דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אשרת איש דת בישראל

Joshua Pex

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

כיצד מקבלים אשרת כניסה לישראל עבור אנשי דת?

אשרת איש דת בישראל מאפשרת לנציגי דתות העולם לעבוד בישראל בשליחות דתית. ארץ הקודש היא מרכז רוחני עבור הדתות המונוטאיסטיות המרכזיות – יהדות, נצרות, איסלאם. כמו כן, ישראל נחשבת קדושה עבור דתות אחרות, כגון הבאהים. למעשה ישראל נחשבת לבית הרוחני של מיליוני מאמינים של דתות שונות ברחבי העולם. במאמר זה יסביר יהושע פקס, עורך דין לנושאי הגירה לישראל ממשרדנו, את התנאים בהם משרד הפנים הישראלי מעניק אשרה / ויזה לישראל המאפשרת כניסה ושהייה חוקית בישראל בשליחות דתית לארץ הקודש.

ארץ הקודש, המרכז הרוחני של דתות רבות

מדינת ישראל המודרנית, שנוסדה ב -1948, מוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית. כ -80% מאזרחי ישראל הם יהודים, אבל חופש הדת למיעוטים הדתיים מעוגן בחוקי ישראל והכרזת העצמאות. חופש זה מאפשר לנציגי כל הדתות לשהות ולעבוד בישראל. מאז הקמתה של ישראל, ועוד יותר משנת 1967 (השנה בה ירושלים, כולל העיר העתיקה, אוחדה), ישראל מקפידה להבטיח את חופש הדת בארץ הקודש לבני כל הדתות. יהודים, נוצרים ומוסלמים כולם רואים את ישראל בכלל ואת ירושלים בפרט כמקום קדוש. ישראל נחשבת כקדושה גם לדתות אחרות, כגון האמונה הבהאית, ששמה את מרכז העולם בחיפה.

אשרת איש דת בישראל

התהליך לקבלת אשרת איש דת בישראל

שהייה בישראל עבור אזרחים זרים מבוססת על חוק הכניסה לישראל ונוהלי משרד הפנים.  התהליך והתנאים למתן כל סוג אשרה מבוססים על ההליכים הספציפיים של משרד הפנים, מחלקת ההגירה, ששואבים את סמכותם מחוק הכניסה לישראל. משרד הפנים פרסם נוהל מתן ויזה לישראל עבור איש דת, לפיכך הנפקת אשרת א/3 עבור אנשי דת מתבצעת בהתאם לנוהל.

כיצד מקבלים אשרת כניסה לישראל עבור אנשי דת?

אשרת איש דת בישראל נקראת אשרת א3. כדי לקבל אשרת א3, מוסד דתי בישראל חייב להזמין את איש הדת לישראל, בעוד איש הדת עצמו מחכה לקבלת האשרה מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

המוסד הדתי בישראל חייב קודם כל ליצור קשר עם המחלקה לענייני דתות כדי לקבל המלצה האומרת שאיש הדת מתבקש לעבוד בישראל בארגון דתי מוכר. המלצה זו בעלת שני שלבים:

ראשית, על המוסד הדתי לספק הסבר על הצורך שלהם בעובד;

שנית, איש הדת יצטרך לספק אישורים כי הוא יכול לעבוד בשליחות דתית, כגון הסמכה כאיש דת או תעודות ממוסד לימודים דתי.

לאחר קבלת המלצה זו, יוכל נציג הארגון הדתי לבקש אשרת איש דת בישראל ממשרד הפנים, עם כל המסמכים הדרושים ותשלום האגרה על בקשת ויזה. יש לציין כי במקרים מסוימים ניתן להגיש את הבקשה כאשר העובד הדתי נמצא בישראל. בקשות כאלה יוגשו למטה משרד הפנים בירושלים.

אישור אשרת איש דת בישראל

אם תתקבל הבקשה, יקבל הארגון הדתי הודעה ממשרד הפנים. לאחר קבלת האשרה, רשאי איש הדת להיכנס לישראל כעובד דת מוסמך בעל אשרת א3. חשוב לציין כי בת הזוג והילדים הקטינים של עובד דתי בישראל זכאים לקבל אשרת כניסה לישראל כנלווים על פי אשרת א3.

תוקף אשרת א/3 היא שנה אחת בלבד. נדרש לדש את האשרה מדי שנה, ותוקפה הכולל הוא עד חמש שנים. עם זאת, מסגרת זמן זו עשויה להיות מוארכת. אם הארגון הדתי אשר הזמין את אישר הדת לישראל יצליח לשכנע את משרד הפנים בחשיבותו של העובד הדתי עבור הארגון, ניתן להאריך את האשרה, גם לאחר תקופה של חמש שנים.

מה יקרה אם הבקשה נדחית?

אם הבקשה לאשרת איש דת נדחתה על ידי משרד הפנים, על הפקיד המטפל בבקשת האשרה לשלוח מכתב סירוב המסביר את הסיבות לדחיית הבקשה לנציג הארגון.

כמו בכל החלטות משרד הפנים בעניין אשרות בישראל, ניתן לערער על החלטה זו. הערר מוגש בכתב לפקיד בכיר במחלקת ההגירה. סיכויי ההצלחה בתהליך הערעור תלויים בסיבת הדחייה. אם דחיית הוויזה מבוססת על טעות, מידע מוטעה, או שמדובר בהחלטה לא סבירה, הסיכויים להצלחת הערר גבוהים יותר.

צור קשר

אם יש לך שאלות כלשהן בנוגע לאשרת איש דת בישראל, כל סוג אחר של אשרת כניסה לישראל או הגירה לישראל, צור קשר עם משרדנו בתל אביב וירושלים.


 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה