דיני משפחה

מאמרי המשרד בנושא דיני משפחה

תחום דיני משפחה הינו תחום רחב מאוד, אשר כולל מגוון תתי תחומים משפטיים שונים הדורשים ידע ומקצועיות מקיפים בעולם המשפט.

כילדים תמיד נאמר לנו כי "המשפחה לפני הכול" "המשפחה היא הדבר החשוב בעולם", כיצד מדינת ישראל מתייחסת לתא המשפחתי ולמרכיביה השונים?

בישראל, לסוגיות השונות בדיני המשפחה יש חוקים ספציפיים משלהם, ישנו בית משפט לענייני משפחה הדן בסכסוכים משפחתיים יהיה נושאם ושווים אשר יהא.

תחום דיני המשפחה מורכב מבחינה נפשית, ואוצר בתוכו רגשות ואמוציות הנובעים מקשרי הדם והיחסים הקרובים בין בעלי הדין, יחסים אלו משפיעים בין היתר על תהליך קבלת החלטות של בעלי הדין.

מכאן נובעת החשיבות בבחירת עורך הדין שייצג את הצדדים בהליכים השונים, עורך דין היודע לווסת את רגשות לקוחו לתועלתו ולפעול בשיקול דעת. עורך דין שלו הסמכה כמגשר יוכל לפעול רבות בתחום זה, לחסוך לצדדים כאב נפשי בנוסף לחיסכון כלכלי.

יחסים בין משפחתיים

דיני משפחההקשרים השונים בתוך המשפחה (בני זוג, הורים וילדים וכו'), כפופים להוראות החוק השונות בדיני המשפחה, מכאן אנו רואים את החשיבות שמדינת ישראל נותנת לתא המשפחתי ולקשרים שנרקמו בתוכה ומעבר לפן המוסרי יש להם פן חוקי הכולל זכויות וחובות שונים.

הפן החוקי של הקשרים השונים במשפחה, יוצרים אפשרויות לכרות חוזים והסכמים שונים בהתאם לקשר:

המשפחה במאה ה 21

מתחילת המאה אנו עדים למגוון סוגים של תא משפחתי שלא היה מוכר לנו לפני כן, כגון: משפחות של בני זוג חד מיניים, משפחות חד הוריות וכו'.

המחוקק הישראלי לא תמיד עומד בקצב השינויים ולא מתקן את החוק בהתאם, אי לכך בתי המשפט צריכים להתמודד ולמצוא פתרונות לסוגיות המורכבות שמשפחות חדשות אלו המגיעות לפתחן מביאות איתן.

דיני משפחה במשרדנו

במשרד עורכי הדין שלנו תמצאו עורכי דין המתמחים בדיני משפחה המוסמכים גם כמגשרים, אנו נוכל לספק לכם את השירותים הבאים:

הליכי גירושין והנלווה אליהם

הסכמי: ממון, גירושין, חיים משותפים, הורות משותפת, מזונות, משמורת ילדים.

כמו כן אנו עוסקים בסוגיות הבאות: החזרת ילדים חטופים לפי אמנת האג, צוואות, ירושות, שירותי גישור.

לאור תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, אנו מוכשרים לתת שירותים בנושאי: ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לאפוטרופוס, הנחיות רפואיות מקדימות, מסמך הבעת רצון ומינוי אפוטרופוס.

לחצו כאן למעבר לאתר דיני משפחה הייעודי שלנו

דיני משפחה

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]