דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אשרת א/1 – ויזת לימודים, עבודה, ומחייה בישראל לזכאי שבות

Joshua Pex

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

אשרת א/1 מאפשרת לאזרחים זרים בעלי זכות עלייה על בסיס חוק השבות לחיות, לעבוד וללמוד בישראל לתקופה של עד 5 שנים. ויזה זו אמורה, כמובן, לתת לזכאי השבות אפשרות לחיות בישראל ולהחליט אם הזמן האם ירצה לקבוע את מגוריו בארץ באופן קבוע. קבלת הוויזה לא מחייבת את בעל האשרה לעלות לישראל. בעלי אשרת א/1 יכולים לעזוב את הארץ עם הוויזה, לפנות לקבל אשרת א/5 לתושב ארעי, או להמשיך בהליך העלייה והתאזרחות על פי חוק השבות. בישראל נמצאות כמה מהאוניברסיטאות הטובות בתחומן בעולם, ולאזרחים זרים יש אפשרות ללמוד בשפה האנגלית. עלויות הלימודים והמחייה בישראל זולות יחסית למדינות דוברות אנגלית, גם במוסדות המובילים להשכלה גבוהה. זוהי אחת הסיבות בגללן סטודנטים זכאי שבות בוחרים ללמוד בישראל באמצעות ויזת א/1 גם אם אינם רוצים לעלות לארץ.

משרד עורכי הדין שלנו, מתמחה בנושאי הגירה וכניסה לישראל. מאמר זה של עורך הדין יהושע פקס יסביר כיצד מקבלים אשרת א/1 לצורך לימודים ומחייה בישראל.

מי זכאי לקבל אשרת א/1?

כל אחד הזכאי לעלות לישראל לפי חוק השבות, רשאי לקבל ויזה א/1. בניגוד (לדוגמא) לוויזות סטודנט אחרות בישראל, אשר פתוחות לרוב אזרחי העולם, אשרת א/1 מוגבלת ליהודים או לילדים/נכדים ליהודים, אשר זכאים לקבל אזרחות בישראל על פי חוק השבות (1950). זכאות לעלייה מתקבלת על בסיס המסמכים להוכחת זיקה ליהדות.

עם זאת, לא כל יהודי או בן משפחה ליהודי זכאי לעלייה או לקבלת אשרת א/1. מי שפונה לקבל את האשרה נדרש להציג מסמכים המעידים כי אין לו עבר פלילי, סירובי כניסה לישראל בעבר, ושאינו מהווה סכנה לביטחון ישראל.

פרטים על נוהל קבלת אשרת א/1:

על פי נוהל משרד הפנים, התוקף הראשוני של הוויזה הוא עד 3 שנים, והיא ניתנת לחידוש עד לתקופה של 5 שנים בסך הכל. ניתן לקבל אינטר-ויזה (אשרת כניסה חוזרת) למשך תקופת השהייה בישראל.

לקבלת האשרה, על המבקש להיכנס לישראל כמבקר, ולפנות ללשכת האוכלוסין וההגירה הקרובה. יש להמציא מסמכים המעידים כי המבקש הוא יהודי ואו זכאי לעלייה. על המסמכים להיות בשפה אותה יכול לקרוא עובד הלשכה (אנגלית) או מתורגמים.

מה לגבי מי שרוצה להישאר בארץ אחרי סיום האשרה ללא קבלת אזרחות?

זכאי עלייה רבים ישמחו לשהות ולעבוד בישראל במשך שנים, אך אינם רוצים מסיבות שונות לעבור את הליך העלייה. לדוגמא, ארצות מסוימות אינן מאפשרות אזרחות כפולה, ונתיני מדינות אלו אינם רוצים לוותר על האזרחות הקודמת. למי שלמד בארץ עם אשרת א/1 פתוחה האפשרות לקבל אשרת א/5, מעמד ארעי בישראל ללא אזרחות.

צרו קשר

משרדינו בירושלים ובתל אביב מתמחה בנושא עלייה, עבודה, ולימודים בישראל. שיחה עם עורך דין מומחה ממשרדנו תעזור לוודא שתוכלו לקבל אשרת א/1 או כל ויזה אחרת שמגיעה לכם לצורך כניסה לישראל.


 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה