Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזה ליזמים בהולנד

Joshua Pex
Joshua Pex

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

שוקלים להקים חברת סטארט-אפ בהולנד? משרדנו הוא משרד עורכי דין ישראלי המתמחה בהגירה ובוויזות להולנד. במאמר זה, נדון בהליך הגשת הבקשה לקבלת ויזה ליזמים בהולנד.

למה הולנד?

אם אתם מחפשים סביבה חדשנית, שאפתנית ותוססת לסטארט-אפ שלכם בחו"ל, יכול להיות שהולנד היא בדיוק מה שאתם צריכים. המדינה מדורגת חמישית ברשימת הכלכלות התחרותיות ביותר בעולם, והיא מציעה ליזמים ולמשקיעים אקלים עסקי משגשג, תשתית דיגיטלית ופיזית מהירה ואמינה, ומיקום מרכזי בלב אירופה, אידיאלי לצורכי תחבורה וקשרים עסקיים. הולנד לא מספקת רק תנאים מתאימים לצמיחת העסק שלכם, אלא גם סביבת חיים מצוינת עבור בני המשפחה שיתלוו אליכם, הכוללת מערכת חינוך (בינלאומית) איכותית, מערכת בריאות מעולה, והיצע נפלא בתחום הבידור והפנאי.

אשרת יזם להולנדאשרת שהייה ליזם סטארט-אפ

אזרח זר המבקש להוציא אשרת יזמות בהולנד נדרש להגיש בקשה לאשרת שהייה ליזם סטארט-אפ. אשרת השהייה ליזם סטארט-אפ ניתנת בתחילה לתקופה של שנה אחת, כדי להתחיל להניע את העסק. בתום השנה הראשונה, ניתן להגיש בקשה להארכה. כדי להגיש בקשה לכל אשרת שהייה, היזם חייב לעמוד בשלושה תנאים כלליים:

  • דרכון בתוקף
  • היעדר רישום פלילי
  • בדיקת שחפת

למידע נוסף על הדרישות הכלליות הללו, מומלץ להיכנס למאמר שלנו על עבודה בהולנד. כדי לקבל אשרת שהייה ליזם סטארט-אפ, יש לעמוד בחמישה תנאים נוספים, שעליהם נרחיב מיד. התנאים האלה חלים על כל אדם שמתכנן להקים סטארט-אפ, ולא משנה מה מוצאו הלאומי.

תנאי 1: מלווה

התנאי הראשון להקמת סטארט-אפ בהולנד כיזם זר הוא למצוא מלווה. מלווה הוא בעצם מנטור עסקי שאיתו תוכלו לבסס שיתוף פעולה רשמי, המעוגן בהסכם חתום. המלווה יכול לתת לכם כל תמיכה שתזדקקו לה, כמו שיווק, מחקר או ניהול תפעולי. תוכלו גם לבסס שיתוף פעולה עם כל אחד מהמלווים המוּכָּרים הרשומים בסוכנות ההולנדית ליזמות, או להציע לסוכנות מלווה חדש. הסוכנות ההולנדית ליזמות תבחן אם המלווה שהצעתם עומד בדרישותיה: ניסיון כמלווה בחברות סטארט-אפ, היסטוריה של יציבות פיננסית (בלי פשיטות רגל ובלי הון עצמי שלילי), והיעדר אינטרס ממשי בסטארט-אפ, למשל כבן משפחה עד דרגה שלישית של היזם.

תנאי 2: חדשנות

התנאי השני להקמת סטארט-אפ בהולנד כיזם זר הוא רעיון חדשני, בין אם מדובר בשירות או במוצר. חברת הסטארט-אפ שלכם תיחשב לחדשנית אם היא תעמוד באחד או יותר משלושת התנאים הבאים: 1) השירות או המוצר עדיין לא מוצע בהולנד; 2) ייצורו, הפצתו או שיווקו של השירות או המוצר שלכם מבוסס על טכנולוגיה חדשנית; 3) המודל העסקי / המבנה הארגוני הוא חדשני.

תנאי 3: תוכנית רב-שלבית

התנאי השלישי להקמת סטארט-אפ בהולנד כיזם זר, הוא גיבוש תוכנית רב-שלבית שתעזור לכם להפוך את הרעיון הראשוני שלכם לעסק של ממש. בתוכנית זו אתם מפרטים את מבנה הארגון, את התפקידים והמשימות שיוקצו בו, את מצבת כוח האדם, את המעמד המשפטי של העסק שלכם ואת מטרתו של העסק. בנוסף, אתם מתארים את ההיבט החדשני של הסטארט-אפ שלכם (ראו לעיל) ואת הפעולות שבכוונתכם לבצע כדי להקים אותו. הסוכנות ההולנדית ליזמות תבחן את התוכנית הרב-שלבית שלכם ותראה אם היא עומדת בקריטריונים שלה.

תנאי 4: רישום ברשם החברות

התנאי הרביעי להקמת סטארט-אפ בהולנד כיזם זר הוא לרשום גם אתכם וגם את המלווה שלכם ברשם החברות של לשכת המסחר (KVK). על מנת להירשם, יש להיכנס לאתר, שבו מופיעים הטפסים והפרטים הרלבנטיים בהולנדית ובאנגלית. שימו לב: אם אתם רוצים לקבל החלטות חשובות בנוגע לסטארט-אפ שלכם בעתיד, עליכם לתאר בטפסי הרישום של רשם החברות את התפקיד הפעיל שאתם מתכוונים למלא בחברה.

תנאי 5: אמצעים פיננסיים מספיקים

התנאי החמישי להקמת סטארט-אפ בהולנד כיזם זר הוא הצגת אמצעים פיננסיים מספיקים. ההכנסה החודשית הנדרשת לעצמאי עומדת על 1,270.08 € מיולי 2020 ועד דצמבר 2020. את התקנות המעודכנות אפשר למצוא בקישור הזה.

כיזמי סטארט-אפ, אין לכם אפשרות להסתמך על הכנסות ממימון ציבורי, אלא להציג הכנסות עצמאיות, מהחשבון האישי שלכם או מסיוע של אדם אחר, למשל המלווה. המימון האישי או התמיכה חייבים להספיק לכל תקופת אשרת השהייה – כלומר לשנה אחת במקרה של אשרת שהייה לחברת סטארט-אפ.

ההליך:

את הבקשה הראשונית תוכלו להגיש בצורה מקוונת, אחרי שווידאתם שאתם עומדים בתנאים המפורטים לעיל. שירות האיזרוח וההגירה (IND) יבחן את בקשתכם בשיתוף עם הסוכנות ההולנדית ליזמות. עיבוד הבקשה יימשך עד 90 יום. מועמדים לאשרת שהייה ליזם סטארט-אפ אינם נדרשים להוציא אשרת כניסה (MVV), ללא קשר למוצאם הלאומי. לפרטים נוספים על ההבדלים בין אשרת שהייה בלבד לבין הליך כניסה ושהייה (TEV), היכנסו למאמר על אשרות שהייה. לפרטים נוספים על האפשרות להזמין את בני משפחותיכם לגור איתכם בהולנד, היכנסו למאמר על בני משפחה של עובדים זרים.

כשיפוג תוקפה של ויזת הסטארט-אפ שלכם, כעבור שנה, ותרצו להישאר בהולנד כדי להמשיך להציע את המוצר או השירות שלכם, תצטרכו לבקש אשרת שהייה לעצמאים. עם אשרת שהייה לעצמאים תוכלו להתגורר בהולנד כל עוד תעמדו בתנאים לאשרה זו. בקישור זה תוכלו לקרוא עוד על המעבר מאשרת שהייה ליזם סטארט-אפ לאשרת שהייה לעצמאי.

האם אתם נרגשים מהאפשרות שתקימו את הסטארט-אפ שלכם בהולנד? אל תיבהלו משלל הפעולות שתידרשו לעשות כדי לעמוד בתנאים להוצאת אשרת שהייה ליזם סטארט-אפ – אנחנו כאן כדי לסייע בכל שלב. לסיוע, פנו אל עורך הדין יהושע פֶּקְס בירושלים/תל אביב.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top