון.
 3. צילום תעודת נישואים של המבקש או של הוריו.
 4. טפסים המציגים את מדינת המוצא של ההורים או הסבים / סבתות. למשל אלג'יריה, יוון או מרוקו. סעיף זה נמצא בתעודת זהות של כל אזרח ישראלי.
 5. אנו נדאג לניירת ולמסמכים השונים ממשרד הפנים ויתר הרשויות.

סיכום דרכון פורטוגלי

בעיקרו של דבר – תחילת התהליך היא בעצם איסוף של ראיות בין המבקש למגורשי ספרד או ליתר דיוק לקשר ספרדי. המבקש נדרש לאסוף מסמכים כמו כתובות ספרדיות עתיקות העוברות במשפחתו, שמות משפחה ספרדים לאורך הדורות, מסורות דתיות, ריטואלים, כתבי קודש עתיקים, קשר לקהילה ספרדית שיש לו בהווה וכדומה.

לאחר שנאסוף את הראיות ונארגן את המסמכים השונים, נגיש אותם לאחת מהקהילות היהודיות בפורטוגל, אשר יושבות בפורטו ובליסבון. המסמכים הנשלחים יצטרכו להוות הוכחה לזיקתכם הספרדית. במידה והקהילה תאשר ותכיר בכם כספרדים, יחל התהליך האחרון שלאחריו תקבלו את הדרכון הפורטוגלי. בשלב זה אנו נארגן את כל הניירת ונשלח אותה לכל הגורמים הרלוונטיים בפורטוגל, כך שאתם לא תצטרכו להתאמץ אלא פשוט להמתין לדרכון.

זמן קבלת הדרכון מראשיתו של התהליך הוא כשנה וחצי, לעיתים שנתיים.

מאמרים נוספים אודות דרכון פורטוגלי:

 1. כמה עולה להוציא דרכון אירופאי?
 2. שמות משפחה זכאים לדרכון פורטוגלי
 3. מגורשי ספרד אזרחות פורטוגלית – הוכחת מוצא
 4. דרכון אירופאי ליוצאי מרוקו
 5. דרכון ספרדי או פורטוגלי – מה כדאי?

תודתנו למר יהונתן גבריאלוב שכתב את המאמר.

צרו קשר איתנו עבור בדיקת זכאות לדרכון פורטוגלי

משרדנו מתמחה בנושא הוצאת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד. אנו נוכל לסייע לכם להכיר את הקשר הספרדי במשפחתכם במידה וישנו, תודות לניסיון הרב שצברנו. נשמח לענות לכם על כל שאלה של חוסר ודאות בטלפונים המוצגים מטה.

צרו קשר

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top