Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

בן זוג הולנדי או ידוע בציבור הולנדי

Joshua Pex

רותי ויגודסקי

אנו נעזרנו בשרותי משרד עו"ד כהן, דקר, פקס וברוש, לתרגום תעודות לגרמנית ולקבלת אפוסטיל. עובד המשרד סשה טיפל בבקשתנו באדיבות ובמסירות. תעודה אחרונה נמסרה בזמן סגר הקורונה. סשה עשה מאמץ עילאי על מנת שנוכל לקבלה בזמן ועל זאת אנו מודים לו. רותי ואמנון ויגודסקי

יש לכם בני זוג הולנדים ואתם רוצים לגור בארצות השפלה (הולנד) למשך תקופה ממושכת? רוצים לקבל דרכון הולנדי כידועים בציבור או נשואים להולנדי/ת? לא יודעים איפה להתחיל ולא מוצאים מספיק מידע בעברית?

משרד עורכי הדין שלנו, עוזר בנושאי הגירה, רילוקיישן וויזות להולנד. במאמר זה, עורך הדין יהושע פקס יסביר את המידע הנחוץ ואת הנהלים של הגירה לארצות השפלה.

בני זוג הולנדים

בן זוג הולנדי או ידוע בציבור הולנדי

מאמר זה רלוונטי עבורכם אם אתם נשואים או ידועים בציבור של בעלי אזרחות או תושבות קבע בארצות השפלה. בני זוג של תושבים הולנדיים יכולים להגיש מועמדות לתושבות אם יש להם קשר בלעדי (מונוגמי)  לטווח ארוך אחד עם השני. הקשר שלכם נחשב כארוך טווח ובלעדי אם שניכם מעל לגיל 21, ועליכם להכריז בפומבי שהקשר שלכם בלעדי ושאתם מתכוונים להקים משק בית משותף בהולנד.

אישור תושבות הולנדי

אם יש לכם רק אזרחות ישראלית ואתם מתכנים להישאר בהולנד ליותר מ90 ימים תצטרכו להגיש מועמדות לתושבות. יש גם להגיש בקשה לוויזה מיוחדת (שמקוצרת כMMV בהולנדית), בקשה שתוגש יחד עם הבקשה לתושבות קבע. לאזרחים של מדינות שחברות באיחוד האירופאי או באזור הכלכלי האירופאי יש פטור מהפרוצדורה הנ"ל בשל הקשר המיוחד של מדינות אלו עם ממלכת ארצות השפלה. לחצו כאן לרשימה של המדינות האלו.

הקריטריונים לתושבות הולנדית

לאזרחים זרים הנשואים לבני זוג הולנדים או ידועים בציבור של תושבים הולנדים, ישנה זכאות להגשת בקשה לתושבות במידה והם עומדים בקריטריונים הבאים:

  • שני בני הזוג מעל גיל 21
  • בני הזוג מתכוונים לגור ביחד בהולנד
  • בני הזוג ההולנדים מצהירים שהם מוכנים לפרנס את בן הזוג הזר
  • לבני הזוג שלכם יש פרנסה מספקת וקבועה. במילים אחרות, פרנסה קבועה ממנה משלמים על ביטוח לאומי ומיסים. הפרנסה הזאת צריכה להיות לפחות בגובה שכר המינימום ההולנדי (פרנסה מספקת), והסכם העבודה צריך להיות בתוקף לפחות עוד 12 חודשים. אם בני הזוג ההולנדים שלכם מקבלים קצבת אבטלה, קצבאות בשל מחלה ארוכת טווח או כל קצבה אחרת, או אם הסכם ההעסקה גמיש, התנאי של פרנסה מספקת וקבועה ייבדק בהתאם למצבכם. אם בני הזוג שלכם עצמאים הם יצטרכו להוכיח שהשיגו פרנסה מספקת במשך שנה וחצי ושהם ימשיכו לקבל אותה למשך לפחות עוד 12 חודשים.
  • עברתם את מבחן ההשתלבות האזרחית הבסיסית מחוץ לארצות השפלה, במדינה שלכם. אתם חייבים להציג ידע מספק בתרבות ההולנדית ובשפה ההולנדית (כתובה ומדוברת). יש הרבה פטורים מאותו התנאי, למשל אנשים בפנסיה, אם גרתם בהולנד למשך שמונה שנים בגיל חינוך החובה, אם אתם אזרחים במדינה שחברה באיחוד האירופאי, מדינה שחברה באזור הכלכלי האירופאי, אזרחי טורקיה או סורינאם, ואם יש לכם דיפלומה או תעודה ממוסד חינוכי דובר הולנדית.

קבלת אזרחות הולנדית

אחרי שגרתם בארצות השפלה למשך חמש שנים עם אישור תושבות, אתם יכולים להגיש בקשה לאזרחות הולנדית בעירייה שבשטחה אתם חיים. אפשר להגיש מועמדות רק עם אתם מעל לגיל 18, ללא רישום פלילי, ועברתם את מבחן ההשתלבות האזרחית הבינוני (שבודק את ההבנה של החברה ההולנדית ויכולתכם בשפה ההולנדית בדיבור, שמיעה, קריאה וכתיבה), או שיש לכם תעודת NT2 שמאשרת את השליטה שלכם בשפה ההולנדית. שימו לב שאזרחות הולנדית דורשת וויתור על כל אזרחות אחרת אם אין לכם אזרחות הולנדית מלידה.

איך מגישים את הבקשה לתושבות הולנדית?

נציגי רשות ההגירה וההתאזרחות ההולנדית (IND) של משרד המשפטים והביטחון בהולנד יעברו על הבקשה שלכם. אתם יכולים להגיש את הבקשה כשאתם עדיין מחוץ להולנד, כשמבחן ההשתלבות האזרחית הוא השלב הראשון. מומלץ להתכונן לבקשה מראש, מכיוון שצריכים מספר מסמכים מהמדינה שאתם אזרחים בה, ולחלקם ידרש תרגום להולנדית.

לאחר שהבקשה אושרה

עם אישור תושבות כידועים בציבור או נשואים להולנדי/ת, אפשר לגור, לעבוד וללמוד בארצות השפלה. זאת כמובן בתנאי שאתם גרים יחד עם הבעל, האישה או הידוע/ה בציבור ההולנדים שלכם, כמו שהכרזתם כשקיבלתם את האישור. תצטרכו להשיג ביטוח בהולנד ולהמשיך את תהליך ההשתלבות האזרחית, כשהשלב האחרון הוא מבחן ההשתלבות האזרחית.

צור קשר לעזרה ולמידע נוסף

האם אתם מעוניינים בהגשת בקשה לאישור תושבות הולנדית כדי שתוכלו לגור שם עם בני הזוג ההולנדים שלכם? התהליך הוא תהליך ארוך ודורש הרבה מאמץ. אנחנו מוכנים להדריך אתכם לכל אורך התהליך, מתחילתו ועד שתקבלו את אישור התושבות. עורך הדין יהושע פקס, או עורכי דין אחרים במשרד, מוכנים לתת לכם את העזרה המשפטית שתצטרכו.

בני זוג הולנדים

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

Scroll To Top