דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הגשה מקוונת של בקשה להסדרת מעמד בני זוג בישראל

Michael Decker

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

מהפכת הדיגיטל עליה הכריזה הממשלה בשנים האחרונות מגיעה סוף כל סוף לתחום של הגשות בקשה להסדרת מעמד בני זוג בישראל. בחודש יולי 2021 הודיעה רשות האוכלוסין על האפשרות להגיש בקשות להסדרת מעמד בני זוג באופן מקוון. הדבר צפוי להקל באופן משמעותי על ציבור גדול של זוגות ומשפחות המורכבות מאזרחים או תושבים ישראלים ומאזרחים זרים. במאמר זה יסביר עורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל ממשרדנו על הנושא ועל הליך הבקשה החדש, הצפוי להקל על עשרות אלפי זוגות.

למשרד עורכי הדין שלנו, המתמחה בתחום דיני ההגירה לישראל, סניפים בירושלים ובתל אביב. למשרדנו ניסיון רב, בין היתר, בטיפול בבקשות להסדרת מעמדם החוקי של בני זוג זרים החיים בזוגיות עם בני זוג ישראלים, ובייצוגם בפני כל הערכאות המינהליות והמשפטיות.

הגשה מקוונת של בקשה להסדרת מעמד בני זוג בישראל

מהי בקשה להסדרת מעמד בישראל?

כאשר זוגות מעורבים (המורכבים מבני זוג ישראלים ומבני זוג שהם אזרחים זרים) מעוניינים לחיות יחד בישראל, עליהם לפעול להסדרת מעמדם בישראל מול רשויות המדינה. הליך הסדרת מעמד מתחיל לרוב בהזמנת בני הזוג הזרים לישראל, או לחלופין כאשר בני הזוג כבר שוהים בישראל – בהגשת בקשה לפתיחת תיק חיים משותפים ברשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים. 

הליך הסדרת המעמד עצמו עשוי להיות ממושך והוא מורכב ממספר שלבים. לרוב הוא נמשך על פני מספר שנים, בהתאם לסוג היחסים בין בני הזוג (נישואין או ידועים בציבור) וגורמים נוספים העשויים להשפיע על אורכו המדויק. עד כה, טיפול בפתיחת ההליך היה כרוך בהגעה פיזית ללשכות רשות האוכלוסין וההגירה הפזורות ברחבי הארץ. כעת, בעקבות מגמת המעבר של משרדי הממשלה למתן שירותים באופן דיגיטלי, נפתחה האפשרות להגיש בקשה מקוונת לפתיחת הליכי הסדרת מעמד בישראל.

מתי ניתן להגיש בקשה באופן מקוון?

בשלב זה, האפשרות להגיש בקשה מקוונת להסדרת מעמד בני זוג בישראל פתוחה עבור אזרחים ישראלים או תושבי קבע המקיימים קשר נישואים או יחסי ידועים בציבור עם בני זוג זרים (לרבות פלסטינים, במסגרת הליכים לאיחוד משפחות). כלומר, בני הזוג הישראלים הם אלה אשר יורשו להגיש את הבקשה המקוונת, במקרים בהם הם מעוניינים לחיות יחד עם בני זוגם הזרים בישראל.

כיצד פועל ההליך? 

הבקשה עצמה יכולה להיות מוגשת כיום באמצעות טופס מקוון. מדובר במהפכה של ממש, שכן כאמור עד כה היה צורך להגיע לאחת מלשכות האוכלוסין לצורך מסירת הבקשה. ואולם, חשוב לציין כי יש לצרף לבקשה צילומי טפסים ומסמכים שונים, אשר משתנים בהתאם לסוג הבקשה. הטפסים נמצאים בנהלים (ראו: נוהל בני זוג נשואים; נוהל ידועים בציבור; נוהל בני זוג הנשואים לתושבי קבע). יש למלא את הטפסים ולסרוק אותם לפני הגשת הבקשה. כמו כן, חשוב למלא נכון את הבקשה לצורך טיפול מהיר בה. ככל שמתעוררות שאלות או ספקות, רצוי להיעזר בעורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל, אשר רשאי כמובן להגיש את הבקשה כמיופה כוח.

בקשה להסדרת מעמד בני זוג בישראל – צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

לסיכום, מעתה ניתן להגיש בקשה מקוונת להסדרת מעמד בני זוג בישראל. עם זאת, חשוב לוודא כי הבקשה מוגשת בהתאם לנוהל הרלוונטי וכוללת את כל המסמכים אשר נדרש לצרף לה, בהתאם לנסיבות המקרה. לכל שאלה פרטנית בנושא, תוכלו להיעזר בעורכי הדין ממשרדנו, המנוסים מאוד בטיפול בבקשות מעין אלה. משרדנו מלווה זוגות רבים בהליכי הסדרת מעמד בישראל, ומייצגם לאורך כל שלבי ההליך, במטרה לקבל את מעמד הקבע המיוחל.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה