דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

גירושין בפיליפינים אינם אפשריים – מה בכל זאת ניתן לעשות? (מידע משפטי)

Joshua Pex

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

גירושין בפיליפינים אסורים עבור הרוב המוחלט של אזרחי המדינה, מטעמי דת. בעקבות כך, נוצרות בעיות בקרב רבים מאזרחי הפיליפינים אשר שוהים בישראל ומעוניינים בהסדרת מעמד מכוח זוגיות עם אזרחי או תושבי ישראל. במאמר זה יסביר עו״ד מומחה לדיני הגירה על המצב המשפטי הסבוך לגבי גירושין בפיליפינים והפתרונות האפשריים.

עורכי הדין ממשרדנו בירושלים ובתל אביב, מתמחים בדיני הגירה לישראל. למשרדנו ניסיון רב בהסדרת מעמדם החוקי של בני זוג זרים, ובכלל זה אזרחי הפיליפינים, ובייצוגם בפני הערכאות המינהליות והמשפטיות בארץ ובמדינת המוצא. שיתוף פעולה ייחודי שיצר משרדנו עם משרד מוביל בתחום במנילה, מאפשר לנו למצוא פתרונות יצירתיים עבור אזרחי הפיליפינים החיים בזוגיות עם ישראלים, ולפעול בנושא הן מול הרשויות בפיליפינים והן מול רשות האוכלוסין וההגירה בישראל

גירושין בפיליפינים

מדוע מתקשים רוב אזרחי הפיליפינים שהינם נשואים להסדיר מעמד בישראל?

לצורך הסדרת מעמד בישראל עבור בני זוג זרים, מכוח זוגיות עם תושבי או אזרחי ישראל, על בני הזוג לפתוח תיק חיים משותפים ברשות האוכלוסין וההגירה. קיים קושי ייחודי בהקשר זה בקרב אזרחי ואזרחיות הפיליפינים שנישאו במדינת מוצאם. זאת משום שגירושין אינם אפשריים כיום בפיליפינים, לאור חוקי הדת הנוקשים במדינה. קיימים שני פתרונות אפשריים לשם כך – הכרזה על הזוג כפרוד בפיליפינים או הליך ביטול נישואים. שני הפתרונות מורכבים ומצריכים מומחיות משפטית רבה, וכן שילוב של פעולות מול הרשויות בפיליפינים והרשויות בישראל. 

מדוע כמעט בלתי אפשרי להתגרש בפיליפינים?

בפיליפינים שולטת הדת הקתולית. המצב המשפטי במדינה מבחינת נישואים דומה במידה מסוימת למצב בישראל, במובן זה שקיימת שליטה דתית נרחבת על מוסד הנישואים. החוק במדינה מושפע מאוד מהדין הדתי, ובמקרה זה מדובר בדין הדת הנוצרית-קתולית. בדומה לכך שבישראל קיימת בעיה של מסורבי גט, שאינם יכולים להינשא מחדש, גם בפיליפינים קיימת בעיה דומה, אך חמורה יותר. החוק אינו מאפשר למעשה לבני הדת הנוצרית (המהווים מעל 90% מתושבי המדינה) להתגרש. 

פתרונות לצורך הסדרת מעמד

לאור חוסר היכולת של אזרחי הפיליפינים שנישאו במדינה להתגרש, עליהם למצוא פתרונות יצירתיים אחרים כאשר הם מעוניינים בחיים זוגיים משותפים בישראל. אחד הפתרונות המרכזיים לשם כך הוא הפתרון של הסדרת מעמד לפי הנוהל החל על ידועים בציבור, עליו הסברנו במאמר נוסף. ואולם, זוגות רבים מעוניינים להינשא, ולכן פתרון זה אינו מתאים לכולם. 

חשוב לציין בנוסף כי הפרוצדורה לצורך הסדרת מעמד במקרה של ידועים בציבור עשויה להיות מורכבת וממושכת יותר לעומת הסדרת מעמד לפי הנוהל החל על זוגות נשואים. כמו כן, ייתכן כי הרשויות בישראל ידרשו הוכחה לכך שהקשר הזוגי הקודם של בן/בת הזוג מהפיליפינים הסתיים. כלומר, גם במקרה זה, יהיה לרוב צורך להסדיר את מעמד בן/בת הזוג בפיליפינים כפרוד/רווק באופן רשמי.

זוגות המעוניינים להינשא, יידרשו ככלל לבצע הליך של התרת הנישואים הקודמים של בן/בת הזוג בפיליפינים. הליך זה מצריך לפנות לבית המשפט בפיליפינים. לאור פניות רבות שקיבל משרדנו בנושא, משרדנו החל להעניק שירות מיוחד, במסגרתו אנו מלווים את בני הזוג בהליכי התרת נישואים בפיליפינים. הדבר נעשה בשיתוף עם משרד מוביל בתחום היושב במנילה, בירת הפיליפינים. שיתוף פעולה זה מאפשר למשרדנו לטפל באופן מקיף בנושא מול הרשויות בישראל ובפיליפינים במקביל. בכך, באפשרותנו ללוות זוגות לאורך כל שלבי ההליך.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

במאמר זה הסברנו על המורכבות של קיום הליך גירושין בפיליפינים, הליך שנדרש עבור אזרחי הפיליפינים החיים בזוגיות עם ישראלים ומעוניינים להסדיר מעמד בישראל. לכל שאלה נוספת או צורך בסיוע בפתיחת תיק חיים משותפים והסדרת מעמד עבור בני זוג מהפיליפינים, ניתן ליצור קשר עם משרדנו. עורך דין מומחה לדיני הגירה ממשרדנו ישמח לספק מענה מפורט נושא. משרד עורכי הדין שלנו, מתמחה בדיני הגירה לישראל. לעורכי הדין ממשרדנו ניסיון רב בליווי משפטי של בני זוג זרים לאורך שלבי ההליך של הסדרת מעמד בישראל. 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה