Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הגירה לארצות הברית

Michael Decker

ארצות הברית מוגדרת מיום היווסדה כמדינת הגירה. זאת אומרת שעקרונות המדינה עומדים פה אחד עם מדיניות פתוחה ועידוד של הגירה מכל העולם. העם האמריקאי הוא למעשה כור היתוך דרכו חברות הטרוגניות חיות בצוותא אלה עם אלה והופכות להיות קהילה אחת באמצעות מיזוג מאפיינים תרבותיים שונים לחברה אמריקאית אחת.

לכן, לא מעט רוצים לחלום את החלום האמריקאי, לחוש את מרחב המחיה הקיים במדינה, את גודלה, את עושרה ולממש את האפשרויות הפוטנציאליים שמציעה. כמיליון ישראלים כבר חיים בארה"ב, ועוד רבים נוספים חושבים להגר אך לא בדיוק יודעים כיצד ליישם זאת. משרדנו מתמחה בהליך הגירה וקבלת אשרות לארה"ב, ונשמח להסביר בנושא במאמר זה.

הגירה לארצות הברית

על מנת להגר לארצות הברית נדרש להצטייד בוויזות שונות – זאת בהתאם לסיבת ההגירה. ההגבלות שחלות בשנים האחרונות מנסות לצמצם את ההגירה הלא חוקית המסיבית, שמתרחשת כבר שנים למדינה. אלה לקחו חלק מהותי תחת ממשל טרמפ וכדי לממשן, תחילה נבנתה חומה לאורך של כאלף קילומטרים בין ארצות הברית למקסיקו, חומה ידועה בתור "חומת טרמפ".

הגירה לארצות הברית

גרין קארד – מה הם השלבים להגשת הבקשה?

מספר לא מבוטל של ישראלים חולמים להוציא ויזה לשהיית קבע בארה"ב, ואחת הדרכים השכיחות היא באמצעות ויזת עבודה ו/או אשרת שהייה שניתנות על-ידי מחלקת ההגירה של ארה"ב.  יש לציין כי הקונסוליה שמטפלת בענייני הגירה היא זו שנמצאת בירושלים בלבד. דרך נוספת היא בעזרת קבלת גרין קארד, שלאחר שנים מספר תהיו זכאים לקבל אזרחות אמריקאית.

מהו גרין קארד?

גרין קארד הינו אישור תושבות קבע המתיר למחזיקים בו את הפריווילגיה לשהות בארצות הברית, לצאת ולהיכנס למדינה ללא הגבלה, יחד עם אפשרות העבודה. למעשה, אישור תושבות זה מהווה את הצעד העיקרי בהליך קבלת אזרחות אמריקאית.

במידה והתהליך מתבסס בנסיבות עבודה, התהליך אמור להיעשות בין המעביד לבין הרשויות. על המעביד להצהיר כי הוא מעוניין להעסיק את המהגר הישראלי על סמך יכולותיו וכישוריו. כמובן שישנם פרמטרים שונים ומפורטים. עוד אפשרות לקבלת הגרין קארד, היא על בסיס הגרלה שעורך הממשל האמריקאי אחת לשנה ומעניק אותו לכחמישים אלף מבקשים חדשים. זה לאחר מבקשים אלו הגישה בקשה רשמית ובנוסף שילמו את עמלת ההשתתפות בהגרלה.

קיימת אפשרות נוספת לקבלת גרין קארד והיא נוגעת לרקע משפחתי. במידה ואתם קרובי משפחה מדרגה ראשונה של אזרח אמריקאי, קחו בחשבון שרק האזרח יוכל להגיש בקשה לוויזה עבורכם. כמו כן, תתבקשו לעבור בדיקות רפואיות ולהמציא רשימת מסמכים שתוצג בפניכם.

כמה זמן לוקח להוציא ויזה?

משך הזמן לקבלת הוויזה נע בין 6-12 שבועות בממוצע.

ויזות 1B ו-2B

על פי רוב, כדי להיכנס לארצות הברית תידרשו לקבל ממחלקת ההגירה האמריקאית אשרת שהייה. האשרה תעניק לכם את היכולת לשהות במדינה כ-6 חודשים, לאחר שהונפקה בקונסוליה האמריקאית שבירושלים. עבור בעלי דרכון אירופי שנכנסו דרך תוכנית ESTA, זמן השהייה המותר יהיה כ-3 חודשים.

למעשה ישנן ויזות למטרות הגירה וויזות שאינן למטרות הגירה. ויזות שאינן למטרות הגירה ידועות בשם "B". ישנן שתי ויזות מוכרות תחת ההגדרה הזאת והן 1B ו- 2B. ביתר פירוט;

ויזת 1B – משמשת כוויזה עבור מבקר עסקי. מעט יותר בהרחבה: מעניקה היתר כניסה לארה"ב לצורכי עסקים, קרי – השתלמות, פגישות עסקיות, לימוד, כנסים ועוד. עדיפות של ויזה זאת על ויזת תייר 2B, מתבטאת בקריטריונים הפשוטים דרכם ניתן להנפיק את הוויזה.  יחד עם זאת, יש להוכיח כי מדובר בסיבות עסקיות לביקורכם, כמו גם נדרש להוכיח כי בסוף הביקור תחזרו ארצה.

ויזת 2B– הוויזה הנפוצה אשר עליה אנו נוטים לשמוע ברוב המכריע של המקרים. ישראלים יוציאו אותה בכדי לבקר בארצות הברית, להיפגש עם קרובי משפחתם או חברים וכד'.

ישנם שני שלבים שעל המועמד לעבור כדי לקבל את הוויזה-

  • למלא טופס מקוון באתר השגרירות האמריקאית
  • לצלוח ראיון אישי שייערך בקונסוליה בירושלים
  • בראיון תצטרכו לשכנע את המראיין מטעם הקונסוליה כי תעזבו את ארצות הברית בתום הביקור. זה כחלק מהמדיניות הנוקשה אותן מעמידות רשויות החוק האמריקאיות כנגד אלפי ישראלים, שכל חפצם בהנפקת הוויזה אינה אלא למטרת השתקעות שלא כחוק ועבודה לטווח ארוך. תכליתו של המראיין היא להקשות עליכם כדי ולוודא שאינכם מתכוונים להישאר במדינה מעבר לתוקף המותר.
  • לאחר קבלת הוויזה יבדקו הרשויות את תדירות כניסתכם למדינה. היה ולאורך זמן ביקרתם כמה וכמה פעמים, תוכלנה הרשויות לתשאל אתכם למטרת ביקורכם. אפשר לומר בנקל כי לא מעט ישראלים נכנסים ויוצאים במטרות שונות שאינן הולמות או חוקיות. במידה ונחשדתם יוחתם דרכונכם בחותמת אשר תגביל את משך שהותכם.

אילו עוד סוגי ויזות ישנן?

קיים מגוון רחב של ויזות המוכרות במעין "שם גנרי" של אותיות שונות המתווספות למספרים כגון- "A", "C", "E", "H" וכן הלאה. ביניהם ויזת משקיעים, סטודנטים, לבני זוג, עובדים זמניים, קורבנות סחר בבני אדם וכו'.

הגירה לארצות הברית

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top