Skip to content

מסלול בוגרים – אשרת עבודה לאחר לימודים בבריטניה

Avatar

Joshua Pex

מאות אלפי בקשות לקבלת אשרת לימודים \ עבודה מוגשות לרשויות באנגליה מוגשות מדי שנה. לבוגרי תואר ראשון בבריטניה יש הזדמנויות מצוינת לשילוב קריירה ולימודים. החל מה -1 ביולי 2021,  סטודנטים בינלאומיים אשר סיימו בהצלחה תואר ראשון או תואר שני יוכלו ליהנות מניסיון עבודה של שנתיים בבריטניה עם סיום הלימודים, דרך מסלול הבוגרים החדש. סטודנטים שיסיימו את הדוקטורט יוכלו להישאר שלוש שנים.

מדובר בחדשות טובות לכל מי ששוקל לימודים והמשך עבודה בבריטניה. למרות שכמות המידע עשויה להיות מבלבלת, עם עזרה מקצועית, תוכלו לעבור את התהליך כולו תוך זמן קצר. המאמר הבא נועד להציע לכם מדריך כדי להפוך את תהליך הגשת הוויזה שלכם לבריטניה לקלה ופחות מלחיצה.

משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש, מתמחה בהגירה וקבלת אשרות לממלכה המאוחדת, בין אם תישאר מאוחדת או תצטמצם בשנים הקרובות. פנוי אלינו לקבלת עזרת בהשגת אשרת עבודה לאחר לימודים בבריטניה.

אשרת עבודה לאחר לימודים בבריטניה

מה הסיבה למסיבה לאשרה החדשה?

אין ספק כי הליך הברקזיט יצר בלבול רב, במיוחד בקרב סטודנטים ומבקשי עבודה בינלאומיים. כאמור בעקבות הברקזיט הגם סטודנטים באיחוד האירופי  כבר אינם זכאים אוטומטית לגור ולעבוד בבריטניה ללא אשרה.

המדיניות הקודמת בנושא אשרות עבודה לשנתיים נגנזה, לאחר שהייתה אחראית בין היתר על ירידה בהרשמה של סטודנטים בינלאומיים, היות ומשך אשרת העבודה צומצמה לארבע חודשים בלבד.

השקת מסלול הבוגרים היא חלק מבנייתה המחודשת של בריטניה לאחר הריסותיו של נגיף הקורונה, וכן רצונה של בריטניה להוכיח את עצמה כמעצמה לאחר הברקזיט, כזו שאינה כפופה עוד לאיחוד האירופי.

מדיניות הממשלה היא לקדם גיוס כישרונות ומוחות מוכשרים אשר רוצים להמשיך לעבוד ולתרום לחיזוק הכלכלה הבריטית. אשרת העבודה והלימודים תסייע  להגדיל את מספר הסטודנטים הבינלאומיים להשכלה גבוהה בבריטניה ל 600,000 עד שנת 2030.

מי זכאי לוויזת מסלול בוגר?

זכאים לקבלת אשרת עבודה ולימודים לבריטניה מי שסיימו בהצלחה קורס לימודים ברמת תואר ראשון ומעלה בבריטניה, כאשר בידם ויזה תקפה החל מיום 1 ביולי 2021 ואילך. הזכאות עצמה אינה מוגבלת על בסיס התואר שבחרתם ללמוד.

כמה זמן ניתן להישאר במסלול הבוגרים?

מסלול הבוגרים מאפשר כעת לכל הסטודנטים הבינלאומיים להישאר בבריטניה לתקופה ארוכה הרבה יותר לאחר השלמת תואר ראשון. אורך האשרה תלוי בהסמכה:

  • מסלול תואר ראשון או שני יכולים לחיות ולעבוד בבריטניה עד שנתיים.
  • מסלול דוקטורט יכולים לחיות ולעבוד בבריטניה עד שלוש שנים.

האם במסלול בוגרים יש להציג הצעת עבודה מבריטניה?

סטודנטים לא יצטרכו להציג תעודת חסות – CoS  (מסמך שהמעסיק חייב לקבל כדי לגייס עובד שאינו האיחוד האירופי) על מנת להגיש מועמדות במסגרת מסלול הבוגרים. במילים אחרות, אין צורך שמעסיק בבריטניה כזה או אחר יציע לכם עבודה על מנת להיות זכאים להגיש מועמדות למסלול בוגרים.

האם יש הגבלה על סוג העבודה ?

אין הגבלה כשלהי על סוג העבודה אותה אתם צריכים לעשות. אין גם הגבלת שכר מינימום נדרשת. נזכיר כי מדובר בוויזת במסלול בוגרים אשר לא מצריכה תעסוקה כתנאי נלווה, ובמידה ותרצו לחפש עבודה, לעזוב עבודה או להתחיל אחרת, לכל אלו לא היו השפעות על הוויזה שלכם.

מה יקרה כשתוקף ויזת מסלול הבוגרים יפוג?

בסוף תקופת הוויזה תצטרכו לעזוב את בריטניה או להגיש בקשה לוויזה אחרת, כגון אשרת עבודה כללית, אשר זו מחייבת הצעת תעסוקה ממעסיקים בבריטניה במיומנות ורמת שכר מינימליות.

יחד עם זאת, העובדה כי בחרתם במסלול הבוגרים בו אתם יכולים לרכוש ניסיון תעסוקתי אמור להקל הרבה יותר על המשך מציאת עבודה לאחר מכן. יש לזכור כי בשלב זה ניתן לקבל וויזה במסלול בוגר פעם אחת בלבד.

האם יש תשלום עבור ויזת מסלול בוגר?

כמו כל וויזה נחשקת, גם לוויזה במסלול בוגרים יש עלות תשלום עבור דמי אגרת הוויזה באופן נפרד בסכום של כ – 700 ליש"ט.

תוספת נוספת בסכום של כ- 624 ליש"ט עבור היטלי בריאות והגירה אשר יכסו על שהותכם בכל שנה ושנה בבריטניה.

האם הוויזה יכולה להוביל להתיישבות בבריטניה?

כאמור הוויזה לא תהיה ניתנת להארכה ולא תוביל להתיישבות בבריטניה.  יחד עם זאת, כפי שהזכרנו בסיום מסלול הבוגרים ניתן לעבור לוויזת עבודה כללית.

הוויזה מעניקה תקופה של כשנתיים לחפש עבודה, לרכוש את הכישורים הרלוונטיים, למצוא נותן חסות (מעסיק) ואפשרות לעבור לוויזת עבודה ראשית שמובילה להתיישבות לאחר 5 שנים. אשרת העבודה לאחר לימודים איננה נחשבת כחלק מתקופת הזכאות ל- 5 שנים.

האם האוניברסיטה אליה התקבלתי תצטרך לתת חסות לבקשת הוויזה שלי?

לא תזדקקו לחסות כלשהי מטעם האוניברסיטה אליה התקבלתם על מנת להגיש בקשה למסלול הבוגרים. יש לזכור כי התנאי למועמדות במסלול בוגרים הוא סיום בהצלחה של קורס ברמת תואר ראשון או תואר שני, כזה שהסטודנטים כבר קיבלו חסות עבורו.

מה עם הקורונה?

הוארכו המועדים מתוך הכרה במגבלות הנסיעה הבינלאומיות עקב משב הקורונה:

  • מועמדים שהחלו את לימודיהם בסתיו 2020 יצטרכו עד 21 ביוני 2021 להיכנס לבריטניה (עודכן מ- 6 באפריל 2021) כדי להיות זכאים למסלול הבוגרים.
  • סטודנטים שהחלו את לימודיהם בינואר או בפברואר 2021 יצטרכו להיות בבריטניה עד ה- 27 בספטמבר 2021.

חיסונים נגד וירוס נגד קורונה מתנהלים כעת ברחבי העולם. בריטניה ניצבת במקום השני במדד החיסונים העולמי לפני ישראל וצפויה להתחסן באופן מלא עד קיץ 2021, כלומר תוכלו להתחיל בהכנות להליך הוויזה בביטחון מלא.

אם יש לכם שאלות לגבי ויזת סטודנט לבריטניה או סוגי ויזות לבריטניה צרו קשר עם עורך דין הגירה ממשרד כהן, דקר, פקס, ברוש לקבלת מידע בנושא. נשמח לעמוד לשירותכם.

אשרת עבודה לאחר לימודים בבריטניהייעוץ משפטי http://lawoffice.org.il/: 03-3724722, 055-9781688 

רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, http://lawoffice.org.il/: office@lawoffice.org.il

צרו קשר

Scroll To Top