Skip to content

אשרת משקיע בקנדה בהשוואה לויזת משקיע בארה"ב

Avatar

Alex Brosh

כיצד משיגים ויזת השקעה בקנדה?
אשרת משקיע בקנדה היא לא הדבר הראשון שישראלים חושבים עליו בהקשר של הגירה לחו"ל על בסיס פעילות עסקית. המחשבה הראשונה שעולה לראש היא בדרך כלל על ויזה מסוג E-2 או ויזה EB-5 לארה"ב. לא רבים מודעים לתוכניות ההגירה לקנדה עבור יזמים ומשקיעים. קנדה מציעה מגוון של למעלה מ -10 תוכניות הגירה עבור יזמים ואנשי עסקים שיכולים לתרום לכלכלה הקנדית. הדרישות לתוכניות הגירה של משקיעים בקנדה דומות לארצות הברית, אבל פחות תובעניות ממקבילותיהן בארה"ב.
לדוגמה, כדי להיות זכאי לאשרת E-2 בארה"ב, עלייך להיות אזרח מדינה שחתומה על אמנה הדדית עם ארה"ב (נכון ליולי 2018 ישראל עדיין אינה מדינה כזאת). בהשוואה, תוכניות ההגירה למשקיעים בקנדה פתוחות לכלל אזרחי העולם, כולל ישראלים.
מעבר לכך, אשרת EB-5 לארה"ב היא אשרת המשקיע \ יזם היחידה שמובילה לקבלת תושבות קבע / גרין קארד בארה"ב. לעומת זאת, כל תוכניות ההגירה למשקיעים בקנדה מאפשרות למשקיע להפוך לתושב קבע קנדי בסופו של ההליך.

תוכניות הגירה לקבלת אשרת משקיע בקנדה

אשרת משקיע בקנדה בהשוואה לויזת משקיע בארה"באחד הדברים הייחודיים במערכת ההגירה הקנדית הוא רמת הסמכות ושיקול הדעת שניתנו לפרובינציות של קנדה לפתח תוכניות ההגירה עצמאיות. משמעות הדבר היא כי לצד תוכניות המוצעות על ידי הממשלה הפדרלית, כגון תוכנית הסטארט-אפ של קנדה, יש מגוון רחב של תוכניות פרובינציאליות. למעשה כל מחוז בקנדה מציע תוכנית הגירה משלו עבור יזמים ומשקיעים המבקשים להקים ולנהל עסק בקנדה. לכל תוכנית יש רשימת דרישות שונה. מאמר זה של עורך הדין אלכס ברוש ייתן לך תמונה כללית של הציפיות בתוכניות הגירה למשקיעים בקנדה.

איך עובד מסלול ההגירה למשקיע בקנדה?

על מנת לקבל אשרת משקיע בקנדה, עלייך לבחור בין רכישת עסק קיים בקנדה והקמת עסק חדש. הסכום הנדרש משתנה ממחוז למחוז. עם זאת, דרישת ההשקעה המינימאלית הנפוצה ביותר היא 150,000 דולרים קנדיים. (שימו לב כי מדובר בסכום נמוך בהשוואה לאשרת EB-5 בארה"ב, אשר דורשת השקעה מינימלית של 500,000 $ או 1 מיליון דולר). באופן טבעי, רשויות ההגירה הקנדיות מצפות מן המשקיע לנסוע לקנדה כדי לבדוק את העסק אותו הוא רוצה לרכוש, המיקום, התחרות המקומית, ושאר התנאים בשטח.

יצירת תוכנית עסקית

חלק גדול של התכנון וההכנה לקראת קבלת אשרת משקיע בכל מדינה כרוך בפיתוח תוכנית עסקית. בתוכנית חייב לציין את הכוונה שלך לשכור 1-2 עובדים קנדים במשרה מלאה. מספר העובדים הדרוש ישתנה בהתאם למחוז. (שוב, שווה להשוות עם הדרישה של EB-5 לשכור לפחות 10 אזרחים אמריקאיים.) עלייך להחזיק לפחות 1/3 מזכויות הבעלות בעסק, ולנהל את הפעילות היום-יומית שלו. חשוב לזכור כי התוכנית העסקית שתגיש נבדקת על ידי קציני הגירה קנדיים, לכן מומלץ להשקיע מחשבה ומאמץ בהצגת תכנית עסקית טובה.

הוכחת תזרים מזומנים – חובה להוכיח יכולת כלכלית על מנת לקבל ויזת משקיע לקנדה

ויזת השקעה בקנדה

כל תוכניות ההשקעה הקנדי יחייבו אותך להוכיח כי יש ברשותך סכום כסף להשקעה. סכום הכסף המינימאלי נע בין 250,000 ל 1.5 מיליון דולר קנדי. הסכומים משקפים את המיקום והתחרות. לדוגמה, משקיעים המעוניינים להשקיע בעסק בטורונטו חייבים להיות בעלי לפחות 1.5 מיליון דולר קנדיים, בעוד אלה המבקשים להשקיע בשטחים הצפוניים של קנדה נדרשים להחזיק 250,000 $ בלבד. בסך הנכסים שברשותך ניתן לכלול לא רק מזומנים להשקעה מיידית, אלא גם נכסי דלא-נייד.

הוכחת כישורי השפה שלך

כמו רוב תוכניות ההגירה לקנדה, יש לעבור מבחן המוכיח כי אתה דובר אנגלית או צרפתית לכל הפחות ברמה מספקת לחיי היום יום. בישראל, המבחן הרלוונטי באנגלית הוא ה- IELTS. לקבלת רשימה מלאה של מקומות אפשריים בהם ניתן לעבור מבחן שפה, ניתן לבקר באתר האינטרנט של רשות ההגירה לקנדה.

עכשיו לאחר קבלת תמונה כללית של תוכניות הגירה על בסיס השקעה בקנדה, ניתן להתחיל לשקול את האפשרויות הקיימות.

לקבלת מידע נוסף על תוכניות עולים מהגרים קנדים, אנא צרו קשר. אנחנו במשרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס וברוש, נשמח לעזור לכם בתהליך ההגירה לקנדה.

אשרת משקיע בקנדה

053-7471900

          03-6979486

 : office@lawoffice.org.il 

צרו קשר

Scroll To Top